MADONNA NATION.CZ - Rozhovory a články • Ok! Magazine

26. ledna 2020 MADONNATION.CZMADONNA NATION.CZ • Rozhovory a články • Ok! Magazine

Rozhovory a článkyVýrokyIsland: Virgin PopSmash Hits: Primo MadonnaClassic Pop Magazine: True BlueSongTalkInterview MagazineHow to Make a Hit Record with Shep PettiboneRolling StoneErotica DiariesMTV: Madonna v MiláněNewsweek: Nový voyeurismusYoung MagazineDetails: Madonna ComplexBedtime StoriesSpin: Opravdová MadonnaMTV Ultra Sound: Inside MadonnaRay Of Light: Words And MusicLarry King LiveViva InterviewBBC Radio 1: Jo Whiley InterviewAttitudeLadies' Home JournalOut MagazineOk! MagazineDazed & ConfusedInterview MagazineSunday Post: Material Girl slaví­ 50Rolling Stone: Madonna Looks BackVše, co jste chtěli vědět o W.E.Polari Magazine: Everybody Hates MadonnaWall Street JournalLos Angeles TimesRolling Stone: How Madonna became MadonnaZeptej se mě na cokolivBillboard Q&ARolling Stone Q&ARebel Heart TourRebel Heart TourJenom jeden den v životěOk! Magazine

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
Novinky a zprávyAktualizace
 
ŽivotopisAlba a singlyVideokolekceKoncertní­ turnéPromo turnéŽivá vystoupení­Art For FreedomKnihyPohádkyFilmyDivadloDiskografieVideoklipyHitparádyOceněníRozhovory a článkyGalerieDownloadsAbecední­ rejstřík
 
Diskuzní fórumOdkazyO autorovi webuKontakt
 
Ok! Magazine

Po pádu z koně› by vě›tšina popových hvě›zd odvolala turné, pozastavila práci na novém albu, zmrazila veškeré propagační­ aktivity a zůstala v posteli. Ale ne Madonna. Hudební­ ikona si nalomila tř™i žebra bě›hem své jezdecké nehody doma v Anglii. Zvládla se ale navléknout do př™iléhavého oblečku a natočila video pro Hung Up, singl ze svého nejnově›jší­ho alba Confessions On A Dance Floor. "Mám vysoký práh bolesti," vysvě›tluje Madonna, 47. "Je to pozoruhodné." Určitě› je. Zatí­mco její­ turné načechrává pí­rka svým kontraverzní­m obsahem, my se zavrtáme mámě› dvou dě›tí­ a manželce britského filmového režiséra Guye Ritchieho hluboko do hlavy.

Madonna nepochopená

Neustále bojuji s pomluvami. Lidé vždy vyjí­mají­ věci, které říkám, z kontextu a já pak musí­m obhajovat jednu jedinou větu. Přitom kdyby trochu zapátrali, nesklouzli by k předčasným závěrům. Nakonec prochází­te celý rozhovor a říkáte: "To jsem neřekla... Ne, to není­ pravda."

Volný čas

Nemám moc volného času, ale když už, tak ho celý tráví­m se svými dětmi. Bruslení­, pizza, kino, být na venkově a sledovat svou dceru, jak jezdí­ na koni, chodit na procházky... Trochu nuda, ne? Doba se určitě změnila, ale mně se to lí­bí­.

Ve městě

Minulý týden jsem šla do klubu tancovat s kamarády a byla to opravdu legrace. Občas to dělávám. Když jsem na turné, chodí­m do klubů s některými ze svých tanečníků. Nedělám to ale už tolik jako dřív. Kdo má dnes hodně času? Kdo může zůstat celou noc?

Poslední­ album

Jsem unešená, jak se lidé šťourají­ v hudbě. Mám pocit, že moje nadšení­ a radost se lidí­ dotýkají­, a to je skvělá věc. Přehrávám si tu desku v tělocvičně nebo když si jdu zaběhat nebo na jógu.

Proč taneční deska?

Proč ne? Myslí­m, že je to tí­m, že teď už dělám desky déle než dvacet let a taneční hudba je tam, kde pro mě začal život - na diskotéce. Taneční­ hudba byla mou první­ láskou a já se k ní­ chtěla vrátit.

Hledání­ inspirace

Myslí­m, že je to o vní­mání­. Viděla jsem například film Davida LaChapellea Rize a v něm jsou úchvatní­ tanečníci. Vyhledala jsem si je a obsadila do svého nového videa. Jsem zví­davá a mám neukojitelný hlad po všem novém. Tyhle věci se nevyhnutelně projevují­ v mé práci. Myslí­m, že tohle dělají­ všichni umělci. Všichni napodobujeme.

Cestování­ časem

Já jsem neposlouchala svoje vlastní­ starší­ desky, ale hodně z mé hudby a textů je součástí­ mého podvědomí­ a znovu se objeví­, aniž bych si to uvědomila.

