MADONNA NATION.CZ - The Confessions Tour

5. srpna 2020 MADONNATION.CZMADONNA NATION.CZ • The Confessions TourMADONNA NATION.CZ • The Confessions TourMADONNA NATION.CZ • The Confessions Tour

Koncertní turnéThe Virgin TourThe Who's That Girl TourThe Blond Ambition TourThe Girlie Show TourThe Drowned World TourThe Re-Invention TourThe Confessions TourThe Sticky & Sweet TourThe MDNA TourThe Rebel Heart TourTears of a ClownMadame X TourThe Confessions Tour

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
MADONNA NATION.CZ • The Confessions TourThe Confessions TourKoncertní turné
 
U.S.A. • Kanada • Velká Británie • Itálie • Německo • Dánsko • Francie • Nizozemsko • Česko • Rusko • Japonsko

The Confessions Tour

Trvání 21. května 2006 až 21. září 2006

Umělecká režie Jamie King

Hudební režie Stuart Price

Režie záznamu Jonas Akerlund

Historické pozadí
MADONNA NATION - The Confessions Tour

Informace, že si Madonna pohrává s myšlenkou vyjet v létě 2006 opět na světové turné, se objevila již 6. června 2005. Madonna sama o svých záměrech promluvila v pořadu The View americké televize ABC. Ten den veřejně potvrdila i skutečnost, že na podzim toho roku vydává taneční­ album Confessions On A Dance Floor, z něhož by mělo nové turné převážně čerpat. Podle svých slov má Madonna náladu tancovat. Na 100 % byla koncertní­ šňůra potvrzena 9. února 2006, kdy Madonna v rozhovoru s Ellen DeGeneresovou pronesla: "Už to nedokážu držet v tajnosti. Tohle léto vyjedu na turné." Necelé dva týdny na to se na MTV objevily informace od choreografa Jamieho Kinga, že Madonna chce být na nastávají­cí­m turné co nejblí­že fanouškům, kteří­ se mají­ těšit na intimní­ zážitky a ví­ce interakcí­. "Promění­m svět v jeden velký taneční­ parket," řekla Madonna o novém turné, které navští­ví­ města po Severní­ Americe, Evropě a Japonsku. Nacvičování­ velkolepého divadla začalo první­ březnový týden. Ví­kend před premiérou se v Los Angeles konaly první­ zkoušky v kostýmech. V neděli 21. května se pak konala velkolepá šou poprvé před diváky. Madonna tak opět potvrdila svou neotřesitelnou pozici královny koncertů.

Nás Čechy samozřejmě nejví­ce rozrušil článek Victorie Newtonové v britském bulvární­m plátku The Sun ze 17. února. Pí­še se v něm, že Madonna tentokrát navští­ví­ i Česko a Rusko, dvě východní­ země, kde zatí­m ještě nekoncertovala. Pak informovalo v pátek 24. března o Madonnině údajné návštěvě rádio Impuls. Mezi fanoušky to vyvolalo neví­danou eufórii, ší­lenství­ a radost. O to větším šokem byl oficiální­ seznam plánovaných zastávek, který se objevil 3. dubna. Praha v něm není­. Agentura Interkoncerts (dnes česká Live Nation) však mlží­. Další­ zlom přišel v den premiéry, kdy si první­ fanoušci měli možnost koupit tourbook. V ní­ je totiž vytištěný seznam zastávek turné, na jehož konci obě města - Praha Moskva - stojí­. Konec všem spekulací­m přišel až ve čtvrtek 1. června, kdy se na webu www.interkoncerts.cz objevila oficiální­ zpráva potvrzují­cí­ Madonnin koncert 6.září­ v Sazka Areně. Bude to historicky první­ koncert nejslavnější­ zpěvačky světa v bývalém tzv. východní­m bloku. 6. září­ se bezesporu zapí­še navždy do našich pamětí­ jako den D. Podle toho také vypadal prodej vstupenek v pátek 16.června v neuvěřitelných 1:15 na terminálech Sazky, kterými jsou v té době jen velké čerpací­ stanice. Ty byly v obležení­ fanoušků již od odpoledne. Vyprodáno bylo za necelou hodinu. 20.června pak byl přidán ještě druhý koncert na 7. září­. Ten byl vyprodán do dvou hodin.

