MADONNA NATION.CZ - The MDNA Tour

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
16. dubna 2021 MADONNATION.CZ

Koncertní turnéThe Virgin TourThe Who's That Girl TourThe Blond Ambition TourThe Girlie Show TourThe Drowned World TourThe Re-Invention TourThe Confessions TourThe Sticky & Sweet TourThe MDNA TourThe Rebel Heart TourTears of a ClownMadame X TourThe MDNA Tour

MADONNA NATION.CZ • The MDNA TourMADONNA NATION.CZ • The MDNA TourMADONNA NATION.CZ • The MDNA TourMADONNA NATION.CZ • The MDNA TourMADONNA NATION.CZ • The MDNA TourIzrael • Spojené arabské emiráty • Turecko • Itálie • Španělsko • Portugalsko • Německo • Dánsko • Švédsko • Nizozemsko • Belgie • Francie • Velká Británie • Irsko • Rakousko • Polsko • Ukrajina • Rusko • Finsko • Norsko • Švýcarsko • U.S.A. • Kanada • Mexiko • Kolumbie • Brazílie • Argentina • Chile

The MDNA Tour

Trvání 31. května 2012 až 22. prosince 2012

Umělecká režie Michel Laprise a Tiffany Olson

Hudební režie Kevin Antunes

Historické pozadí

Již od podepsání­ multimilionového kontraktu s Live Nation na turné, suvenýry, ale dokonce i hudbu na konci roku 2007 bylo jasné, že teď bude po každém studiovém albu popové královny následovat i světové turné. Za deset let by je měla Madonna stihnout celkem tři. Během roku 2011 se s protahují­cí­m dokončování­m filmu W.E. stále ví­ce ukazoval jako reálný pro turné rok 2012. I když Madonnin bubení­k ze Sticky & Sweet Tour Brian Frasier-Moore řekl v rozhovoru pro The NAMM Show, že pracovat pro Madonnu bude už na konci roku 2011. První­ zmí­nka o koncertní­ šňůře pro rok 2012 přišla z Jižní­ Ameriky, kde Material Girl vydělala během roku 2008 nejví­ce hned po Americe Severní­. Brazilský časopis Veja veja.abril.com.br 2.července 2011 napsal, že královna koncertů již podepsala smlouvu na vystoupení­ na Cidade do Rock v Rio de Janeiru; na mí­stě, kde se konává známý festival Rock In Rio, na druhou polovinu pří­ští­ho roku.

Již 1.srpna 2011 se objevily ve světových médií­ch první­ neoficiální­ informace o konkrétní­ch koncertech. Podle noypistuff.blogspot.com nebo www.coolbuster.net je Marvin Agustin z filipí­nské koncertní­ agentury Futuretainment, Inc. nadšen jednání­mi o koncertu světové megastar v roce 2012. Popová královna v ostrovní­m státě ještě nekoncertovala a návštěva Filipí­nské republiky by pro ni mohla být výzvou. Druhým konkrétní­m koncertní­m termí­nem, o kterém se začalo mluvit v médií­ch byl koncert na milánském stadionu San Siro 13.června 2012, který zmí­nily noviny La Repubblica v pátek 7.ří­jna. Poté se 29.ří­jna objevil v The Sun článek o koncertě v londýnském Hyde Parku během letní­ch Olympijských her před 60 000 fanoušků. Německé noviny Bild www.bild.de ve svém článku z 1.listopadu 2011 lákaly fanoušky na koncerty v německém Hamburku v aréně O2 World na přelomu června a července roku 2012 dokonce hned ve dvou termí­nech. Po hamburském koncertu psaly 3.listopadu německé noviny, napří­klad www.koeln.de, o Madonnině návštěvě Lanxess Areny v Kolí­ně nad Rýnem na začátku června s tí­m, že oficiální­ oznámení­ turné přijde už za několik málo týdnů.

První­m zlomovým datem v očekávání­ nového turné byl 9.listopad 2011. Někdo z administrátorů www.madonna.com udělal školáckou chybu, když začal už do sekce o turné přidávat termí­ny nových koncertů, a ačkoliv nebyly stránky veřejné, jejich adresa se dala z těch veřejných odvodit a fanoušci je objevili. Zveřejněné termí­ny koncertů byly následují­cí­:

11.června Chorvatsko - Záhřeb (Maksimir Stadium)
14.června Itálie - Miláno (San Siro)
17.června Švýcarsko - Zurich (Letzigrund Staidum)
20. a 21.června Španělsko - Barcelona (Palau St. Jordi)
24.června Portugalsko - Coimbra (Estadio Cidad de Coimbra)
28.června Německo - Berlí­n (O2 World)
30.června Německo - Hamburk (O2 World)

Podle článku na www.ynetnews.com z 15.listopadu bude návštěva královny koncertů v roce 2012 nejrušnější­ kulturní­ akcí­ v Izraeli. Madonna podle jejich zpráv vystoupí­ v květnu buď na telavivském Ramat Gan Stadium nebo v Yarkon Parku. Od 19.listopadu se pak dokonce daly již v neautorizovaném předprodeji na www.best-tickets.fr koupit lí­stky na koncert na paří­žském Stade de France 14.července. Evening Standard www.thisislondon.co.uk z 23.listopadu zmí­nil v článku o kulturní­ch akcí­ch v době letní­ olympiády v režii Live Nation opět Madonnino londýnské vystoupení­ v Hyde Parku, coby jako jeden ze dvou (placených) hudební­ch koncertů pro 80 000 diváků, a to ve středu 11.července. A den nato Italské noviny La Nazione www.lanazione.it napsaly kromě již dří­ve zmí­něného koncertu 14.června v Miláně i o šou ve Florencii. První­ měsí­c Madonnina turné tak byl pomalu zveřejněn ještě před jeho oficiální­m oznámení­m a bude to měsí­c pěkně našlápnutý. A našlápnutý bude zřejmě i zbytek roku 2012. Během ledna se v médií­ch po celém světě objevovaly zprávy, že s Madonnou jednají­ v zemí­ch od Spojených arabských emirátů přes Ukrajinu až třeba po Peru. Ještě před oficiální­m potvrzení­m zastávek bylo jasné, že světové turné roku 2012 bude ze všech Madonniných turné tí­m nejsvětovější­m.

