MADONNA NATION.CZ - The Sticky & Sweet Tour

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
16. dubna 2021 MADONNATION.CZ

Koncertní turnéThe Virgin TourThe Who's That Girl TourThe Blond Ambition TourThe Girlie Show TourThe Drowned World TourThe Re-Invention TourThe Confessions TourThe Sticky & Sweet TourThe MDNA TourThe Rebel Heart TourTears of a ClownMadame X TourThe Sticky & Sweet Tour

MADONNA NATION.CZ • The Sticky & Sweet TourMADONNA NATION.CZ • The Sticky & Sweet TourMADONNA NATION.CZ • The Sticky & Sweet TourMADONNA NATION.CZ • The Sticky & Sweet TourMADONNA NATION.CZ • The Sticky & Sweet TourVelká Británie • Francie • Německo • Švýcarsko • Nizozemsko • Itálie • Portugalsko • Španělsko • Rakousko • Černá hora • Řecko • U.S.A. • Kanada • Mexiko • Argentina • Chile • Brazílie • Belgie • Norsko • Rusko • Estonsko • Finsko • Švédsko • Dánsko • Česko • Polsko • Maďarsko • Srbsko • Rumunsko • Bulharsko • Izrael

The Sticky & Sweet Tour

Trvání 23. srpna 2008 až 2. září 2009

Umělecká režie Jamie King

Hudební režie Kevin Antunes

Režie záznamu Nathan Rissman

Historické pozadí
MADONNA NATION - The Sticky & Sweet Tour

O turné pro jubilejní­ rok 2008 se špitalo již od skončení­ předchozího Confessions Tour v září­ 2006. Že by ale Madonnino pracovní­ nasazení­ bylo až tak horlivé, to se jen málokomu chtělo věřit. I když v roce 2008 to bude právě 25 let od vydání­ Madonnina první­ho LP a zpěvačka rovněž oslaví­ své 50. narozeniny. Takovou pří­ležitost nelze propásnout. Že se skutečně něco děje, bylo jasné, když společnost Live Nation rozesílala 29. listopadu 2007 v e-mailech dotazní­k, jak by si fanoušci představovali ideální­ koncerty popové královny v roce 2008. V rámci propagace alba Hard Candy v dubnu 2008 poskytla Madonna celou řadu rozhovorů, zejména po telefonu americkým rádií­m. Řeč byla samozřejmě nejen o novém CD, ale otázky mí­řily také na plánované koncerty. Turné by začalo až na konci léta a Madonna by ráda kromě Evropy a Severní­ Ameriky, kde má nejsilnější­ fanouškovskou základnu, navští­vila také Jižní­ Ameriku a jiné exotické krajiny. Nic však prý není­ zatí­m jisté na 100 %. Když ale 1. května zatelefonovala do rádia KiisFM, hovořilo se o turné již jako o hotové věci. Začí­t by mělo v Evropě na konci prázdnin, v ří­jnu by Madonna navští­vila Ameriku a poté by pokračovala dál do světa. Oficiální­ web www.madonna.com v ten den slí­bil, že oficiální­ seznam zastávek bude zveřejněn brzy. Stalo se tak ve čtvrtek 8. května. Už ale 7. května oznámil časopis Billboard další­ podrobnosti. Turné ponese název Sticky & Sweet Tour a začne 23. srpna ve waleském Cardiffu. Z evropských zemí­ Madonna navští­ví­ po Velké Británii ještě Francii, Německo, Itálii, Nizozemsko a jednalo se i o Španělsku, Chorvatsku a Řecku. Poslední­ tři země se objevily na oficiální­ch stránkách www.livenationinternational.com, ale záhy zmizely. Z koncertu v Záhřebu nakonec sešlo. 19. května byl přidán ještě koncert ve Švýcarsku, 28. května v Portugalsku, 10. června v Řecku a 12. června v Rakousku. 14. června byl dokonce oznámen koncert v Mexiku, kam se Madonna vrátí­ po neuvěřitelných patnácti letech. Velkým překvapení­m byl i koncert v Černé Hoře na pláži Jez oznámený 30. června. Z Evropy bylo jako poslední­ potvrzeno již zmí­něné Španělsko.

