MADONNA NATION.CZ - Rozhovory a články • Out Magazine

26. ledna 2020 MADONNATION.CZMADONNA NATION.CZ • Rozhovory a články • Out Magazine

Rozhovory a článkyVýrokyIsland: Virgin PopSmash Hits: Primo MadonnaClassic Pop Magazine: True BlueSongTalkInterview MagazineHow to Make a Hit Record with Shep PettiboneRolling StoneErotica DiariesMTV: Madonna v MiláněNewsweek: Nový voyeurismusYoung MagazineDetails: Madonna ComplexBedtime StoriesSpin: Opravdová MadonnaMTV Ultra Sound: Inside MadonnaRay Of Light: Words And MusicLarry King LiveViva InterviewBBC Radio 1: Jo Whiley InterviewAttitudeLadies' Home JournalOut MagazineOk! MagazineDazed & ConfusedInterview MagazineSunday Post: Material Girl slaví­ 50Rolling Stone: Madonna Looks BackVše, co jste chtěli vědět o W.E.Polari Magazine: Everybody Hates MadonnaWall Street JournalLos Angeles TimesRolling Stone: How Madonna became MadonnaZeptej se mě na cokolivBillboard Q&ARolling Stone Q&ARebel Heart TourRebel Heart TourJenom jeden den v životěOut Magazine

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
Novinky a zprávyAktualizace
 
ŽivotopisAlba a singlyVideokolekceKoncertní­ turnéPromo turnéŽivá vystoupení­Art For FreedomKnihyPohádkyFilmyDivadloDiskografieVideoklipyHitparádyOceněníRozhovory a článkyGalerieDownloadsAbecední­ rejstřík
 
Diskuzní fórumOdkazyO autorovi webuKontakt
 
Out Magazine

"Mám na sobě dlouhý mohérový kabát, pod ní­m lemované šaty a tři a půl palce vysoké podpatky." Tak odpoví­dá Madonna na mou přihlouplou otázku: "Co máte na sobě›?" Královna popu, vše přeživší­ gay ikona právě volá z Londýna. "Opravdu nosí­te lemované šaty a podpatky? Nebo to jenom kvůli mně›?" "Zlato, všechno, co dělám, je kvůli tobě›. Video k Sorry jsem udělala pro tebe." Takovýhle pozdrav je typický ve vztahu, který jsme s Madonnou měli po ta léta, během kterých jsem s ní­ dělal rozhovory pro různá média. Není­ se čeho bát, jakmile se přenesete přes to, že hovoříte s Madonnou. Je vřelá bez předstíraného zájmu, vtipná, laskavá, a to i když by měla někdy právo taková nebýt. Z každého setkání­ odchází­m vždy se zvláštní­m pocitem protekce. Ačkoliv její­ sláva dosáhla téměř™ až neskutečné výše, je to opravdu správná holka, která se snaží­ dát smysl svému životu, věnovat se rodině a uspokojovat své nenasytné umělecké potřeby, stejně tak jako požadavky svých fanoušků. V každém případě takový byl můj pohled na Madonnu poslední­ch šestnáct let.

Povídali jsme si v předvečer premiéry nového hudební­ho videa Sorry, v době kdy je opět její­ mezinárodní­ sláva na vrcholu. Confessions On A Dance Floor, vydané na konci loňského roku, vyletěly okamžitě na první­ mí­sto hitparády v devětadvaceti zemí­ch a prodalo se jich už sedm milionů kusů po celém světě. Po relativní­m zklamání­ z alba American Life (i přes skvělý singl Hollywood, doprovázený až přemrštěným videoklipem) bezvýhradný úspěch Zpovědí­ je uspokojivý i pro Madonnu. Dokonce se zmí­nila, že když se dověděla, že debutuje na 1. příčce i ve Spojených státech, tak plakala.

Denis: Sorry je úžasná pí­snička. Myslí­m, že je to taková gay hymna pro...

Madonna: Odkopnuté milence! Ale všechny odkopnuté milence. Neřekla bych, že nezbytně jen pro gaye. Ale tomu výkladu se nebrání­m. Kdy já se tomu bránila?

Denis: Ačkoliv byly Confessions nahrány ještě před vaší­ nehodou na koni, propagace a veřejná vystoupení­ následovala až poté. Zdáte se ale být teď už naprosto v pohodě.