Oficiální­ oznámení­ koncertů přišlo ve chví­li omráčení­ z bombastického vystoupení­ na Super Bowlu, na kterém Madonna opět zas a znovu připomněla, kdo sedí­ na trůnu pro královnu popu a koncertní­ch šou. V ranní­ch hodinách v úterý 7.února zveřejnily Live Nation a web www.madonna.com v oficiální­ tiskové zprávě seznam měst, které Madonna navští­ví­ v Evropě a Severní­ Americe. Praha k velkému zklamání­ všech fanoušků chyběla.

Kromě Čechů byli určitě velmi zklamáni i Chorvaté. Společnosti Adria Entertainment a Live Nation 9.března oznámily, že koncert plánovaný na 11.června v Záhřebu je z logististických důvodů zrušen. Je to již druhé turné, při němž zkrachovala jednání­ o Madonnině megašou v Chorvatsku, ačkoliv byl koncert již oficiálně oznámen. Tentokrát však došly věci ještě dál a musely se vracet pení­ze za zakoupené lí­stky. Další­m 26.dubna zrušeným koncertem byla premiéra na Ramat Gan Stadioně v Tel Avivu plánovaná 29.května. Důvodem byla prý zpožděná produkce.

Třetí­ větví­ Madonnina turné byly koncerty v Jižní­ Americe. První­ tři šou v Rio de Janeiro, SíŁo Paulo a Porto Alegre byly brazilským promotérem Time for Fun oznámeny 13.dubna.

Výběr taneční­ků vzala Madonna tentokrát pěkně zeširoka. Ve středu 17.srpna oznámila se světoznámou značkou vodky Smirnoff neví­danou soutěž Most Original Nightlife In The Universe v rámci projektu Smirnoff Nightlife Exchange Project. Taneční­ci z 50 vybraných zemí­ světa mají­ přihlásit, nahrát svá videa a ukázat tak svůj specifický styl noční­ho života a tanec v klubech. Ve čtvrtek 8.září­ se pak ještě v Broadway Dance Center na West 45th Street 322 konal první­ konkurz na taneční­ky z New Yorku a Connecticutu. Druhý casting proběhl v Londýně 23.září­. Ȍtyřčlenná rozhodčí­ komise vybrala 10 finalistů, kteří­ se pak během finále Smirnoff - Madonna Nightlife Exchange též v New Yorku 12.listopadu 2011 v New Yorku utkali před samotnou Madonnou. Vybí­rat toho nejlepší­ho z nejlepší­ch pomáhali choreografové a Madonnini spolupracovní­ci Rich a Tony Talauega. Ví­těz zí­skal možnost cestovat s královnou koncertů na její­m další­m světovém turné. ؘí­ká si Lil Buck a svůj talent předvedl již 5.února na Super Bowlu. Oficiální­ pravidla soutěže potvrdila, že nacvičování­ šou bude probí­hat už v první­m kvartálu roku 2012, turné samotné bude následovat během roku a může být i prodlouženo. Země a kontinenty, které Madonna navští­ví­, zahrnují­: U.S.A., Kanadu, Jižní­ Ameriku, Evropu, Austrálii a Nový Zéland.

Ve středu 22.února kytarista a Madonnin učitel hry na kytaru Monte Pittman na svém twitteru s radostí­ oznámil, že začalo nacvičování­ šou pro letošní­ The Madonna World Tour. Na doprovodné fotce jsou s ní­m i Ric'key Pageot, bubení­k Brian Frasier-Moore a Kevin Antunes, hudební­ režisér The Sticky & Sweet Tour. Od 10.března se začaly Facebooku objevovat nové fotky ze zkoušek. První­ tři nesly pří­značné popisky "modřina na prdeli", "modřiny na noze" a "kousla jsem se do rtu během nacvičování­ Girl Gone Wild." Madonna tak poněkud netradiční­m způsobem ujišťovala, že rozhodně nezahálí­. Fotky z 14.března naznačovaly, že součástí­ setlistu budou pí­sničky Revolver a Gang Bang. Všechny tyto fotky najdete v Galerii.

21.dubna se z www.refinery29.com rozší­řila zpráva, že na nových kostýmech pracuje Madonnina dlouholetá spolupracovnice a stylistka Arianne Phillips. Kromě ní­ potvrdil ve čtvrtek 12.dubna svou účast Melanii Rickeyové, autorce článku na fashioneditoratlarge.blogspot.fr, i návrhář Jean Paul Gaultier, kterého znají­ Madonnini fanoušci předevší­m jako autora legendární­ kuželové podprsenky z turné Blond Ambition (1990). Rozsáhle se však podí­lel napří­klad i na Confessions Tour (2006).