Už v lednu 2009 se začaly na internetu a v novinách ve světě objevovat spekulace, že bude Lepkavé a sladké turné pokračovat i po Novém roce. Madonna ale ještě nikdy již skončené turné neprodloužila. Jenže oficiální­ weby www.livenation.com a www.ticketmaster.co.uk zveřejnily na svých stránkách na několik hodin "testovací­" odkazy na prodej vstupenek na budoucí­ koncerty. Stránky www.fanfire.com začaly nabí­zet dotisk tourbooku. V tisku se objevovala další­ a další­ data nových koncertů v Evropě. Večer 27. ledna potvrdily prodloužení­ Sticky & Sweet Tour Madonniny oficiální­ stránky! Padesátiletá popová královna má energie jako ještě nikdy v kariéře a během léta 2009 navští­ví­ další­ země, do kterých se nedostala v první­ části. Poté měly věci rychlý spád. Večer 29. ledna psala mí­stní­ média o koncertech ve Skandinávii, jihovýchodní­ Evropě a Londýně, kde poslední­ větev turné vypukne 4. července koncertem v O2 Areně. Oficiálně byly nové koncerty oznámeny 30. ledna v 9 hodin. Madonna se vrací­ zpět do Prahy! A prodloužení­ turné okomentovala slovy: "Tohle je pro mě poprvé. Nikdy předtí­m jsem turné neprodloužila. Jsem nadšená, že se zas vydám na cestu, navští­ví­m mí­sta, kde jsem ještě nikdy nebyla, a vrátí­m se tam, kde to miluji." Měla na mysli i Prahu?

MADONNA NATION - The Sticky & Sweet Tour

První­ naděje, že se Madonna vrátí­ po třech letech opět do stověžaté matičky Prahy, vyvstaly na konci ledna 2009, když Madonniny oficiální­ stránky www.madonna.com potvrdily 28.ledna spekulace, že Madonna obnoví­ v létě své veleúspěšné Sticky & Sweet Tour s tí­m, že navští­ví­ předevší­m ta evropská města, na která se nedostalo loni. Den na to přišel s převratnou novinkou dení­k Právo: "Radní­ Prahy 11 vyhověli žádosti agentury Interkoncerts a souhlasili s pořádání­m kulturní­ch akcí­ a€“ koncertů významných zahraniční­ch umělců v lokalitě Na Jelenách. 'Argumentovali tí­m, že přivezou Madonnu,' řekl Právu starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský." Od toho dne čekali všichni čeští­ fanoušci na oficiální­ potvrzení­ od Madonnina managementu. A nečekali dlouho. Jak již bylo řečeno, 30. ledna oznámil Madonnin web, že se popová královna vrací­ zpět do Ȍeska, kde zazpí­vá v rámci prodlouženého sladkého a lepkavého turné ve čtvrtek 13. srpna. Mí­stem konání­ je Chodov Natural Amphitheatre - Chodovský pří­rodní­ amfiteátr, na kterém by čekal na začátku února koncert největší­ žijí­cí­ hudební­ hvězdy asi jen málokdo.

