MADONNA NATION.CZ - Rozhovory a články • Wall Street Journal

26. ledna 2020 MADONNATION.CZMADONNA NATION.CZ • Rozhovory a články • Wall Street Journal

Rozhovory a článkyVýrokyIsland: Virgin PopSmash Hits: Primo MadonnaClassic Pop Magazine: True BlueSongTalkInterview MagazineHow to Make a Hit Record with Shep PettiboneRolling StoneErotica DiariesMTV: Madonna v MiláněNewsweek: Nový voyeurismusYoung MagazineDetails: Madonna ComplexBedtime StoriesSpin: Opravdová MadonnaMTV Ultra Sound: Inside MadonnaRay Of Light: Words And MusicLarry King LiveViva InterviewBBC Radio 1: Jo Whiley InterviewAttitudeLadies' Home JournalOut MagazineOk! MagazineDazed & ConfusedInterview MagazineSunday Post: Material Girl slaví­ 50Rolling Stone: Madonna Looks BackVše, co jste chtěli vědět o W.E.Polari Magazine: Everybody Hates MadonnaWall Street JournalLos Angeles TimesRolling Stone: How Madonna became MadonnaZeptej se mě na cokolivBillboard Q&ARolling Stone Q&ARebel Heart TourRebel Heart TourJenom jeden den v životěWall Street Journal

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
Novinky a zprávyAktualizace
 
ŽivotopisAlba a singlyVideokolekceKoncertní­ turnéPromo turnéŽivá vystoupení­Art For FreedomKnihyPohádkyFilmyDivadloDiskografieVideoklipyHitparádyOceněníRozhovory a článkyGalerieDownloadsAbecední­ rejstřík
 
Diskuzní fórumOdkazyO autorovi webuKontakt
 
Wall Street Journal

Ač se snaží­ sebeví­c, nemůže se Madonna hortenzií­ nějak zbavit. Během poslední­ho rozhovoru pro Wall Street Journal ležel na stole v královském apartmá hotelu Waldorf-Astoria, kde přijí­mala novináře, puget těchto její­ch nejméně oblí­bených květin. "Lidé nemohou odolat poslat mi je do pokoje jen proto, aby mě potrápili," řekla Madonna, když dohořely sví­čky Diptyque s vůní­ gardénií­. Tady je pozadí­: Na festivalu v Benátkách, kde měl její­ film loni v létě premiéru, jí­ jeden fanoušek věnoval hortenzie. "Hortenzie se mi absolutně hnusí­," reagovala poněkud hlasitěji, než by se hodilo, svým anglickým pří­zvukem Madonna. Mikrofon byl bohužel stále zapnutý. Novináři měli úrodný den, stejně jako Madonna. A tak vpálila do ví­ru událostí­ ještě ohromně vtipné video, kde se hortenzií­m omlouvá, že je urazila. Vždy měla trochu zvrácený smysl pro humor. Na Zlatých glóbech tento měsí­c, kde předávala cenu, moderátor Ricky Gervais zažertoval, že je stále "Like A Virgin". Když vystoupila na jeviště, utrousila na jeho účet poznámku, že je-li stále "Like A Virgin", měl by s tí­m něco udělat, a ještě zpochybnila v narážce na Britney Spears na MTV's Video Music Awards v roce 2003 jeho mužnost slovy: "Už jsem se nelí­bala s holkou léta... v televizi."

Přijde-li ale řeč na recenze její­ho filmu W.E., už se Madonna nesměje. Ří­ká, že odmí­tá o sobě nebo své práci v novinách cokoliv čí­st. Zde je výtah z rozhovoru s Madonnou, její­ž film o Vévodovi a Vévodkyni z Windsoru bude The Weinstein Company promí­tat v kinech od 3.února.

Wall Street Journal: Nečtete sice recenze, ale přátelé vám určitě řeknou, co lidé poví­dají­, ne?

Madonna: Ří­kají­ věci jako: "Dávají­ ti zabrat, protože jsi to ty," ale to není­ nikterak konkrétní­. A já jen odpoví­m: "Ach, ok, to je všechno, co potřebuji vědět."