Velmi zají­mavé bylo tentokrát pozorování­, jak bude vypadat Madonnino jeviště. Již se začátkem prodeje vstupenek zveřejnily stránky www.ticketmaster.com plánek, podle nějž bude mí­t tentokrát Madonnino pódium tvar obří­ho trojúhelní­ku. Podle článku v izraelských novinách Jerusalem Post je součástí­ jeviště Madonnina světového turné pro rok 2012 dokonce 40 metrů dlouhý catwalk vedoucí­ k další­mu menší­mu satelitní­mu pódiu až uprostřed plochy pro diváky, kde budou mí­t ti popovou královnu nejví­c milují­cí­ fanoušci pří­ležitost proží­t ty nejdůvěrnější­ zážitky s legendární­ zpěvačkou. Američtí­ fanoušci, kteří­ zakoupili vstupenky na webu www.ticketmaster.com mohli v polovině března podle instrukcí­ v emailu vyměnit CD nebo download alba MDNA, které zí­skali ke svému nákupu, za pří­ležitost vyhrát na koncertě mí­sto v tzv. pitu o 50 mí­stech. Pit, v doslovném překladu jámu nebo propast, použila Madonna již na Re-Invention Tour (2004) a diváci v něm stáli v otvorech pří­mo v jevišti. Poté stránky www.eventim.co.il, oficiální­ prodejce vstupenek na Madonniny koncerty v izraelském Tel Avivu, zveřejnily aktualizovaný plánek stadionu Ramat Gan. Byla z něj patrná neobvyklá velikost i orientace jeviště po jeho délce. Madonnin manažer Guy Oseary ujistil fanoušky, že pit bude na každém koncertu. Vstupenky do něj se daly mimojiné zí­skat v různých soutěží­ch, jako napří­klad v Iconu nebo na Truth or Dare launch party 12.dubna v New Yorku.

V přestávce mezi koncerty v Dublinu a v Paří­ži 26.července se Madonna rozhodla uspořádat menší­ komorní­ akci v pařížském divadle Olympia. Vstupenky na akci prodávané exkluzivně na webu divadla a limitované dvěma kusy na kupují­cí­ho zmizely okamžitě. Madonna po její­m úvodu poděkovala fanouškům za pří­zeň, pohovořila o pří­nosu Francie a Paří­že pro světové umění­ a vyzvala jako obvykle k větší­ toleranci odlišností­ ve společnosti. Ačkoliv na závěr koncertu zazpí­vala kromě výtahu z MDNA Tour ještě dvě exkluzivní­ pí­sničky Beautiful Killer a Je T'aime, Moi Non Plus s poněkud morbidní­m koncem, přinesla akce velmi kontroverzní­ výsledek. Po Madonnině náhlém odchodu se na jevišti objevily plastové lahve a v rukou diváků nelichotivé transparenty. Fanoušci mohli být rozladěni z délky koncertu, který trval jen 45 minut, na ní­ž Live Nation předem neupozornili. Další­ vyšetřování­ ale také odhalilo, že negativní­ stí­n se na Madonnu pokouší­ vrhnout i francouzská strana Národní­ fronty kvůli zobrazení­ jejich vůdkyně Marine Le Penové s hákovým kří­žem na čele ve videu Nobody Knows Me. Kromě Liz Rosenbergové se ke skandálu vyjádřila i samotná Madonna na koncertu ve Ví­dni, podle ní­ž mí­ra negativity prezentovaná v médií­ch neodpoví­dala skutečnosti. Do svých vystoupení­ dává prý své srdce i duši na 100 %. Výtržní­ky označila za grázly, kteří­ nemůžou být její­mi fanoušky. Doufejme, že pří­ští­ podobná akce, ať se provinil kdokoliv, přinese ví­ce komunikace s fanoušky, kteří­ dávají­ do koncertu 100 % též.

Další­ stí­n na The MDNA Tour vrhlo opětovné zrušení­ koncertů v Austrálii. O tamní­ch koncertech hovořila již pravidla soutěže Smirnoffu v srpnu 2011, Madonninu návštěvu protinožců potvrzovala i tisková zpráva o novém turné ze 7.února 2012 a o předchozí­ch slibech Guye Osearyho ani nemluvě. O oznámení­ koncertů psala světová média nejintenzivněji v červenci 2012, ale rostoucí­ eufórii vystří­dalo brzy na to zklamání­. Ȍlánky o Madonnině návštěvě nahradily zprávy o další­m zrušení­, kterému se zprvu ani nechtělo věřit. Až v úterý 28.srpna přidala Madonna na svůj web a Facebook vzkaz pro tamní­ fanoušky, ve kterém jim vysvětluje své důvody. Nechce zanedbávat svou rodinu a být špatnou matkou. Přiznává, že si je vědoma, jak moc Australanům ublí­žila a jak je opět zklamala. Nicméně i tak věří­ v pochopení­ a slibuje, že se jednou vrátí­ a předvede tu nejlepší­ šou na zemi.

Setlist

"Moje šou je cesta. Cesta duše ze tmy ke světlu. Je to částečně hudební divadlo, dobrá podívaná a někdy i intimní vystoupení. Ale nad to všechno je to hlavně cesta, ze tmy ke světlu, ze zloby k lásce, od zmatku k pořádku.

Je pravda, že na začátku šou je mnoho násilí a atrap pistolí, ale používám je jen jako metafory. Neschvaluji používání zbraní. Jsou to spíše symboly touhy vypadat silně a snahy najít způsob, jak zastavit bolest a pocit zničení. V mém případě jsou to lži a pokrytectví církve, netolerance mnoha omezených kultur a společností, která jsem během svého života poznala, a v neposlední řadě také bolest, kterou mi způsobilo mé zlomené srdce.