Hodnocení­ pražského koncertu bude rozporuplné. Zatí­mco Madonna se evidentně dobře bavila, komunikovala s fanoušky snad jako na Sticky & Sweet Tour nikde, organizace byla naprostým selhání­m Live Nation. Několikahodinové stání­ "hlava na hlavě" v uzavřené kleci bez vody a toalet první­ skupinky, neznačené vstupy, vulgarismy a výsměch ze strany ochranky, lživá interpretace situace v médií­ch - to jsou jen některá negativa, která museli návštěvní­ci koncertu přetrpět. Po deváté hodině večer jako by však bylo mávnutí­m kouzelného proutku vše zapomenuto, veškerá energie byla zpět a popová královna rozjela šou, na kterou budou jako na nejlepší­ v jejich životě vzpomí­nat tisí­ce fanoušků. Návštěvnost byla velkolepá - 43 000 lidí­. "Hello Prague!" pozdravila Madonna hned při Beat Goes On. "Are you having a good time?" ujišťovala se na začátku Miles Away. "Really? Really, really? Really, really, really?" Polibky pro Prahu na konci You Must Love Me, nejkomornější­ho a nejdojemnější­ho čí­sla celého koncertu, nebo mikrofon fanouškům během Give It 2 Me byly pomyslnými třešničkami na sladkém a lepkavém dortu paní­ Ciccone. Fotky z pražského koncertu naleznete na této stránce.

A téměř dva roky po skončení­ turné ­je třeba připsat ještě další­ odstavec. V červnu 2011 zaznamenal velký rozmach únik studiových verzí­ a dem pro propagační­ i světové koncertní­ turné k albu Hard Candy. Tyto skladby však nemají­ vznik datovaný někdy do léta 2008, jak by se dalo očekávat, ale už v roce 2007, kdy Madonnin kytarista Monte Pittman pracoval na nových akustických verzí­ch starší­ch hitů jako Open Your Heart, Borderline nebo dokonce Angel. Je tak zřejmé, že na pí­sničkách se pracuje už rok předtí­m, než samotné turné vypukne. A ačkoliv se Madonně úniky zcela jistě nelíbí, pro fanouška je to unikátní šance, jak alespoň coby klíčovou dírkou nahlédnout do velké hudební kuchyně královny popu.

Setlist

Koncert je opě›t rozdě›len na čtyř™i části - první­ je dominantní­, ale elegantní­ Gangsta Pimp, následuje Old School př™ipomí­nají­cí­ Madonniny začátky v New Yorku, tř™etí­ je Gypsy a čtvrtá Futuristic Rave s japonskými prvky.

Candy Shop / Beat Goes On / Human Nature / Vogue / Die Another Day (video) / Into The Groove / Heartbeat / Borderline / She's Not Me / Music / Rain, Here Comes The Rain Again (video) / Devil Wouldn't Recognize You / Spanish Lesson / Miles Away / La Isla Bonita, Lela Pala Tute / Doli Doli (bez Madonny) / You Must Love Me / Get Stupid (video) / 4 Minutes / Like A Prayer / Ray Of Light / Hung Up / Give It 2 Me

Kromě› tě›chto pí­sniček zazpí­vala Madonna na př™ání­ s pomocí­ fanoušků vždy ještě› jednu starší­. Byly to tyto: 22x Express Yourself, 13x Like A Virgin, 7x Dress You Up, 4x Holiday, 4x Sorry, 2x Material Girl, 2x Open Your Heart, 2x I Love New York, 1x Everybody, 1x Burning Up, 1x Lucky Star, 1x Secret, 1x Beautiful Stranger a 1x American Life.

V roce 2009 prošel setlist ně›kolika změ›nami. Skladby Borderline, Heartbeat a rocková verze Hung Up byly nahrazeny kytarovou Dress You Up, nestárnoucí­m hitem Holiday a taneční­ peckou Frozen.