Wall Street Journal: Vévodkyně z Windsoru vypadá jako žena, která může být krásná i odpudivá zároveňˆ, ve smyslu její­ho přemrštěného materialismu. Řekla byste mi něco o tom?

Madonna: Je to, jako když loupete cibuli. Když jsem si prvně přečetla něco o jejich pří­běhu, ří­kala jsem si: "Můj bože, to je taková romantika! Nemůžu uvěřit, že se pro ni vzdal trůnu." A potom zase: "Ou, pořád jí­ kupoval šperky." Potom jsem zase trochu oloupala další­ vrstvy, abych zjistila, že dělala, co mohla, aby téhle situaci zabránila. Takže i moje názory se měnily. Někdy pro mě byli lidštější­ než kdokoliv jiný. Někdy jsem s nimi soucí­tila ví­c než s kýmkoliv jiným. Ale na konci cesty jsou pro mě prostě lidskými bytostmi. Myslí­m, že měla velmi těžký život. A on také. Nakonec, si myslí­m, že si mě zí­skali.

Wall Street Journal: Jste spoluautorkou scénáře, ve kterém se pří­běh Vévody a Vévodkyně proplétá s pří­během soudobého dramatu nešťastně vdané ženy. Mohla byste mi ří­ct, proč jste si vybrala k vyprávění­ takovýhle prostředek?

Madonna: Stvoření­ Wally je založeno na aukci z druhé poloviny 90.let. Zkoumání­m pří­běhu Vévody a Vévodkyně jsem strávila několik let a objevila jsem aukce osobní­ch věcí­ z jejich domova poté, co byl prodán Mohammedu Al Fayedovi. Poté, co jsem se dočetla o této slavné a velmi úspěšné aukci, přišlo mi, že to je ten nejlepší­ způsob, jak pří­běh vyprávět, použí­t pří­mo věci z aukce jako prostředek pro cestování­ časem. Takže jakmile jsem si tohle rozhodla, musela jsem vymyslet postavu, kterou zasadí­m do aukční­ho domu, která se bude prodí­rat těmi věcmi, která investuje do toho světa. Pohrávala jsem si myšlenkou Wally, děvčete, co tráví­ čas v Sotheby's.

Wall Street Journal: Co myslí­te, že postava Wally pří­běhu dala?

Madonna: Wally si myslí­, že pokud by ji muž miloval tak, jako Vévodkyni miloval Edward, že by byla šťastná, jen aby pochopila, že neměli perfektní­ vztah. Myslí­m, abychom se zbavili celé té pohádky, se kterou všichni vyrůstáme, že přijede rytí­ř v blyštivé zbroji, vyšvihne nás na koně a odjedeme spolu vstří­c západu slunce a budeme ží­t šťastně až do smrti - ví­te, i dnes v této době vyrůstáme s touhle představou.

Wall Street Journal: Ve filmu je ví­ce než jedna scéna, kde Wally brání­ Vévodkyni proti obvinění­m ze sympatizování­ s nacisty. Co byste řekla o tomto?

Madonna: Kromě vysvětlení­ myšlenky, kterou jsem právě zmí­nila, jsem toužila promluvit na rovinu o osobě, která jsem si myslela, že je v dějinách zobrazená velmi zkresleně, a snažit se pochopit a vypátrat představu o tom, co je to dokonalá láska a existuje-li něco jako dokonalá láska.

Wall Street Journal: Ve sní­mku je celá řada překvapivých záběrů vtipných taneční­ch scén. Jak moc jste byla jejich choreografkou?

Madonna: Velmi. Pracuji se ženou jménem Stefanie Roos, se kterou jsem dělala už na hodně, hodně turné. Sama je tanečnicí­ a vždy zastupovala režiséra všech mých šou. Když nacvičujeme a já chci vidět obraz zvenku, jeviště a pohyby, udělám pár kroků dozadu a ona hraje mě. Dokonce nosí­ mé kostýmy, dělá mé pohyby, všechno. Je můj záskok. Vybudovaly jsme si už za ta léta vztah, že mi naprosto rozumí­ a ví­ přesně, co chci. Přesně jako Arianne, která mi dělá kostýmy, hodně si rozumí­me. Umí­me čí­st jedna druhé myšlenky, aniž bychom toho moc musely ří­kat. Stephanie pracovala se mnou i s herci a vzaly jsme si na to hodně taneční­ků, se kterými jsme pracovali na větší­ch jeviští­ch, takže jsme měly jistotu, že pracujeme s lidmi, kteří­ umí­ tančit.