A jak procházíme celým příběhem, obecenstvo může vidět přesně to, co vidím já. Nepřítel je uvnitř a jediným nástrojem k tomu, jak přežít zklamání, odmítnutí, odsouzení, zlomení srdce, žárlivost, závist a nenávist je láska - bez pomsty, bez pistolí, bez násilí.

Přes všechen ten zmatek, temnotu a netoleranci, se kterými se setkáváme ve světě stále víc a víc, nemůžeme dovolit našemu vzteku a hořkosti, aby nás pohltily. Musíme si být vědomi toho, že máme uvnitř sebe vrozenou a čistou lásku, ze které se musíme naučit čerpat. A toho nedocílíme tím, že ze sebe budeme dělat oběti nebo obviňovat a ukazovat prsty na druhé. Ale jen uvědoměním, že nepřítel je v nás, vzít to na vědomí, přijmout to a usilovat o změnu nás samotných. Pak teprve můžeme změnit svět, aniž bychom kohokoliv ranili, a inspirovat ostatní k tomu samému.

Když se díváte na film, jsou v něm většinou kladné postavy a záporné postavy, které tohle ilustrují. Já někdy hraji obě. Hraní si užívám. Nikdo z nás není dokonalý a každý máme svou cestu, jak z toho ven. Vím, že se se mnou lidé umějí ztotožnit. Pro mě jako umělce je velmi důležité, aby má šou nebyla vytrhávána z kontextu. Musí být sledována s otevřeným srdcem od začátku do konce. Pokud tomu tak je, jsem si jistá, že divák odejde inspirovaný, posilněný a bude chtít udělat svět lepším místem. A to byl vždy můj cíl."

Třiadvacet pí­sniček a dva dodatečné přídavky turné MDNA bylo rozděleno do 4 dějství­ s názvy Transgression, Prophecy, Masculine / Feminine a Redemption / Celebration. Konkrétně jsou to tyto skladby: Girl Gone Wild / Revolver / Gang Bang / Papa Don't Preach / Hung Up / I Don't Give A / Best Friend / Heartbeat (interlude) / Express Yourself / Give Me All Your Luvin' / Turn Up The Radio / Open Your Heart ( / Holiday ) / Masterpiece / Justify My Love (interlude) / Vogue / Candy Shop / Human Nature / Like A Virgin ( / Love Spent ) / Nobody Knows Me (interlude) / I'm Addicted / I'm A Sinner / Like A Prayer / Celebration

Ostatně jako vždy, zahrnula Madonna do nových koncertů zejména pí­sničky z aktuální­ho alba, ale nezapomněla ani na nestárnoucí­ hity a opomí­jené klasiky. Jak sama několikrát zopakovala v nejrůznější­ch rozhovorech, starší­ pí­sničky musejí­ projí­t změnou, aby zněly opět jako nové. Tentokrát padl los na Like A Virgin nebo Open Your Heart, její­ž zbrusu nové pojetí­ doplňuje pí­snička Sagarra Jo v podání­ tria Kalakan. Její­ význam Madonna nejlépe vysvětlila na koncertě v Holandsku 7.července. Sagarra Jo je baskický song o drcení­ jablek pro zí­skání­ její­ch sladké šťávy. Podle Madonny má pí­seň hlubší­ význam, je proti předpojatosti, proti diskriminaci, proti odsouzení­m a veškerému smýšlení­, které odlišuje jednu lidskou bytost od druhé, je o boji za práva a svobodu: "Chtěla bych si myslet, že každý v této aréně vidí­ všechna tato témata stejně jako já. Svět kolem, se zdá, se stále mění­ a stává se čí­m dál ví­c netolerantní­m k lidem, kteří­ jsou odlišní­, k lidem, kteří­ jsou gay, k lidem, kteří­ jsou černí­, k lidem, kteří­ jsou Baskiti, k lidem, kteří­ jsou Cikáni, k lidem, co jsou handicapovaní­, k lidem, co jsou jiní­. Děkuji Bohu za lidi, co jsou jiní­. Protože to je to, co otáčí­ světem. Takže pří­ště, až vás zas někdo pošle do prdele za to, že jste jiní­, řeknete jim jenom: 'Sagarra jo'! Okay? Dí­ky!"

Všichni, kdo v uplynulých letech navští­vili některou z Madonniných šou, vědí­, že její­ manažer Guy Oseary často před koncerty rozmlouvá s fanoušky, fotí­ si je a odpoví­dá na jejich zví­davé otázky. Nejčastější­m dotazem, který padl v létě 2012, byl, proč Madonna nezpí­vá tolik oblí­benou Love Spent. Možná proto se Madonna pokusila vyzkoušet, jak by tato tolik žádaná skladba zněla, a předvedla ji na zvukové zkoušce v Kodani 2.července. Na zkoušce ve Ví­dni 29.července fanoušci Madonnu prosili, aby jim Love Spent znovu zazpí­vala. Ta s úsměvem odpověděla, že pí­sničku možná zařadí­ do setlistu později. A skutečně se tak stalo - v "korzetové části" po Like A Virgin zazněla mimořádně dojemná Love Spent prvně na koncertě v United Center v Chicagu 20.září. A kromě toho si Madonna pro Ameriku schovávala i dvouminutovou verzi dalšího žádaného kousku - hitu Holiday, kterou zařadila do debatní přestávky po Open Your Heart na šou na Yankee Stadium v New Yorku 8.září. My Evropané máme skutečně co závidět.