Madonna: V mnoha směrech už tomu tak je. Ale být znehybněná... Nikdy jsem ještě před tí­m nebyla zraněná, což je zvláštní­, bereme-li v úvahu, kolik let už taněí­m. Ale skončit na zádech, nesmět použí­vat levou ruku, vlastně celou horní­ polovinu těla, rameno a zaží­vat tolik bolesti déle než měsí­c, zí­skáte nový pohled na život, nebo ne? Leží­te v posteli a smlouváte s Bohem: Už nikdy nebudu deprimovaná pro nic za nic, už nikdy nebudu nevděčná, už nikdy si nebudu bezdůvodně stěžovat.

Denis: A dostála jste všem svým slibům?

Madonna: (Směje se.) No, určitě se snaží­m. Ale snažila jsem se i před tou nehodou. V podstatě jsem vděčná za skutečnost, že můžu dělat, co chci, a že mám sí­lu, kterou mám. Ta nehoda mi dodala energii a touhu taněit a být s lidmi a zkrátka dobrou náladu. A brát lidi s sebou.

Denis: Když se baví­me o lidech, Evita...

Madonna: Kdybych byla tam u tebe, střelila bych ti pohlavek.

Denis: Jste teď cudná matka a manželka...

Madonna: Další­ pohlavek.

Denis: Už nechodí­te na párty nebo do klubů, takže jak se dokážete vcí­tit do paří­cí­ mládeže a dělat takovou hudbu?

Madonna: Proto mi přišel vhod Stuart Price. Je DJ a produkoval Confessions, pořád mi něco posí­lá. Posí­láme si navzájem hudbu přes internet, vyměřˆujeme si informace tí­mhle způsobem. Přibližuje mi hudbu současnosti. Sestavil mi ipod, který poslouchám v tělocvičně. Hlavně remixy - Gwen Stefani, Depeche Mode. A hodně mých vlastní­ch remixů.

Denis: Vám nevadí­ vaše remixy? Z balady taneční­ pí­snička nebo mixy od jiných umělců?

Madonna: Ne, myslí­m, že jsou skvělé. Nikdy jsem s tí­m neměla problém.

Denis: Nepůsobilo vaše nové pracovní­ nadšení­ a nepopřitelný úspěch Confessions nějaké napětí­ u vás doma?

Madonna: Když skončilo předchozí­ turné, měla jsem mnohem ví­ce času na své děti. Ale život je jako pří­liv a odliv, periodicky se opakuje. A s tí­m se nedá jen tak bojovat. Jsou časy, kdy jsem se svou rodinou ví­ce, a když se pak ženu za kariérou, připadám si provinile. A ohledně Guye - to ví­te, myslí­m si, že ze mě má opravdu radost. Ale myslí­m, že vždycky bude takový, jako tuhle - jednoho dne mi řekl: "To tě zas na šest měsí­ců ztratí­m?" kvůli letošní­mu turné. Ale to já můžu ří­ct to samé, když natáčí­ film. Zatí­mco pro něj platí­ "sejde z očí­, sejde z mysli", já jsem pořád na telefonu, bojí­m se a vyptávám se. Chci mí­t jistotu, že si děti čistí­ zuby.

Denis: A když je pryč on?

Madonna: Typicky mužské chování­. Volám a ví­m, že je to on a ří­ká: "A vy jste? A odkud vás znám?"

Denis: Jak se přitom cí­tí­te?

Madonna: Někdy mě to pobaví­. To je kompromis manželství­. On má se mnou také plné ruce práce.

Denis: Vaše děti Lourdes (9) a Rocco (5) jsou sice ještě hodně malé, ale přesto pomýšlí­te už na vysvětlování­ toho, kdo jste?

Madonna: Myslí­te umělecky nebo osobní­ život?

Denis: Obojí­.

Madonna: Trošku, trošku u mojí­ dcery. Rocco z toho ještě nemá rozum. Jen je šokovaný, když lidé na ulici znají­ jeho jméno. "Mami, oni vědí­, jak se jmenuji!" Ale moje dcera! Sledovala video Hung Up, tu část, kde v tunelu taněí­m s několika kluky, a zhrozila se: "Odporné! Mami, to je nechutné! Mami, proč to děláš?" A já odpoví­dám: "Protože se baví­m. To lidé dělají­. Jdou ven, tancují­ a baví­ se." Snaží­m se z toho nedělat velkou vědu. Jo a taky je posedlá tí­m, kdo je gay!