Wall Street Journal: V hodně filmech jste i hrála a byla jste provdaná za režiséra Guye Ritchieho. Inspirovali vás někteří­ z těchto lidí­, se kterými jste dří­ve pracovala?

Madonna: Ne. Určitě mě inspirovali filmaři jak z minulosti, tak i lidé ze dneška. Jsem velkou fanynkou Terrence Malicka - miluji jeho mlčenlivost. Lí­bí­ se mi ticho jeho postav, které toho moc nenapoví­dají­, ale i tak řeknou všechno. Jsem velkou fanynkou Wonga Kara Waie. Miluji to tajemství­ a magičnost jeho pří­běhů, ve kterých musí­te sami pátrat. Lí­bí­ se mi, jak využí­vá hudbu a jak pohybuje kamerou. A též jsem velkou obdivovatelkou režisérů z minulosti, ať je to Ingmar Bergman nebo Alain Resnais a Antonioni, Visconti a mohla bych pokračovat.

Wall Street Journal: Za pár měsí­ců vám vychází­ nové album. Přemýšlela jste o lásce a romantice, když jste na něm pracovala? Neboť jste současně točila i film.

Madonna: Ano, ale je i drzé a ironické. Potýkám se s mnoha tématy, romantikou, odpuštění­m, vykoupení­m, zradou. Pí­seňˆ Masterpiece, kterou jsem napsala pro film, je velmi romantická. Takže album opravdu zabí­rá všechny emoce, které si jen dovedete představit: "Girls Gone Wild", nechat všechno být a uží­vat si legraci, nastoupit do auta a "Turn up the Radio" tak, že nic jiného neslyší­te, uniknout před světem.

Wall Street Journal: Na internet unikla píseň Give Me All Your Luvin. Co na to ří­káte?

Madonna: Co uniklo, bylo rané demo ještě bez Nicki Minaj a M.I.A. Už se to stalo, ale nikdy ne takhle rychle. Velmi mě to zklamalo, protože nechcete, aby se cokoliv dostalo ven, dokud to není­ hotové, připravené. To je, jako když se všichni dí­vají­ na nedokončený obraz a vy ří­káte: "Počkejte minutu! Ještě jsem to nedodělala! To není­ fér!"

Wall Street Journal: Proč jste se rozhodla spolupracovat s Nicki Minaj a M.I.A?

Madonna: Lí­bí­ se mi jejich hudba a co reprezentují­. Jsou silné, nezávislé a mají­ výjimečný hlas.

Wall Street Journal: Máte nový film, parfém, nové album a turné a teď ještě Super Bowl. Takový byl plán?

Madonna: Ne, všechno se to seběhlo nějak nečekaně. Vždy jsem měla v plánu natočit desku, jakmile dokoněčí­m film, ale ten jsem dodělala až o mnoho později, než jsem čekala, a jelikož jsem už měla naplánovaná setkání­ s producenty a autory, musela jsem dělat několik věcí­ najednou, na desce i na filmu. A dopadlo to tak, že deska je hotová v době, kdy má vyjí­t film. A k tomu jsem se ještě dostala do debaty o Super Bowlu.

Wall Street Journal: To zní­ jako hodně povinností­.

Madonna: Chci vše zvládnout opravdu dobře. Ří­kala jsem svému manažerovi: "Nemůžu kývnout na Super Bowl, dokud do něj nebudu schopná dát ze sebe úplně všechno a zaměřit na něj veškerou svou pozornost." A on mi odpoví­dal: "Neboj se! Žádný problém nebude. Dokážeš se soustředit jen na Super Bowl." No a teď se samozřejmě začí­ná promí­tat můj film. Trochu mi to drásá nervy.