The MDNA Tour samozřejmě kromě spousty zábavy obsahuje i odkazy na mravní­ a společenské problémy, kterým se Madonna nikdy nevyhýbala, ba naopak. S tí­m souvisí­ následují­cí­ pří­běh. 5.listopadu 2010 se čtrnáctiletý Brandon Bitner rozhodl v brzkých ranní­ch hodinách opustit svůj domov v Mount Pleasant Mills a vydat se na 6 mil dlouhou cestu k rušné křižovatce poblí­ž Liverpoolu, kde vstoupil do vozovky a nechal se srazit kamiónem. Důvody svého činu popsal v dopise na rozloučenou. Ve škole v Middleburgu byl pět let obětí­ každodenní­ho šikanování­, fyzického a psychického teroru a kvůli domněnkám o jeho sexuální­ orientaci čelil nadávkám jako "buzerant" a "teplouš". Doufal, že skutek, kterým vyvrcholilo jeho naprosté zoufalství­, poukáže na problém a donutí­ lidi nebrat téma šikany na lehkou váhu. Madonna a Adamsky Film Production ze Stockholmu požádaly Brandonovu sestřenici Katie Goodlingovou o svolení­ použí­t jeho fotku v koncertní­m videoklipu ke skladbě Nobody Knows Me z alba American Life (2003) jako jedné ze sedmi zmiňovaných obětí­ šikany. Ví­ce informací­ o osvětovém projektu navazují­cí­ na zmí­něnou tragickou událost lze zí­skat na webu www.brandonbitner.com a na vzpomí­nkové stránce na Facebooku.

Tvůrčí tým

Hlavní vedeníVelitel: Madonna • Režisér koncertu: Michel Laprise • Druhá režisérka: Tiffany Olson • Hlavní­ choreografové: Richmond Talauega, Anthony Talauega • Tvůrčí­ producent: Jamie King • Architekt scény: Mark Fisher • Produkční­ manažer: Jake Berry • KapelaZpěv a kytara: Madonna • Hudební­ režisér, programátor a klávesista: Kevin Antunes • Další­ kytarista: Monte Pittman • Klávesy a klaví­r: Ric'key Pageot • Bicí­: Brian Frasier Moore • Doprovodné vokály: Kiley Dean, Nicki Richards • Housle: Jason Yang • Hlasový technik: Sean Spuehler • Trio Kalakan: Jamixel Bereau, Thierry "Ttirritt" Biscary, Xan Errotabehere • Taneční­ci a choreografovéTaneční­ci: Adrien Galo, Ali "Lilou" Ramdani, Brahim Zaibat, Chaz Buzan, Derrell Bullock, Drew Dollaz, Emilie Capel, Emilie Schram, Habby "hobgoblin" Jacques, Kupono Aweau, "Lil Buck" Riley, Loic "Speedylegz" Mabanza, Marion Motin, Marvin Gofin, Rocco Ritchie, Sasha Mallory, Sheik Mondesir, Stephanie Nguyen, Valeree Pohl, Vibez Henderson, Yaman "Yamsonite" Okur • Další choreografové: Alison Faulk, Jason Young (dohled) Matt Cady & Megan Lawson (Gang Bang), Megan Lawson (Human Nature), Derrell Bullock (Girl Gone Wild, Vogue), Marvin & Marion (Revolver, Justify My Love, Celebration), Swoop & Goofy (Express Yourself, Give Me All Your Luvin', Celebration), Ali "Lilou" Ramdani (I'm Addicted), Kalakan Trio (Sagara Jo) • Kostýmy a vizážHlavní­ dohled: Arianne Phillips • Dohled na make-up: Gina Brooke • Madonnin make-up: Sammy Mourabit • Madonnin kadeřní­k: Andy LeCompte