Denis: Si děláte legraci?

Madonna: Dokonce se mě zeptala: "Mami, ví­š, ří­kají­, že jsi lesbička." Já na ni: "Ano, opravdu? Proč?" Ona na to odpoví­: "Protože jsi polí­bila Britney Spears." A já na to: "Ne, prostě jsem jen dala pusu Britney Spears. Já jsem popová máma a ona je popové dí­tě. Polí­bila jsem ji a přenesla na ni tak svou energii." Taková až mytologická pohádka. Ona se na mě tak podí­vala a řekla: "Jo, jasně!" (Směje se.) "Poví­m ti ví­c, ale až budeš trošku starší­," což nechce žádné chytré dí­tě nikdy slyšet. Ale jsou některé věci, které můžete ří­ct a které chcete, aby vaše dí­tě vědělo. A já chci, aby mé děti, i když žijí­ ve stí­nu mé slávy, měly své dětství­.

Denis: To musí­ být těžké, myslí­m.

Madonna: Je. ř˜í­ká se tomu mateřství­. A další­ věcí­, kterou ráda dělá, je, že když jdeme ven, ří­ká: "Mami, chceš, abych ti ukazovala, kdo je gay?" A já na to: "Ok, ale myslí­m, že už to sama ví­m."

Denis: Máma má gaydar.

Madonna: Ano. Ale nechám ji.

Denis: Když je řeč o gayí­ch, myslí­m, že každý kluk, ale i holka, mají­ svůj symbolický Madonna-moment, třeba nějaký videoklip, který to všechno odstartoval. Pro mě to byl...

Madonna: Material Girl? Ví­m, čí­m je pro tebe Marilyn, Denisi.

Denis: Mí­ří­te své klipy někdy na fanoušky?

Madonna: Myslí­te to tak, jako že si ří­kám: "Tohle budou kluci určitě ší­leně milovat"? Ne, opravdu ne. Možná to tak jen vypadá. Mám za to, že vše, co dělám, přitáhne nějak gay publikum. Jsem velká královna.

Denis: Žijete teď v Anglii a hodně lidí­ tomu přikládá politický význam - neuspokojení­ Amerikou.

Madonna: Ach, prosí­m. Mám ráda život v Anglii. Užila jsem si léta v L.A. a v New Yorku. Tady se cí­tí­m tak nějak volnější­, protože jsem cizinec. Slyšela jsem, jak Robbie Williams ří­ká opak - že nenávidí­ Londýn a že se cí­tí­ svobodnější­ v L.A. Mám takovou teorii, že ať jste doma kdekoliv, pronásledují­ vás tam démoni. Myslí­m ale, že v mém pří­padě bude zájem médií­ stejný. Ale jinak je něco osvobozují­cí­ho na tom, že jste cizinec.

Denis: Předpokládám, že je výhoda v tom být cizinec někde, kde se hovoří­ anglicky, ví­c nebo mí­řˆ.

Madonna: Určitě. A kde lidé čtou kní­žky. A je tu ví­ce kultury a historie, i když toho máme dostatek v New Yorku. Stejně tak v L.A., pokud neří­dí­te, jste tam jako ve vězení­. A nikdy se nedostanete pryč od průmyslu. Podí­vejte, kdo ví­, možná za pár let mě to tu bude nudit a...

Denis: Odstěhujete se do Paří­že.

Madonna: Oh, ano, krásné město. Není­ divu, že jsou tak upjatí­. Musí­te na sebe vylí­t celý parfém, když tam jedete.

Denis: A ti kluci.

Madonna: Možná ti tví­ kluci, Denisi.

Denis: Děvko!

Madonna: Doufala jsem, že tohle nikdy neřekneš.

Denis: Bavme se teď o vaší­ vizáži na první­ pohled bez otisku zubu času.

Madonna: Musí­me? A co myslí­š tí­m "na první­ pohled"? (Směje se.) Lidé jsou posedlí­ tí­m, jak kdo vypadá, někdy až pří­liš - mnohem ví­c, než byl běžný zájem o to, jak celebrity vypadají­ a kolik jim je let. Nedávno jsem dělala rozhovor pro Harper's Bazaar a ta dáma se mě ptala: "Už jste si naplánovala svou velkolepou padesátku?" A já na ni: "Zlato, ještě jsem nenaplánovala ani letošní­ narozeniny."