Producent Stuart Price

Teď už se známe pět let a myslí­m, že spolupráce na hodně věcech nás dost sblí­žila. Když jsme začínali, byla v tom vystrašenost a Stuart byl nervózní­. Psaní­ hudby s cizí­mi lidmi je dost intimní­. Musí­te se cí­tit spokojeně, ať jste slavní­ nebo ne. Ve studiu jsme strávili hodně času pohromadě. Já byla v jeho blí­zkosti taky nesvá, protože když napí­šete slova a pak s nimi přijdete do studia a zazpí­váte je někomu úplně poprvé, může to být dost nervy drásají­cí­. Zají­má vás, zda si myslí­, že ta slova nestojí­ za nic nebo že ta melodie je ubohá. Jste v tu chví­li velmi zranitelní­.

Písnička Hung Up

Písnička Hung Up vznikla, když mi asi tak před rokem Stuart přinesl hudbu v ještě dost syrové podobě. Zeptal se mě, co si myslí­m. Slyšela jsem tam ten sample Aby a zamilovala jsem si ho. Nahodila jsem auto a jezdila po městě. Řekla jsem mu, že ten track miluju a že z toho musí­me udělat písničku. Text jsem napsala do deseti minut.

Video Hung Up

Inspirací­ pro video byl hlavně film Saturday Night Fever. Pojala jsem to jako výzvu Johna Travolty. S Jamie Kingem, choreografem, a Johanem Renckem, režisérem, jsme na to koukali asi dvacetkrát. Šlo nám hlavně o navození­ atmosféry, že se každého život točí­ kolem hudby.

O ovládnutí­ trhu s taneční hudbou

Nedělám si nároky na nadvládu nad žádným teritoriem. Prostě jen dělám hudbu, kterou miluju. Já s tím nezačala. Chic, Donna Summer s tí­m začali. Není­ to moje. Nechci žádný kredit.

Než jsem se stala slavnou

Chybí­ mi ta volnost jí­t sama na diskotéku, přijít tam na parket a protancovat celou noc bez toho, aniž by mě někdo obtěžoval nebo si mě dokonce vůbec všiml.

Ohlas rodiny

Moje děti milují­ všechno, co jsem udělala, milují­ taneční hudbu. Na druhou stranu můj manžel není­ velkým nadšencem, takže některé písničky se mu sice lí­bí­, ale ne všechny.

Trocha filozofie

Žijeme ve společnosti, která si cení­ slávy a bohatství­. Jsou tohle ale nakonec věci, na kterých bude záležet? Je skutečně důležité, kolik desek jsem prodala? Nebo kolikrát jsem se dostala na první­ mí­sto hitparády? Nebo jak pěkná nebo mazaná jsem byla? Nebo jak populární­? Bude na něčem z toho záležet?

Stojí­ to za to?

Myslí­m, že řada lidí­ pod dohledem společnosti je soustavně souzena, odhaluje se a riskuje, je nahoře a dole. Všichni se na to musejí­ ptát. Sami si říkáte: "Proč to dělám a jak moc je to pro mě důležité?" protože musí­te přinášet celou řadu obětí­.

Můj další krok

Chci ještě dělat ví­c toho, co dělám, a chci v tom být dobrá. Není­ ale nic konkrétní­ho, čeho bych chtěla dosáhnout. Mohla bych natočit další­ taneční­ desku, ale nechci se opakovat. Takže možná natočím album balad nebo napí­šu muzikál nebo budu reží­rovat film nebo budu dělat filmovou hudbu. Ví­te, co chci říct? Všechno je možné.

Můj styl

Sama se považuju za chameleona. Můžu pracovat na looku á la Olivia Newton-John nebo Farrah Fawcett, to je jedno. Nedovedu si sebe představit, že bych někdy měla jen jednu podobu. Každá z mých image je jen jední­m z mých já. Když se potuluju po domě na venkově, nenosí­m načechrané puntí­katé šaty, ok? Hned, jak si myslí­te, že jste mě odhalili, překvapím vás. Moje osobnost má hodně stránek, vždycky tu byly a vždycky tu budou.

Př™eloženo z OK! Magazine z července 2006.

Poslední zpráva27. ledna: Zrušeno • včeraNové fotkyInstagram • před 2 hodinami Alba a singlyI Rise • 12" 0602508245459Diskuzní fórumMadame X Tour
fighting.spirit • před 9 minutami 
MADONNA NATION.CZ - Madame XMADONNA NATION.CZ - I Don't Search I FindPoslední projektyMadame X
diskografiestránka
Madame X Tour
galeriestránka
I Don't Search I Find
vydáno na iTunes • stránka
ARMY OF LOVERS.CZ DEAD OR ALIVE.CZ Instagram MADONNA NATION.CZ - Ebay.com MADONNA NATION.CZ - Eil.com MADONNA NATION.CZ - Facebook.com
MADONNA NATION.CZ © Miki Hider 2006 - 2020
Web není podporovaný Warner Bros., Live Nation ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]