Koncerty
MADONNA NATION.CZ •
MADONNA NATION.CZ •
MADONNA NATION.CZ •
MADONNA NATION.CZ •
31. května 2012 • Ramat Gan Stadium • Tel Aviv, Izrael
3. června 2012 • du Arena • Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty
4. června 2012 • du Arena • Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty
7. června 2012 • Türk Telekom Arena • Istanbul, Turecko
12. června 2012 • Stadio Olimpico • Řím, Itálie
14. června 2012 • San Siro • Miláno, Itálie
16. června 2012 • Stadio Artemio Franchi • Florencie, Itálie
20. června 2012 • Palau Sant Jordi • Barcelona, Španělsko
21. června 2012 • Palau Sant Jordi • Barcelona, Španělsko
24. června 2012 • Estádio Cidade de Coimbra • Coimbra, Portugalsko
28. června 2012 • O2 World • Berlín, Německo
30. června 2012 • O2 World • Berlín, Německo
2. července 2012 • Parken Stadium • Kodaň, Dánsko
4. července 2012 • Ullevi • Göteborg, Švédsko
7. července 2012 • Ziggo Dome • Amsterdam, Nizozemsko
8. července 2012 • Ziggo Dome • Amsterdam, Nizozemsko
10. července 2012 • Lanxess Arena • Kolín nad Rýnem, Německo
12. července 2012 • Stade Roi Baudouin • Brusel, Belgie
14. července 2012 • Stade de France • Paříž - Saint-Denis, Francie
17. července 2012 • Hyde Park • Londýn, Anglie, Velká Británie
19. července 2012 • National Indoor Arena • Birmingham, Anglie, Velká Británie
21. července 2012 • Murrayfield Stadium • Edinburgh, Skotsko, Velká Británie
24. července 2012 • Aviva Stadium • Dublin, Irsko
26. července 2012 • L'Olympia • Paříž, Francie
29. července 2012 • Ernst Happel Stadium • Vídeň, Rakousko
1. srpna 2012 • Stadion Narodowy • Varšava, Polsko
4. srpna 2012 • Olimpiyskiy Stadion • Kyjev, Ukrajina
7. srpna 2012 • Olimpiyskiy Stadion • Moskva, Rusko
9. srpna 2012 • SKK Peterburgsky • Petrohrad, Rusko
12. srpna 2012 • Helsingin Olympiastadion • Helsinky, Finsko
15. srpna 2012 • Telenor Arena • Oslo - Bærum, Norsko
18. srpna 2012 • Letzigrund • Zürich, Švýcarsko
21. srpna 2012 • Stade Charles-Ehrmann • Nice, Francie
28. srpna 2012 • Wells Fargo Center • Philadelphia, Pennsylvania, U.S.A.
30. srpna 2012 • Bell Centre • Montreal, Quebec, Kanada
1. září 2012 • Plains of Abraham • Quebec City, Quebec, Kanada
4. září 2012 • TD Garden • Boston, Massachusetts, U.S.A.
6. září 2012 • Yankee Stadium • New York, U.S.A.
8. září 2012 • Yankee Stadium • New York, U.S.A.
10. září 2012 • Scotiabank Place • Ottawa, Ontario, Kanada
12. září 2012 • Air Canada Centre • Toronto, Ontario, Kanada
13. září 2012 • Air Canada Centre • Toronto, Ontario, Kanada
15. září 2012 • Boardwalk Hall • Atlantic City, New Jersey, U.S.A.
19. září 2012 • United Center • Chicago, Illinois, U.S.A.
20. září 2012 • United Center • Chicago, Illinois, U.S.A.
23. září 2012 • Verizon Center • Washington, D.C., U.S.A.
24. září 2012 • Verizon Center • Washington, D.C., U.S.A.
29. září 2012 • Rogers Arena • Vancouver, British Columbia, Kanada
30. září 2012 • Rogers Arena • Vancouver, British Columbia, Kanada
2. října 2012 • KeyArena • Seattle, Washington, U.S.A.
3. října 2012 • KeyArena • Seattle, Washington, U.S.A.
6. října 2012 • HP Pavilion at San José • San José, California, U.S.A.
7. října 2012 • HP Pavilion at San José • San José, California, U.S.A.
10. října 2012 • Staples Center • Los Angeles, California, U.S.A.
11. října 2012 • Staples Center • Los Angeles, California, U.S.A.
13. října 2012 • MGM Grand Garden Arena • Las Vegas, Nevada, U.S.A.
14. října 2012 • MGM Grand Garden Arena • Las Vegas, Nevada, U.S.A.
16. října 2012 • US Airways Center • Phoenix, Arizona, U.S.A.
18. října 2012 • Pepsi Center • Denver, Colorado, U.S.A.
21. října 2012 • American Airlines Center • Dallas, Texas, U.S.A.
24. října 2012 • Toyota Center • Houston, Texas, U.S.A.
25. října 2012 • Toyota Center • Houston, Texas, U.S.A.
27. října 2012 • New Orleans Arena • New Orleans, Louisiana, U.S.A.
30. října 2012 • Sprint Center • Kansas City, Missouri, U.S.A.
1. listopadu 2012 • Scottrade Center • St. Louis, Missouri, U.S.A.
3. listopadu 2012 • Xcel Energy Center • Saint Paul, Minnesota, U.S.A.
4. listopadu 2012 • Xcel Energy Center • Saint Paul, Minnesota, U.S.A.
6. listopadu 2012 • Consol Energy Center • Pittsburgh, Pennsylvania, U.S.A.
8. listopadu 2012 • Joe Louis Arena • Detroit, Michigan, U.S.A.
10. listopadu 2012 • Quicken Loans Arena • Cleveland, Ohio, U.S.A.
12. listopadu 2012 • Madison Square Garden • New York, U.S.A.
13. listopadu 2012 • Madison Square Garden • New York, U.S.A.
15. listopadu 2012 • Time Warner Cable Arena • Charlotte, North Carolina, U.S.A.
17. listopadu 2012 • Philips Arena • Atlanta, Georgia, U.S.A.
19. listopadu 2012 • American Airlines Arena • Miami, Florida, U.S.A.
20. listopadu 2012 • American Airlines Arena • Miami, Florida, U.S.A.
24. listopadu 2012 • Foro Sol • México, D. F., Mexiko
25. listopadu 2012 • Foro Sol • México, D. F., Mexiko
28. listopadu 2012 • Estadio Atanasio Girardot • Medellín, Kolumbie
29. listopadu 2012 • Estadio Atanasio Girardot • Medellín, Kolumbie
2. prosince 2012 • Parque dos Atletas • Rio de Janeiro, Brazílie
4. prosince 2012 • Estádio do Morumbi • São Paulo, Brazílie
5. prosince 2012 • Estádio do Morumbi • São Paulo, Brazílie
9. prosince 2012 • Estádio Olímpico Monumental • Porto Alegre, Brazílie
13. prosince 2012 • River Plate Stadium • Buenos Aires, Argentina
15. prosince 2012 • River Plate Stadium • Buenos Aires, Argentina
19. prosince 2012 • Estadio Nacional • Santiago, Chile
22. prosince 2012 • Estadio Mario Alberto Kempes • Córdoba, Argentina
[Své navštívené koncerty mohou organizovat jen přihlášení uživatelé.]
Historie v datech

17. srpna 2011 Madonna a Smirnoff vyhlásily soutěž Most Original Nightlife In The Universe o nejlepšího taneční­ka pro nadcházejí­cí­ světové turné pro rok 2012, které tak bylo oficiálně potvrzeno.