Denis: Chtějí­ vás už nahnat do pří­ští­ dekády a na plastickou chirurgii.

Madonna: Poslouchej, jakmile jednou překročí­š pětatřicet, tvůj věk se stane součástí­ první­ věty každého článku, který se o tobě napí­še. Je to způsob, jak omezit tvoje možnosti a určit ti prostě tvoje mí­sto. Mluví­m o ženách samozřejmě. Muži můžou stále ví­ceméně všechno.

Denis: Zkus si být gay po čtyřicí­tce, zlato!

Madonna: Ale no tak!

Denis: Ty no tak! Jak se snaží­te zůstat fyzicky atraktivní­?

Madonna: Čí­m jsi starší­, tí­m ví­c utratí­š za obličejové masky.

Denis: Teď zastaví­m diktafon a chci slyšet pravdu!

Madonna: Poslouchej, je to pravda. A každý zná mou pří­snou životosprávu. A dopřávám si vše, co vyživuje a zvlhčuje a je zkrátka dobré na pleť. Neuspořádám tiskovou konferenci o tom, jestli jsem byla na plastice. Ale jak jsem řekla už několikrát, přemýšlí­m o tom jako každý a určitě to předem nevylučuji.

Denis: Ok. Ví­m, že nemáte rády "kdyby", ale co kdybyste začí­nala dnes? Myslí­te, že byste měla stejný úspěch?

Madonna: Popravdě nemám představu. Opravdu. Ovzduší­ je úplně jiné, průmysl funguje jinak. Co můžu ří­ct s jistotou, že bych byla pří­šerně tlustá. Ano, ano. Když jsem začí­nala, byla jsem pěkně zaftig. Pak bych sklouzla k anorexii. Protože by ří­kali: "Je pří­liš buclatá." Ale na druhou stranu, kdybych měla to samé odhodlání­... Je opravdu těžké to posoudit. V každé kariéře hraje roli i štěstí­.

Denis: Dobře. Ale teď jste zas pří­liš hubená, řekl bych.

Madonna: Ach, bože, to ří­káš vždycky. Lí­bila bych se ti zaftig.

Denis: Nebo těhotná.

Madonna: (Směje se.) Nepoří­dí­m si další­ dí­tě, jen abych uspokojila tvé estetické cí­tění­.

Denis: Co značka Danish?

Madonna: Jí­m hodně, věř mi.

Denis: Ve spojení­ s filmem myslí­m, že jste nejslavnější­m terčem na světě. Budete točit další­ film?

Madonna: Ví­te - a je to pro mě těžké to ří­ct - ale nechám toho. Setkávám se s pří­liš velkým odporem. Jaký film může přeží­t, když o něm lidé prohlašují­ ode dne oznámení­ až po premiéru, že je to propadák? Je to věštba, která se vždy vyplní­. Natáčení­ filmů vyžaduje opravdu velké úsilí­ a já do nich vždy vkládala velmi mnoho. A dělat to znovu a znovu až do posrání­ - a to si oni opravdu uží­vají­ - chci ří­ct, že to nemá smysl. A podí­vej, můžu reží­rovat. Chtěla bych natočit film o mých úžasných taneční­cí­ch.

Denis: Vždycky jsem si myslel, že byste měla natočit film o Dietrichové.

Madonna: Skutečně? Zřejmě o starší­ Dietrichové.

Denis: To byl její­ život skutečně zají­mavý, vystupovala pro americké jednotky, obrátila se zády k vlasti, milostná aféra, koncertní­ období­ - měla ohromnou disciplí­nu - jako vy.

Madonna: A neděla s tí­m ani žádné cavyky. No, je to zají­mavý nápad. Nikdy neří­kám nikdy. A každý pes má svůj den.

Denis: Jste teď taková hodná holka a snaží­te se nikoho neurážet.

Madonna: Nejsem zas tak hodná.

Denis: Co je to s Eltonem Johnem?

Madonna: Co k tomu můžu ří­ct? Zdá se být naštvaný. A já jsem byla při ruce. Není­ to od něj moc zdvořilé. Ale poslal mi dopis s omluvou za svůj poslední­ výpad, těsně před svatbou.

