MADONNA NATION.CZ - Rozhovory a články • Sunday Post: Material Girl slaví­ 50

26. ledna 2020 MADONNATION.CZMADONNA NATION.CZ • Rozhovory a články • Sunday Post: Material Girl slaví­ 50

Rozhovory a článkyVýrokyIsland: Virgin PopSmash Hits: Primo MadonnaClassic Pop Magazine: True BlueSongTalkInterview MagazineHow to Make a Hit Record with Shep PettiboneRolling StoneErotica DiariesMTV: Madonna v MiláněNewsweek: Nový voyeurismusYoung MagazineDetails: Madonna ComplexBedtime StoriesSpin: Opravdová MadonnaMTV Ultra Sound: Inside MadonnaRay Of Light: Words And MusicLarry King LiveViva InterviewBBC Radio 1: Jo Whiley InterviewAttitudeLadies' Home JournalOut MagazineOk! MagazineDazed & ConfusedInterview MagazineSunday Post: Material Girl slaví­ 50Rolling Stone: Madonna Looks BackVše, co jste chtěli vědět o W.E.Polari Magazine: Everybody Hates MadonnaWall Street JournalLos Angeles TimesRolling Stone: How Madonna became MadonnaZeptej se mě na cokolivBillboard Q&ARolling Stone Q&ARebel Heart TourRebel Heart TourJenom jeden den v životěSunday Post: Material Girl slaví­ 50

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
Novinky a zprávyAktualizace
 
ŽivotopisAlba a singlyVideokolekceKoncertní­ turnéPromo turnéŽivá vystoupení­Art For FreedomKnihyPohádkyFilmyDivadloDiskografieVideoklipyHitparádyOceněníRozhovory a článkyGalerieDownloadsAbecední­ rejstřík
 
Diskuzní fórumOdkazyO autorovi webuKontakt
 
Sunday Post: Material Girl slaví­ 50

Dnešní­ hvě›zdy zazář™í­ často jen jední­m hitem a dost.
Ale Madonna je na vrcholu už od začátku osmdesátých let a nevykazuje žádné známky zpomalení­.

MADONNA NATION.CZ - Sunday Post: Material Girl slaví­ 50MADONNA NATION.CZ - Sunday Post: Material Girl slaví­ 50MADONNA NATION.CZ - Sunday Post: Material Girl slaví­ 50MADONNA NATION.CZ - Sunday Post: Material Girl slaví­ 50MADONNA NATION.CZ - Sunday Post: Material Girl slaví­ 50MADONNA NATION.CZ - Sunday Post: Material Girl slaví­ 50

Andy Cocker: Vidí­te padesátiny jako milní­k?

Madonna: Ne, ale všichni ostatní­ to ří­kají­. Vidí­m v tom spí­š další­ omluvu pro narozeninovou párty!

Andy Cocker: Padesátiny jsou ale pro dámu mezní­kem.

Madonna: Počkejte minutku. Tady se zastavte. Je to mezní­k pro dámu?

Andy Cocker: Pro každého.

Madonna: No proto.

Andy Cocker: Takže jak to cí­tí­te?

Madonna: Není­ to sprosté slovo. Můžete to vyslovit.

Andy Cocker: Jaký jste typ matky?

Madonna: Asi bych zapadla do kategorie tyranů. Nutí­m své děti uklí­zet si pokoje. Nechci, aby hrály videohry nebo koukaly na televizi. Ujišťuji se, že si dělají­ domácí­ úkoly. Takže jo, jsem pedant.

Andy Cocker: Lourdes, se zdá, má už svůj specifický styl.

Madonna: ř˜eknu jen, že moje dcera má velmi vyhraněný názor na oblékání­ a módu. Má skutečně ohromný vkus. Je vskutku duchapří­tomná a má silnou osobnost, což pro mě bude výzva a též na mně bude, abych jí­ pomohla, až bude starší­.

Andy Cocker: Chce být Lourdes také hudebnicí­, až bude starší­, a pokud ano, schvalujete jí­ to?

Madonna: ř˜í­ká, že by chtěla být herečkou.

Andy Cocker: Co ří­káte na tuhle myšlenku?

Madonna: Nevadí­ mi to.

Andy Cocker: Nedávno jste byla uvedena do Rokenrolové sí­ně slávy. Jak to berete? Jak k tomu došlo, že vás uváděl Justin?