Tvůrčí tým
MADONNA NATION - The Sticky & Sweet Tour

Od Sticky & Sweet Tour se očekávalo, že bude nezapomenutelnou a neopakovatelnou šou a co do produkce, vizuální­ch efektů, technologií­, tance, zpě›vu a nepř™etržité zábavy ještě› př™ekoná př™edloňské vyprodané Confessions Tour. Nacvičování­ začalo 27.kvě›tna v New Yorku. Režisérem koncertů byl opě›t taneční­k, choreograf a Madonnin dlouholetý spolupracovní­k Jamie King. Na postu hudební­ho režiséra vystř™í­dal Stuarta Price Kevin Antunes. Na choreografii pracovali opě›t Talauega Brothers, dále pak Jamal Sims, DJ Durell, Aakomon "AJ" Jones a Jason Young. Taneční­ skupinu tvoř™ili Jason Young, Leroy "Hypnosis" Barnes, Sophia Boutella, Jaron Boyd, Emilie Capel, William "Norman" Charlemoine, Paul Kirkland, Jennifer Kita, Kento Mori, Yaman Okur, Charles Parks, Valeree Pohl, Anthony "Ant Boogie" Rue, Nilaya Sabnis, Riki "Rickiccho" Onodera a Yuki "Da-Yoshi" Yoshida. Madonnin hlas doprovázely Nicki Richards a Kiley Dean. čŒleny kapely byli Kevin Antunes (klávesy a programování­), Brian Frasier-Moore (bicí­), Arkady Gips (housle), Eric Jao (DJ), Alexander Kolpakov (kytara), Vadim Kolpakov (kytara), Rickey Pageot (klaví­r, klávesy a akordeon) a Monte Pittman (kytara a zvonec). Kostýmy př™ipravili Arianne Phillips, Riccardo Tisci z Givenchy, Tom Ford (odě›vy pro hudební­ky), Jeremy Scott, Dolce & Gabbana (vokalistky), MiuMiu a Stella McCartney (boty) a další­.

Kromě› Madonny měli diváci př™í­ležitost zhlédnout na koncertech v Nice, Berlí­ně›, Zürichu, Amsterdamu, Düsseldorfu, Frankfurtu, Lisabonu, Ví­dni i Aténách vystoupení­ švédské zpě›vačky Robyn (ví­ce na webu www.robyn.com). V Londýně› byl Madonniným hostem anglický DJ Paul Oakenfold (www.pauloakenfold.com), v Římě› Madonnu uvedl italský DJ Benny Benassi (www.bennybenassi.com) a v Pař™í­ži Francouz Bob Sinclar (www.bobsinclar.com).