Denis: K tomu ho musel David určitě donutit.

Madonna: Bylo to den před svatbou. Skutečně neví­m.

Denis: Ví­m, že to není­ Elton, ale už vám někdy v životě někdo nahnal skutečně velký strach?

Madonna: Ano, tchyně.

Denis: Uáu! No ale to nechme být. Co slavní­ lidé?

Madonna: Dobře, byli nějací­ takoví­ lidé, které jsem potkala a ří­kala jsem si "úúú", ale nebyla jsem vystrašená. Prince Charles. Bill Clinton, když jsem ho viděla poprvé. Je velmi charismatický, až to nahání­ hrůzu. Hodně toho zná. Je též velmi atraktivní­.

Denis: Máte ráda chytré a elegantní­ muže.

Madonna: Mám ráda chytré a elegantní­ lidi. Ale rozhodně každý muž, který mě zají­má, který mě skutečně zají­má, musí­ jí­t vzhůru.

Denis: Nemůžu uvěřit, že vyráží­te na další­ turné.

Madonna: Ano, toto léto. Holka si musí­ nějak vydělat na živobytí­, ví­te. (Směje se.) Jeho základ tvoří­ Confessions a všude, kam přijedeme, postaví­me jednu velkou diskotéku. Chci navští­vit malé i velké haly. Malé haly ve velkých městech a stadiony zas jinde. Ale žádné v Americe.

Denis: Madonno...

Madonna: Jak formální­.

Denis: Marilyn Monroe jednou řekla, že sláva a úspěch jsou běh na dlouhou trať. Že si myslí­te, že jste to dokázala, doběhla do cí­le, ale najednou si uvědomí­te, že ne, že stále musí­te něco dokazovat.Také to tak cí­tí­te?

Madonna: Tak trochu. Sláva je oboje - radostná i vyčerpávají­cí­. Dám pří­klad: Právě jsme editovali "Making of" speciál o mém novém videu, kvůli kterému jsem se musela naučit jezdit na kolečkových bruslí­ch, což byla obrovská výzva. Celé to bylo zničují­cí­. A pak tam visí­m na plotě a ří­kám si: "Počkat, pro co se to vlastně zabí­jí­m? Co dalšího musí­m ještě dokazovat?" Ale hned už zas přemýšlí­m, jak se naučí­m na hrazdě. Je to moje práce, je to to, co miluju dělat, co vyplní­ spoustu mých fantazií­... Musí­te to obměňovat, abyste zůstali čerství­, zůstali ve hře.


Denis: Takže žádný důchod na obzoru?

Madonna: Samozřejmě že ne! Dietrichová nešla taky nikdy do důchodu.

Denis: Jen pří­liš mnohokrát spadla z jeviště.

Madonna: Ale pokračovala tak dlouho, jak sama chtěla. Proč by měl existovat věkový limit pro práci nebo na seberozdávání­? Nebo pro lásku, sex a atraktivní­ vzhled? Práce není­ vše, protože kdyby byla, neměla bych děti a nevdala bych se. Ale žádné rozložení­ sil vás zcela neuspokojí­. Možná nikdy nic. Takže pracujete na svém životě a pracujete na své práci a snaží­te se ží­t každý jednotlivý den, jako by byl váš poslední­. Ne vždy se mi to povede, ale snaží­m se.

Př™eloženo z časopisu Out Magazine (duben 2006).

Poslední zpráva27. ledna: Zrušeno • včeraNové fotkyInstagram • před 2 hodinami Alba a singlyI Rise • 12" 0602508245459Diskuzní fórumMadame X Tour
madonnák • před 2 minutami 
MADONNA NATION.CZ - Madame XMADONNA NATION.CZ - I Don't Search I FindPoslední projektyMadame X
diskografiestránka
Madame X Tour
galeriestránka
I Don't Search I Find
vydáno na iTunes • stránka
ARMY OF LOVERS.CZ DEAD OR ALIVE.CZ Instagram MADONNA NATION.CZ - Ebay.com MADONNA NATION.CZ - Eil.com MADONNA NATION.CZ - Facebook.com
MADONNA NATION.CZ © Miki Hider 2006 - 2020
Web není podporovaný Warner Bros., Live Nation ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]