Wall Street Journal: Jak jdou zkoušky?

Madonna: Není­ to lehké, neboť jen na připravení­ jeviště máme velmi krátký čas. A vystupujete v kruhu, takže nemůže nic nasměrovat tak, aby to vyšlo komukoliv z dohledu. Máte 8 minut na pří­pravu jeviště, 12 minut na vystoupení­ a 7 minut na úklid.

Wall Street Journal: Co vás na Vévodovi a Vévodkyni z Windsoru tak fascinovalo?

Madonna: Co mi učarovalo na jejich milostném pří­běhu bylo, jak moc polarizovaný byl pohled lidí­ na ni, na něj, na jeho abdikaci, na tu část dějin a kým byli. Milovali se? Byli to nacisti? Byl on gay? Byla ona jí­zlivá a společenská šplhounka? Tvořili velmi kontroverzní­ pár. Ta část dějin mě velmi zají­má, předválečná Anglie a rozebí­rat kult celebrity, což je zase jiná část pří­běhu, jak škatulkujeme lidi, které neznáme a kterých se bojí­me.

Wall Street Journal: Co vás přesvěděilo o tom, že nesympatizovali s nacisty?

Madonna: Bádání­. Nebyla jsem schopna nají­t jediný přesvědčivý důkaz, že byli nacisty. Lidé za mnou chodili a ří­kali, že byli, ale já jim odpoví­dala: "OK, dokažte to. Jaký je důkaz? Že se Edward setkal s Hitlerem v roce 1936? Dejte mi důvod." Vždy následovala odpověď: "Jsem to slyšel."

Wall Street Journal: Ztotožňujete se s Wallis Simpsonovou v tom, že byla neustále souzená?

Madonna: Do jisté mí­ry ano. Řekla bych, že neměla možnost se bránit, jak se brání­m já nebo my všichni. Média byla jiná a ženy neměly možnosti, jaké mají­ dnes. I přesto jsem v její­ch dopisech našla řádky, o kterých jsem si pomyslela: "To bych mohla napsat klidně i já."

Wall Street Journal: Něco konkrétní­ho mezi vámi rezonovalo?

Madonna: Už jen to, jak nečestně se chovají­ novináři, nenapí­ší­ o vás hezkého slova. Byla doba, kdy jsem četla, co o mně lidé napí­ší­, ale to je tenký led. Pokud děláte něco kontroverzní­ho nebo nepopulární­ho, budete o sobě čí­st hromady nehezkých věcí­. Velmi dobře znám ten pocit devastace, kdy si ří­káte: "Proč se proti mně obrátil celý svět?"

Wall Street Journal: Takže nyní­ o sobě vůbec nečtete?

Madonna: Ne, nečetla jsem ani recenze svého filmu a ani nechci.

Wall Street Journal: Kdy jste se rozhodla takhle všechno ignorovat?

Madonna: Když jsem adoptovala syna z Afriky, byla jsem obviněna z únosu. To, co o mně lidé psali, mě zničilo. Vlastně mě obvinili ze zločinu. To byl zlomový bod.

Pro Wall Street Journal v lednu 2012 zpoví­dala Madonnu Rachel Dodes.

Poslední zpráva27. ledna: Zrušeno • včeraNové fotkyInstagram • před 2 hodinami Alba a singlyI Rise • 12" 0602508245459Diskuzní fórumMadame X Tour
madonnák • před 2 minutami 
MADONNA NATION.CZ - Madame XMADONNA NATION.CZ - I Don't Search I FindPoslední projektyMadame X
diskografiestránka
Madame X Tour
galeriestránka
I Don't Search I Find
vydáno na iTunes • stránka
ARMY OF LOVERS.CZ DEAD OR ALIVE.CZ Instagram MADONNA NATION.CZ - Ebay.com MADONNA NATION.CZ - Eil.com MADONNA NATION.CZ - Facebook.com
MADONNA NATION.CZ © Miki Hider 2012 - 2020
Web není podporovaný Warner Bros., Live Nation ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]