MADONNA NATION - The Confessions Tour

Madonna přiletěla do Prahy Ruzyně v úterý 5. září­ v 17 hodin. Ubytovala se ve staroměstském hotelu Four Seasons. Oproti původní­mu plánu odletěla domů do Londýna ještě ve čtvrtek v noci. Svá první­ vystoupení­ v Česku si ale náležitě vychutnala, plná energie rozmlouvala s fanoušky: "Hello Prague! Are you ready to ride with me?" To byla její­ první­ slova k pražskému publiku. Poté pokračovala: "Ladies and gentlemen of the Czech republic, thank you for coming to our show. The night is young, and the show has just begun." V zákulisí­ se setkala s bývalým prezidentem Václavem Havlem, jenž jí­ daroval dvě své knihy a se kterým rozjí­mala o politice. Madonna pak svou vzdělanost v oblasti novodobých českých dějin předvedla v debatě s fanoušky, kteří­ jí­ leželi u nohou, když hovořila o Československu a naší­ mladé demokracii. Ohromení­ madonnisté pak byli schopni zpěvačce odkývat každou větu. Ta se pak velice podivila, když na otázku "Do you want war?" křičela celá hala hlasité "Yes!!!" Dalším významným bodem druhého koncertu bylo, když Madonna mezi diváky spatřila opět Němce, který ji letos viděl na koncertě již patnáctkrát, načež se k němu z pódia natáhla a polí­bila.

"Prague is a beautiful city full of beautiful people. Are you having fun? Are you having a good time? Are you all from the Czech republic? Yes? No? Where are you from? I just wanna make a comment that I understand what the Czech republic has been through in the fight for freedom. And that's what it's all about. Freedom. The freedom is inside of your head. Ok? Never forget that! If you're not free here, you're not free anywhere! Now show me your flags! I wanna see where you're from! I wanna see how far you've come! And now I wanna say thank you Germany, thank you Italy, thank you Poland... No way! Jesus! I keep getting that wrong! That's the flag, baby, France! That's it? No more flags? Ok, that's okay! Are you enjoying your freedom? I said are you enjoying your freedom? Slovakia? Yes? Ok! Let's hear from Slovakia, too! I don't point out flags because I wanna separate people. I point out flags because I wanna bring people together, all right? I don't care where you're from. We're all here to celebrate in unity. Right? In harmony. Do we want war? Yes? Get up here! I said do we want war? Do we want peace? Repeat after me! We want peace. We don't want war. Fuck George Bush. Coz he's a whore! Coz he's a whore! Don't fuck with me! No more pain. No more blood. No more hate. We just want love. We are one. I said we are one. Let's have some fun. We are one. We're gonna have some fun. Oh yeah. I said oh yeeeah. Motherfuckin' yeeeah. I said hell yeeeah. All right let's hear from the Czech republic!"

Setlist

Future LoversGet TogetherLike A VirginJumpLive To TellForbidden LoveIsaacSorryLike It Or NotI Love New YorkRay Of LightLet It Will BeDrowned World (Substitute For Love)Paradise (Not For Me)MusicEroticaLa Isla BonitaLucky StarHung Up