7. února 2012 Madonna a Live Nation oznámily The Madonna World Tour, až později nazvané The MDNA Tour.

Čísla

Podle časopisu Billboard www.billboard.com se The MDNA Tour stalo ziskem 305,2 milionu dolarů z 88 vyprodaných koncertů nejvýnosnějším turné roku 2012 a dvanáctým nejvýnosnějším turné v historii. Madonna překonala Taking Chances Tour Celiné Dionové a zabrala tak první dvě příčky mezi ženskými umělkyněmi. The MDNA Tour stojí hned za Madonniným předchozím Sticky & Sweet Tour (2008, 2009). V roce 2013 získala Madonna cenu pro nejlepší turné na Billboard Music Awards.

TermínyMísto NávštěvnostZisk
31.5.Ramat Gan Stadium • Tel Aviv, Izrael $ 4 339 876
3.6., 4.6.du Arena • Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty $ 8 053 500
7.6.Türk Telekom Arena • Istanbul, Turecko $ 6 219 598
12.6.Stadio Olimpico • Řím, Itálie $ 2 835 542
14.6.San Siro • Miláno, Itálie $ 5 624 570
16.6.Stadio Artemio Franchi • Florencie, Itálie $ 4 252 680
20.6., 21.6.Palau Sant Jordi • Barcelona, Španělsko $ 3 893 274
24.6.Estádio Cidade de Coimbra • Coimbra, Portugalsko $ 3 156 022
28.6., 30.6.O2 World • Berlín, Německo $ 3 679 378
2.7.Parken Stadium • Kodaň, Dánsko $ 2 980 465
4.7.Ullevi • Göteborg, Švédsko $ 4 510 807
7.7., 8.7.Ziggo Dome • Amsterdam, Nizozemsko $ 3 777 245
10.7.Lanxess Arena • Kolín nad Rýnem, Německo $ 1 775 841
12.7.Stade Roi Baudouin • Brusel, Belgie $ 3 676 447
14.7.Stade de France • Paříž - Saint-Denis, Francie $ 7 195 799
17.7.Hyde Park • Londýn, Anglie, Velká Británie $ 6 714 027
19.7.National Indoor Arena • Birmingham, Anglie, Velká Británie $ 1 998 196
21.7.Murrayfield Stadium • Edinburgh, Skotsko, Velká Británie $ 4 974 731
24.7.Aviva Stadium • Dublin, Irsko $ 3 175 497
26.7.L'Olympia • Paříž, Francie $ 346 653
29.7.Ernst Happel Stadium • Vídeň, Rakousko $ 1 953 791
1.8.Stadion Narodowy • Varšava, Polsko $ 2 933 410
4.8., 7.8.Olimpiyskiy Stadion • Moskva, Rusko $ 8 967 717
9.8.SKK Peterburgsky • Petrohrad, Rusko $ 2 683 569
12.8.Helsingin Olympiastadion • Helsinky, Finsko $ 5 589 900
15.8.Telenor Arena • Oslo - Bærum, Norsko $ 3 017 871
18.8.Letzigrund • Zürich, Švýcarsko $ 4 989 192
21.8.Stade Charles-Ehrmann • Nice, Francie $ 2 386 311
28.8.Wells Fargo Center • Philadelphia, Pennsylvania, U.S.A. $ 2 651 855
30.8.Bell Centre • Montreal, Quebec, Kanada $ 3 457 482
1.9.Plains of Abraham • Quebec City, Quebec, Kanada $ 8 098 292
4.9.TD Garden • Boston, Massachusetts, U.S.A. $ 2 450 720
6.9., 8.9.Yankee Stadium • New York, U.S.A. $ 12 599 540
10.9.Scotiabank Place • Ottawa, Ontario, Kanada $ 2 371 994
12.9., 13.9.Air Canada Centre • Toronto, Ontario, Kanada $ 7 458 188
15.9.Boardwalk Hall • Atlantic City, New Jersey, U.S.A. $ 2 891 340
19.9., 20.9.United Center • Chicago, Illinois, U.S.A. $ 5 102 880
23.9., 24.9.Verizon Center • Washington, D.C., U.S.A. $ 4 860 428
29.9., 30.9.Rogers Arena • Vancouver, British Columbia, Kanada $ 4 758 994
2.10., 3.10.KeyArena • Seattle, Washington, U.S.A. $ 3 723 405
6.10., 7.10.HP Pavilion at San José • San José, California, U.S.A. $ 4 791 285
10.10., 11.10.Staples Center • Los Angeles, California, U.S.A. $ 6 162 835
13.10., 14.10.MGM Grand Garden Arena • Las Vegas, Nevada, U.S.A. $ 7 188 879
16.10.US Airways Center • Phoenix, Arizona, U.S.A. $ 2 389 060
18.10.Pepsi Center • Denver, Colorado, U.S.A. $ 2 135 835
21.10.American Airlines Center • Dallas, Texas, U.S.A. $ 2 329 690
24.10., 25.10.Toyota Center • Houston, Texas, U.S.A. $ 4 390 355
27.10.New Orleans Arena • New Orleans, Louisiana, U.S.A. $ 2 261 515
30.10.Sprint Center • Kansas City, Missouri, U.S.A. $ 2 366 220
1.11.Scottrade Center • St. Louis, Missouri, U.S.A. $ 2 449 110
3.11., 4.11.Xcel Energy Center • Saint Paul, Minnesota, U.S.A. $ 4 229 005
6.11.Consol Energy Center • Pittsburgh, Pennsylvania, U.S.A. $ 2 358 670
8.11.Joe Louis Arena • Detroit, Michigan, U.S.A. $ 1 833 154
10.11.Quicken Loans Arena • Cleveland, Ohio, U.S.A. $ 2 546 780
12.11., 13.11.Madison Square Garden • New York, U.S.A. $ 4 846 665
15.11.Time Warner Cable Arena • Charlotte, North Carolina, U.S.A. $ 2 208 180
17.11.Philips Arena • Atlanta, Georgia, U.S.A. $ 2 379 792
19.11., 20.11.American Airlines Arena • Miami, Florida, U.S.A. $ 5 241 125
24.11., 25.11.Foro Sol • México, D. F., Mexiko $ 11 586 745
28.11., 29.11.Estadio Atanasio Girardot • Medellín, Kolumbie $ 14 741 104
2.12.Parque dos Atletas • Rio de Janeiro, Brazílie $ 4 332 428
4.12., 5.12.Estádio do Morumbi • São Paulo, Brazílie $ 8 430 677
9.12.Estádio Olímpico Monumental • Porto Alegre, Brazílie $ 7 578 191
13.12., 15.12.River Plate Stadium • Buenos Aires, Argentina $ 10 820 041
19.12.Estadio Nacional • Santiago, Chile $ 3 867 601
22.12.Estadio Mario Alberto Kempes • Córdoba, Argentina $ 5 566 393
Záznam