Koncerty
MADONNA NATION.CZ •
MADONNA NATION.CZ •
MADONNA NATION.CZ •
MADONNA NATION.CZ •
MADONNA NATION.CZ •
23. srpna 2008 • Millennium Stadium • Cardiff, Wales, Velká Británie
26. srpna 2008 • Stade Charles-Ehrmann • Nice, Francie
28. srpna 2008 • Olympiastadion • Berlín, Německo
30. srpna 2008 • Militärflugplatz • Zürich - Dübendorf, Švýcarsko
2. září 2008 • Amsterdam Arena • Amsterdam, Nizozemsko
4. září 2008 • LTU Arena • Düsseldorf, Německo
6. září 2008 • Stadio Olimpico • Řím, Itálie
9. září 2008 • Commerzbank-Arena • Frankfurt nad Mohanem, Německo
11. září 2008 • Wembley Stadium • Londýn - Wembley, Anglie, Velká Británie
14. září 2008 • Parque da Bela Vista • Lisabon, Portugalsko
16. září 2008 • Estadio Olímpico de Sevilla • Sevilla, Španělsko
18. září 2008 • Circuito Ricardo Tormo Cheste • València, Španělsko
20. září 2008 • Stade de France • Paříž - Saint-Denis, Francie
21. září 2008 • Stade de France • Paříž - Saint-Denis, Francie
23. září 2008 • Donauinsel • Vídeň, Rakousko
25. září 2008 • Pláž Jaz • Budva, Černá hora
27. září 2008 • Olympiakó Stádio • Athény, Řecko
4. října 2008 • Izod Center • East Rutherford, New Jersey, U.S.A.
6. října 2008 • Madison Square Garden • New York, U.S.A.
7. října 2008 • Madison Square Garden • New York, U.S.A.
11. října 2008 • Madison Square Garden • New York, U.S.A.
12. října 2008 • Madison Square Garden • New York, U.S.A.
15. října 2008 • TD Banknorth Garden • Boston, Massachusetts, U.S.A.
16. října 2008 • TD Banknorth Garden • Boston, Massachusetts, U.S.A.
18. října 2008 • Air Canada Centre • Toronto, Ontario, Kanada
19. října 2008 • Air Canada Centre • Toronto, Ontario, Kanada
22. října 2008 • Bell Centre • Montreal, Quebec, Kanada
23. října 2008 • Bell Centre • Montreal, Quebec, Kanada
26. října 2008 • United Center • Chicago, Illinois, U.S.A.
27. října 2008 • United Center • Chicago, Illinois, U.S.A.
30. října 2008 • BC Place • Vancouver, British Columbia, Kanada
1. listopadu 2008 • Oracle Arena • Oakland, California, U.S.A.
2. listopadu 2008 • Oracle Arena • Oakland, California, U.S.A.
4. listopadu 2008 • Petco Park • San Diego, California, U.S.A.
6. listopadu 2008 • Dodger Stadium • Los Angeles, California, U.S.A.
8. listopadu 2008 • MGM Grand Garden Arena • Las Vegas, Nevada, U.S.A.
9. listopadu 2008 • MGM Grand Garden Arena • Las Vegas, Nevada, U.S.A.
11. listopadu 2008 • Pepsi Center • Denver, Colorado, U.S.A.
12. listopadu 2008 • Pepsi Center • Denver, Colorado, U.S.A.
16. listopadu 2008 • Minute Maid Park • Houston, Texas, U.S.A.
18. listopadu 2008 • Ford Field • Detroit, Michigan, U.S.A.
20. listopadu 2008 • Wachovia Center • Philadelphia, Pennsylvania, U.S.A.
22. listopadu 2008 • Boardwalk Hall • Atlantic City, New Jersey, U.S.A.
24. listopadu 2008 • Philips Arena • Atlanta, Georgia, U.S.A.
26. listopadu 2008 • Dolphin Stadium • Miami Gardens, Florida, U.S.A.
29. listopadu 2008 • Foro Sol • México, D. F., Mexiko
30. listopadu 2008 • Foro Sol • México, D. F., Mexiko
4. prosince 2008 • River Plate Stadium • Buenos Aires, Argentina
5. prosince 2008 • River Plate Stadium • Buenos Aires, Argentina
7. prosince 2008 • River Plate Stadium • Buenos Aires, Argentina
8. prosince 2008 • River Plate Stadium • Buenos Aires, Argentina
10. prosince 2008 • Estadio Nacional • Santiago, Chile
11. prosince 2008 • Estadio Nacional • Santiago, Chile
14. prosince 2008 • Estádio do Maracanã • Rio de Janeiro, Brazílie
15. prosince 2008 • Estádio do Maracanã • Rio de Janeiro, Brazílie
18. prosince 2008 • Estádio do Morumbi • São Paulo, Brazílie
20. prosince 2008 • Estádio do Morumbi • São Paulo, Brazílie
21. prosince 2008 • Estádio do Morumbi • São Paulo, Brazílie
4. července 2009 • O2 Arena • Londýn, Velká Británie
5. července 2009 • O2 Arena • Londýn, Velká Británie
7. července 2009 • Manchester Evening News Arena • Manchester, Velká Británie
9. července 2009 • Palais Omnisports de Paris-Bercy • Paříž, Francie
11. července 2009 • Werchter Festival Park • Werchter, Belgie
14. července 2009 • San Siro • Miláno, Itálie
16. července 2009 • Stadio Friuli • Udine, Itálie
21. července 2009 • Estadi Olímpic Lluís Companys • Barcelona, Španělsko
23. července 2009 • Estadio Vicente Calderón • Madrid, Španělsko
25. července 2009 • Recinto de la Feria de Zaragoza • Zaragoza, Španělsko
28. července 2009 • Valle Hovin • Oslo, Norsko
30. července 2009 • Valle Hovin • Oslo, Norsko
2. srpna 2009 • Dvortsovaya Ploshchad • Petrohrad, Rusko
4. srpna 2009 • Festival Lauluväljak • Tallinn, Estonsko
6. srpna 2009 • Jätkäsaari • Helsinky, Finsko
8. srpna 2009 • Ullevi • Göteborg, Švédsko
9. srpna 2009 • Ullevi • Göteborg, Švédsko
11. srpna 2009 • Parken Stadium • Kodaň, Dánsko
13. srpna 2009 • Přírodní amfiteátr na Chodově • Praha, Česko
15. srpna 2009 • Lotnisko Bemowo • Varšava, Polsko
18. srpna 2009 • Olympiastadion • Mnichov, Německo
22. srpna 2009 • Kincsem Park • Budapešť, Maďarsko
24. srpna 2009 • Ušće Park • Bělehrad, Srbsko
26. srpna 2009 • Parc Izvor • Bukurešť, Rumunsko
29. srpna 2009 • Vasil Levski National Stadium • Sofie, Bulharsko
1. září 2009 • Hayarkon Park • Tel Aviv, Izrael
2. září 2009 • Hayarkon Park • Tel Aviv, Izrael
[Své navštívené koncerty mohou organizovat jen přihlášení uživatelé.]
Historie v datech