MADONNA NATION - The Confessions Tour

Celá šou se skládá ze čtyř hlavní­ch sekcí­, které nesou názvy Equestrian, Urban Bedouin, 70's Glam Rock a poslední­ prostě jen Disco. Za dusotu koní­ se se stropu snese obrovská diskotéková koule, ze které po otevření­ vyjde sama královna a zazpí­vá první­ pí­sničku koncertu, jí­ž je Future Lovers doplněná úryvkem z hitu I Feel Love od Donny Summer. První­ dějství­ je jezdecké, Madonna v černé kůži, s bičem a na obrazovkách běží­ Kleinova videa natočená během focení­ pro tourbook. Rockovější­ Like A Virgin zazpí­vá Madonna v jezdeckém sedle a tančí­cí­ kolem tyče. Při některých akrobatických kouscí­ch se až tají­ dech. Druhé dějství­ zahajuje ukřižovaná Madonna baladou Live To Tell s obrázky trpí­cí­ch afrických dětí­ promí­taných na okolní­ch obrazovkách, kterým předcházejí­ zpovědi tří­ taneční­ků. Madonnu ve ví­nových kalhotách s červeným koženým opaskem a sytě oranžové košili měl Jean-Paul Gaultier v úmyslu obléknout dokonce jako pannu Marii. Orientální­ Isaac s Yitzhakem Sinwanim nebo Drowned World (Substitute For Love), během které podává Madonna mikrofon davům všudypří­tomných fanouškům, zaznějí­ vesměs v podobě, jak je známe z alba. V krásném novém akustickém provedení­ si užijeme smutnou Paradise (Not For Me), během které nám zahraje Madonna i na kytaru. Hold Johnnu Travoltovi vzdává Madonna celá v bí­lém při úžasně ší­leném zpracování hitu z roku 2000 s názvem Music Inferno - to nenechá nikoho v klidu. Další naprosto přepracovanou pí­sničkou je hit Erotica v poslední­ diskotékové části. Zazní­ v ní­ i slova z demo nahrávky You Thrill Me. Nemalého zrychlení­ se dočkala romantická skladba La Isla Bonita. Na závěr celé šou zazpí­vá Madonna svůj obrovský světový hit Hung Up tak, jak jej známe z propagační­ch vystoupení­ k novému albu. Poslední­ okamžiky představení­ zpí­vá s Madonnou úplně celá hala: "Time goes by so slowly, time goes by so slowly." Padají balónky a vše zakončí­ nápis: "Have you confessed?"

Tvůrčí tým

Madonna samozřejmě nebyla jediná, kdo přes léto jezdil po světě. Doprovázela ji její­ tradiční­ kapela, taneční­ci, vokalistky a další­ spolupracovní­ci. Byli jimi zejména tito: Stuart Price (hudební­ režie), Steve Sidelnyk (bicí­), Marcus Brown (klávesy), Monte Pittman (kytara), Donna De Lory, Nicki Richards a Isaac Sinwani (doprovodné vokály), Jamie King (choreografie a umělecká režie), Richmond a Anthony Talauega (choreografie), Daniel "Cloud" Campos, Mihran Kirakosyan, Leroy "Hypnosis" Barnes, Jason Young, Sebastien Foucan, Charmaine "Charm" Jordan, Levi Meeuwenberg, Williams "Norman" Charlemoine, Steve Nestar, Oleg Vorslavs, Victor Lopez, Marquisa "Miss Prissy" Gardner, Addie Yungmee, Sofia Boutella, Reshma Gajjar, Marilyn Ortiz, Tamara Levinson (taneční­ci) a Angela Becker a Guy Oseary (manažeři).