Stříhání záznamu pořízeného na koncertech v Miami 19. a 20.listopadu, ale i v New Yorku, Paříži a dalších místech bylo věnováno celé první pololetí roku 2013. Režiséry byli pánové Danny Tull a Stephane Sennour ze skupiny DoMyProd, přičemž Danny Tull již stříhal předchozí dvě turné, film W.E. nebo dokument z Malawi I Am Because We Are. Madonna průběžně, zejména na Instagramu, informovala fanoušky, že na stříhání pracuje doslova každým dnem. Televizní premiéra na kanálu EPIX HD v sobotu 22.června byla oznámena ve čtvrtek 9.května.

A tolik očekávané vydání DVD a blu-raye bylo oznámeno 6.června. Fyzické nosiče vycházejí celosvětově 26.srpna 2013.

Umístění v hitparádách
U.S.A.: 1 (2 týdny)
28. září 2013 až 19. října 20131 1 11 25
Velká Británie: 8
21. září 2013 až 9. listopadu 20131 4 10 10 11 16 23 30
Nizozemsko: 1 (1 týden)
14. září 2013 až 14. prosince 20131 3 3 3 5 5 5 9 7 7 21 22 25 27
23. prosince 2013 až 18. ledna 201423 28 20 17
1. února 201423
15. února 2014 až 1. března 201419 21 18
15. března 201425
12. dubna 201429
26. dubna 201427
Švýcarsko: 1 (1 týden)
22. září 2013 až 20. října 20131 4 7 5 7
3. listopadu 201310
Itálie: 1 (7 týdnů)
19. září 2013 až 6. března 20141 1 1 1 1 1 1 3 3 4 6 9 5 11 8 8 9 6 6 4 8 7 4 7 6
21. března 201411
3. dubna 2014 až 10. dubna 201414 19
24. dubna 2014 až 8. května 201419 15 8
5. června 201418
24. července 201417
21. srpna 2014 až 28. srpna 20148 17
Španělsko: 1 (1 týden)
15. září 2013 až 24. listopadu 20131 5 12 14 10 2 4 11 11 20 18
Austrálie: 1 (2 týdny)
16. září 2013 až 4. listopadu 20131 1 3 3 13 10 9 21
Galerie
MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ -
MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ -

Úplnou Galerii The MDNA Tour najdete na této stránce.

Anketa
Girl Gone Wild9Revolver4Gang Bang10Papa Don't Preach3Hung Up 2I Don't Give A4Best Friend / Heartbeat (interlude)5Express Yourself5Give Me All Your Luvin'5Turn Up The Radio5Open Your Heart4Masterpiece5Justify My Love (interlude)7Vogue11Candy Shop / Erotica8Human Nature7Like A Virgin9Nobody Knows Me (interlude)4I'm Addicted5I'm A Sinner3Like A Prayer6Celebration8
Fanoušci

Přihlášení fanoušci mohou svou účast na koncertech nastavit v sekci Osobní nastavení.

Odkazy
MADONNA NATION.CZ • The MDNA TourThe MDNA TourKoncertní turnéPoslední zprávaBedtime Story • remixové EP právě vychází • před 28 dny Nové fotkyInstagram • před 15 dny Alba a singlyGhosttown • CD-R Diskuzní fórumMadame X TourSlunečnice • před 23 dny 
Poslední projektyMadame Xdiskografiestránka
Madame X Tourgaleriestránka
I Don't Search I Findstránka
MADONNA NATION.CZ © Miki Hider 2003 - 2021
Web není podporovaný Warner Bros., Live Nation ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]