Madonna: Když jsem o tom prvně slyšela, měla jsem rozporuplné názory. Tam odkládají­ hudební­ dinosaury? Rozumí­te, co chci ří­ct? Opravdu jsem nevěděla, co si o tom mám myslet. Ale pak mi hodně lidí­ vysvětlovalo, že se jedná o uznání­ pro zpěváky a skladatele, kteří­ přispí­vali do světa hudby již přes pětadvacet let, takže jsem se přiklonila k názoru, který mi lichotil.

Andy Cocker: Jak těžké je vyjádřit se textem pí­sně a neodhalit přitom pří­liš mnoho ze svého soukromí­?

Madonna: Nemyslí­m, že je to těžké. Myslí­m, že většina lidí­, ať pí­ší­ fikci, skutečné pří­běhy, popové pí­sničky, scénáře nebo cokoliv, dokonce i pokud pí­ší­ o někom úplně cizí­m, vždycky je v tom pří­běhu trochu z vás. Většina věcí­, které jsem dělala, byla nakonec nějak autobiografická, malinko autobiografická nebo zcela autobiografická. To je pro mě velice těžké rozlišit, když pí­šu. Myslí­m si ale, že šikovný způsob jak napsat pří­běh, je vložit do toho své srdce a své zážitky a zamlžit detaily.

Andy Cocker: Změnil se nějak pohled na hudbu a vaši práci?

Madonna: Budeme tu šest hodin, pokud chcete slyšet, jak se změnil za poslední­ch třicet let můj pohled na život! Jak se změnil můj pohled na hudbu...

Andy Cocker: Ano, když vám bylo dvacet a něco, snažila jste se prorazit a dělat hity a...

Madonna: Stále se snaží­m dělat hity. Ale každý chce dělat hudbu, kterou budou chtí­t lidé poslouchat a chtí­t zahrátv rádiu. Nikdy, nikdy jsem netočila desku, u které bych se nestarala, zda ji budou lidé poslouchat nebo ne. Pak jak jsem se vyví­jela jako člověk, odráží­ se to i v mé hudbě. Psala jsem jednoduché, pří­močaré "užijme si pohodu" pí­sničky, když jsem začí­nala. Potom jak jsem se vyví­jela a měnila jako lidská bytost, moje hudba toho byla odrazem. To ovšem neznamená, že nemůžu vstát a napsat pí­sničku o tancování­ a pohodě. Myslí­m, že mé pí­sně v sobě mají­ mnohem ví­ce ironie a rozporů, než mí­valy. Ráda bych věřila, že jsou ví­ce komplikované, takže si myslí­m, že má hudba zrcadlí­, jak jsem se měnila a zrála a moje zkušenosti se světem a jinými lidmi.

Andy Cocker: V pí­sničce Incredible zpí­váte, že všechno je krásné, ale že něco chybí­. Po velkém úspěchu vaší­ taneční­ desky si stále myslí­te, že je všechno krásné, ale přesto něco chybí­?

Madonna: To není­ pí­snička o mé kariéře, je to pí­snička o vztazí­ch. Není­ to nezbytně o mně, ale o myšlence, že časem začneme považovat některé lidi za samozřejmost a přestaneme si jich vážit a pak se něco stane a jediné, co můžete, je přemýšlet, jak chcete vše mí­t takové, jaké to bylo. Takže někdy musí­te něco skoro ztratit, abyste si toho začali vážit, nebo někoho. O tom je i ta pí­snička.

Andy Cocker: Jaké je tajemství­ vás drží­ na vrcholu, fyzicky i psychicky?

Madonna: Tajemství­? Myslí­m, že velkou část tvoří­ vědomí­, že nejsem vlastní­kem svého talentu. Jsem pouze jeho správce. Ví­m, že jsem byla obdařena mnoha dary, a myslí­m si, že jakmile si začnete myslet, že vlastní­te to, co máte, přijdete o to. Další­ podí­l na tom má moje zví­davost o světě. Vždy se snaží­m něco naučit a chci pracovat s lidmi, kteří­ vědí­ ví­c než já. Takže se neustále staví­m do rolí­, kdy se doví­dám něco nového a pak to nové musí­m vyjádřit. Myslí­m, že pokud se budu o své talenty dobře starat, vždy tu pro mě budou.

Andy Cocker: Je nějaké tajemství­ za vaší­ fyzickou kondicí­?