Koncerty
MADONNA NATION.CZ •
MADONNA NATION.CZ •
MADONNA NATION.CZ •
MADONNA NATION.CZ •
MADONNA NATION.CZ •
21. května 2006 • The Forum • Inglewood, California, U.S.A.
23. května 2006 • The Forum • Inglewood, California, U.S.A.
24. května 2006 • The Forum • Inglewood, California, U.S.A.
27. května 2006 • MGM Grand Garden Arena • Las Vegas, Nevada, U.S.A.
28. května 2006 • MGM Grand Garden Arena • Las Vegas, Nevada, U.S.A.
30. května 2006 • HP Pavilion at San José • San José, California, U.S.A.
31. května 2006 • HP Pavilion at San José • San José, California, U.S.A.
3. června 2006 • Staples Center • Los Angeles, California, U.S.A.
5. června 2006 • Save Mart Center • Fresno, California, U.S.A.
6. června 2006 • Save Mart Center • Fresno, California, U.S.A.
14. června 2006 • United Center • Chicago, Illinois, U.S.A.
15. června 2006 • United Center • Chicago, Illinois, U.S.A.
18. června 2006 • United Center • Chicago, Illinois, U.S.A.
19. června 2006 • United Center • Chicago, Illinois, U.S.A.
21. června 2006 • Bell Centre • Montreal, Quebec, Kanada
22. června 2006 • Bell Centre • Montreal, Quebec, Kanada
25. června 2006 • Hartford Civic Center • Hartford, Connecticut, U.S.A.
26. června 2006 • Hartford Civic Center • Hartford, Connecticut, U.S.A.
28. června 2006 • Madison Square Garden • New York, U.S.A.
29. června 2006 • Madison Square Garden • New York, U.S.A.
2. července 2006 • Madison Square Garden • New York, U.S.A.
3. července 2006 • Madison Square Garden • New York, U.S.A.
6. července 2006 • TD Banknorth Garden • Boston, Massachusetts, U.S.A.
9. července 2006 • TD Banknorth Garden • Boston, Massachusetts, U.S.A.
10. července 2006 • TD Banknorth Garden • Boston, Massachusetts, U.S.A.
12. července 2006 • Wachovia Center • Philadelphia, Pennsylvania, U.S.A.
13. července 2006 • Wachovia Center • Philadelphia, Pennsylvania, U.S.A.
16. července 2006 • Boardwalk Hall • Atlantic City, New Jersey, U.S.A.
18. července 2006 • Madison Square Garden • New York, U.S.A.
19. července 2006 • Madison Square Garden • New York, U.S.A.
22. července 2006 • American Airlines Arena • Miami, Florida, U.S.A.
23. července 2006 • American Airlines Arena • Miami, Florida, U.S.A.
30. července 2006 • Millennium Stadium • Cardiff, Wales, Velká Británie
1. srpna 2006 • Wembley Arena • Londýn - Wembley, Anglie, Velká Británie
3. srpna 2006 • Wembley Arena • Londýn - Wembley, Anglie, Velká Británie
6. srpna 2006 • Stadio Olimpico • Řím, Itálie
9. srpna 2006 • Wembley Arena • Londýn - Wembley, Anglie, Velká Británie
10. srpna 2006 • Wembley Arena • Londýn - Wembley, Anglie, Velká Británie
12. srpna 2006 • Wembley Arena • Londýn - Wembley, Anglie, Velká Británie
13. srpna 2006 • Wembley Arena • Londýn - Wembley, Anglie, Velká Británie
15. srpna 2006 • Wembley Arena • Londýn - Wembley, Anglie, Velká Británie
16. srpna 2006 • Wembley Arena • Londýn - Wembley, Anglie, Velká Británie
20. srpna 2006 • LTU Arena • Düsseldorf, Německo
22. srpna 2006 • AWD-Arena • Hanover, Německo
24. srpna 2006 • Forum Horsens • Horsens, Dánsko
27. srpna 2006 • Palais Omnisports de Paris-Bercy • Paříž, Francie
28. srpna 2006 • Palais Omnisports de Paris-Bercy • Paříž, Francie
30. srpna 2006 • Palais Omnisports de Paris-Bercy • Paříž, Francie
31. srpna 2006 • Palais Omnisports de Paris-Bercy • Paříž, Francie
3. září 2006 • Amsterdam Arena • Amsterdam, Nizozemsko
4. září 2006 • Amsterdam Arena • Amsterdam, Nizozemsko
6. září 2006 • Sazka Arena • Praha, Česko
7. září 2006 • Sazka Arena • Praha, Česko
12. září 2006 • Stadion Luzhniki • Moskva, Rusko
16. září 2006 • Kyocera Dome • Osaka, Japonsko
17. září 2006 • Kyocera Dome • Osaka, Japonsko
20. září 2006 • Tokyo Dome • Tokio, Japonsko
21. září 2006 • Tokyo Dome • Tokio, Japonsko
[Své navštívené koncerty mohou organizovat jen přihlášení uživatelé.]
Historie v datech

30. září 2005

17. února 2006 Britský deník The Sun poprvé otiskl článek, podle kterého zavítá Madonna poprvé i do Česka a Ruska.