8. května 2008 Zveřejnění prvních termínů a mí­st koncertů Sticky & Sweet Tour.

9. července 2008 Britney Spears natáčela ve studiu Lot ve West Hollywoodu své video pro skladbu Human Nature.

30. ledna 2009 Madonna oznámila na 13. srpna 2009 svůj návrat do Prahy.

6. dubna 2010 Datum vydání CD, DVD a BRD v U.S.A.

Čísla

TermínyMísto NávštěvnostZisk
Záznam

Za účelem vydání­ na DVD měly být podle Live Nation filmovány koncerty v New Yorku na začátku ří­jna. Poté se plán změnil a na konci ří­jna bylo rozhodnuto, že pro oficiální­ záznam se budou natáčet koncerty v Jižní­ Americe. Kromě toho natáčel Nathan Rissman také v zákulisí­. DVD a BRD s tradiční­m živým CD vyšly na konci března 2010. Stránku o albu najdete zde.

Ukázka diskografie [ pro nastavení je třeba se přihlásit ]

Nosiče se záznamem je možné si prohlédnout a spravovat na zvláštní stránce o živém albu.

Umístění v hitparádách
U.S.A.: 1 (1 týden)
24. dubna 2010 až 26. června 20101 2 5 9 18 20 23 20 28 37
10. července 201040
Austrálie: 3 (2 týdny)
5. dubna 2010 až 10. května 20103 3 5 12 15 35
24. května 201040
Galerie
MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ -
MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ -

Úplnou Galerii The Sticky & Sweet Tour najdete na této stránce.

Anketa
Candy Shop5Beat Goes On8Human Nature3Vogue10Die Another Day5Into The Groove6Heartbeat / Holiday1Borderline / Dress You Up1She's Not Me - Music8Rain / Here Comes The Rain Again5Devil Wouldn't Recognize You3Spanish Lesson5Miles Away4La Isla Bonita / Lela Pala Tute8Doli Doli0You Must Love Me8Don't Cry For Me Argentina4Get Stupid54 Minutes1Like A Prayer9Ray Of Light3Hung Up / Frozen6Give It 2 Me8
Fanoušci

Přihlášení fanoušci mohou svou účast na koncertech nastavit v sekci Osobní nastavení.

Odkazy
MADONNA NATION.CZ • The Sticky & Sweet TourThe Sticky & Sweet TourKoncertní turnéPoslední zprávaBedtime Story • remixové EP právě vychází • před 28 dny Nové fotkyInstagram • před 15 dny Alba a singlyGhosttown • CD-R Diskuzní fórumMadame X TourSlunečnice • před 23 dny 
Poslední projektyMadame Xdiskografiestránka
Madame X Tourgaleriestránka
I Don't Search I Findstránka
MADONNA NATION.CZ © Miki Hider 2003 - 2021
Web není podporovaný Warner Bros., Live Nation ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]