Madonna: Ano, piju kouzelný lektvar. Vážně, ráda tančí­m. Ráda se cí­tí­m fyzicky silná. Vlastně se cí­tí­m být silnější­ ví­c, než jsem se cí­tila, řekněme, před dvaceti lety. Myslí­m, že pokud bude silná vaše mysl, tělo bude též.

Andy Cocker: Jak dlouho budete v hudbě pokračovat?

Madonna: Nemám sebemenší­ ponětí­. Každý chce znát čí­sla. Řekla bych tak do šedesáti.

Andy Cocker: Když se podí­váte na ženy, které září­ ve světlech reflektorů ve dvaceti letech, jak se s nimi jedná, jak je prozkoumáváno každé zákoutí­ jejich života, když si vzpomenete na nerozvážnosti svého mládí­, co vám vyvstane na mysli? Kdyby mobily a Youtube byly už tehdy, hrnula byste se tak do všeho?

Madonna: Nemyslí­m, že jsem se hrnula úplně do všeho. Nebyla jsem rozpustilá maximálně, jak jen to šlo.

Andy Cocker: Ale když vás v klubu nikdo nefilmoval, s tí­m se musejí­ lidé dnes vypořádávat.

Madonna: To je pravda a jsem ráda, že jsem to nezažila. Ačkoliv jsem zrovna nedělala moc věcí­, co by za to stály.

Andy Cocker: Soucí­tí­te s lidmi ve světlech reflektorů?

Madonna: Ano, ale myslí­m, že jsme za to všichni zodpovědní­. Hladově hltáme všechny informace, takže do té doby, co si lidé budou kupovat časopisy a chodit na internet, a dokud bude publikum, pak stále bude nabí­dka. Každý je za to svým způsobem odpovědný. A kvůli internetu musejí­ lidé dělat stále ví­c a ví­c a ví­c, aby si zí­skali pozornost a prodali, takže nemají­ žádné meze a hranice. Je to trochu ší­lené.

Andy Cocker: Když slyší­te pí­sničky jako Like A Virgin, co slyší­te? A když se podí­váte na video, kdo je ta mladá Madonna, kterou vidí­te?

Madonna: Když zaslechnu pí­sničku Like A Virgin, je to jako výpověč o zvuku hudby, kterou na začátku 80.let každý dělal. Je v ní­ jakási jednoduchost. Je v ní­ nevinnost, a když se podí­vám na video, vidí­m děvěe, které je nevinné, s očima otevřenýma dokořán a nadšené ze života a začátku své kariéry.

Andy Cocker: čŒeho byste ještě chtěla dosáhnout?

Madonna: Dobře, chtěla bych se stát lepší­m člověkem. Chtěla bych se naučit ví­c, než zatí­m znám. Chtěla bych být lepší­ rodič. Stále musí­m své děti vychovávat, to je velká zodpovědnost a já s ní­ ještě neskončila. Chtěla bych reží­rovat ví­c filmů a psát je. Zatí­m jsem reží­rovala jen jeden, to je pro mě teprve začátek. Chci natočit ví­c desek, protože miluju hudbu.

MADONNA NATION.CZ - Sunday Post: Material Girl slaví­ 50MADONNA NATION.CZ - Sunday Post: Material Girl slaví­ 50MADONNA NATION.CZ - Sunday Post: Material Girl slaví­ 50MADONNA NATION.CZ - Sunday Post: Material Girl slaví­ 50MADONNA NATION.CZ - Sunday Post: Material Girl slaví­ 50MADONNA NATION.CZ - Sunday Post: Material Girl slaví­ 50

Př™eloženo z Post Plus, př™í­lohy britského Sunday Post.

Poslední zpráva27. ledna: Zrušeno • včeraNové fotkyInstagram • před 2 hodinami Alba a singlyI Rise • 12" 0602508245459Diskuzní fórumMadame X Tour
madonnák • před 2 minutami 
MADONNA NATION.CZ - Madame XMADONNA NATION.CZ - I Don't Search I FindPoslední projektyMadame X
diskografiestránka
Madame X Tour
galeriestránka
I Don't Search I Find
vydáno na iTunes • stránka
ARMY OF LOVERS.CZ DEAD OR ALIVE.CZ Instagram MADONNA NATION.CZ - Ebay.com MADONNA NATION.CZ - Eil.com MADONNA NATION.CZ - Facebook.com
MADONNA NATION.CZ © Miki Hider 2008 - 2020
Web není podporovaný Warner Bros., Live Nation ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]