3. dubna 2006 Byl zveřejněn seznam zastávek turné.

4. dubna 2006 Konal se předprodej vstupenek pro členy fanklubu Icon.

6. dubna 2006 Začal prodej první­ch vstupenek na Confessions Tour pro veřejnost. Zatí­m bez Prahy.

16. června 2006 V 1:15 se začaly na portálech Sazky prodávat vstupenky na první­ koncert Madonny v Česku. Vyprodán byl za méně než hodinu.

5. září 2006 Madonna vstoupila po 17. hodině v Praze-Ruzyni poprvé na českou půdu.

Čísla

TermínyMísto NávštěvnostZisk
Ukázka diskografie [ pro nastavení je třeba se přihlásit ]

Nosiče se záznamem je možné si prohlédnout a spravovat na zvláštní stránce o živém albu.

Umístění v hitparádách
U.S.A.: 1 (2 týdny)
17. února 2007 až 23. června 20071 1 2 4 8 6 9 18 18 17 19 26 27 32 31 40 33 36 37
28. července 200735
Nizozemsko: 1 (4 týdny)
10. února 2007 až 10. listopadu 20071 1 1 1 4 7 7 7 8 5 4 7 7 8 7 11 13 15 13 11 18 14 19 21 20 17 12 5 9 9 7 11 11 17 22 19 23 19 23 29
12. ledna 2008 až 9. února 20088 18 17 22 27
23. února 200824
8. března 2008 až 19. dubna 200826 27 18 24 10 3 4
Švýcarsko: 1 (3 týdny)
11. května 2008 až 15. června 20081 1 1 2 2 3
29. června 2008 až 6. července 20087 10
20. července 20088
3. srpna 200810
24. srpna 2008 až 21. září 20089 5 7 5 4
8. března 20097
Itálie: 1 (11 týdnů)
8. února 2007 až 4. října 20071 1 1 1 1 1 1 2 1 1 1 1 2 3 3 2 2 2 3 5 5 12 6 5 5 3 11 9 4 4 6 8 13 13 14
18. října 200718
Španělsko: 1 (4 týdny)
4. února 2007 až 1. července 20071 1 1 1 2 2 3 3 5 7 9 9 7 7 8 9 8 13 9 8 9 17
15. července 200717
29. července 2007 až 28. října 200713 13 11 14 11 7 7 12 18 14 17 15 19 14
Austrálie: 1 (4 týdny)
12. února 2007 až 7. května 20071 1 1 2 1 2 2 3 5 15 18 23 30
Galerie
MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ - MADONNA NATION.CZ -

Úplnou Galerii The Confessions Tour najdete na této stránce.

Anketa
Future Lovers12Get Together8Like A Virgin12Jump6Confessions2Live To Tell8Forbidden Love10Isaac5Sorry2Like It Or Not6I Love New York2Ray Of Light2Let It Will Be9Drowned World / Substitute For Love3Paradise [Not For Me]9Music7Erotica12La Isla Bonita5Lucky Star5Hung Up12
Fanoušci

Přihlášení fanoušci mohou svou účast na koncertech nastavit v sekci Osobní nastavení.

Odkazy
Poslední zprávaDua Lipa & Madonna & Missy Elliott • před 8 dny Nové fotkyMedellín • před déle než 2 měsíci Alba a singlyMusic • Limitovaná edice CD 9362−47883−2Diskuzní fórumDua Lipa
kocil • před 6 hodinami 
MADONNA NATION.CZ - Madame XMADONNA NATION.CZ - I Don't Search I FindPoslední projektyMadame X
diskografiestránka
Madame X Tour
galeriestránka
I Don't Search I Find
vydáno na iTunes • stránka
ARMY OF LOVERS.CZ DEAD OR ALIVE.CZ Instagram MADONNA NATION.CZ - Ebay.com MADONNA NATION.CZ - Eil.com MADONNA NATION.CZ - Facebook.com
MADONNA NATION.CZ © Miki Hider 2003 - 2020
Web není podporovaný Warner Bros., Live Nation ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]