MADONNA NATION.CZ - Rozhovory a články • MTV: Madonna v Miláně

25. února 2020 MADONNATION.CZMADONNA NATION.CZ • Rozhovory a články • MTV: Madonna v Miláně

Rozhovory a článkyVýrokyIsland: Virgin PopSmash Hits: Primo MadonnaClassic Pop Magazine: True BlueSongTalkInterview MagazineHow to Make a Hit Record with Shep PettiboneRolling StoneErotica DiariesMTV: Madonna v MiláněNewsweek: Nový voyeurismusYoung MagazineDetails: Madonna ComplexBedtime StoriesSpin: Opravdová MadonnaMTV Ultra Sound: Inside MadonnaRay Of Light: Words And MusicLarry King LiveViva InterviewBBC Radio 1: Jo Whiley InterviewAttitudeLadies' Home JournalOut MagazineOk! MagazineDazed & ConfusedInterview MagazineSunday Post: Material Girl slaví­ 50Rolling Stone: Madonna Looks BackVše, co jste chtěli vědět o W.E.Polari Magazine: Everybody Hates MadonnaWall Street JournalLos Angeles TimesRolling Stone: How Madonna became MadonnaZeptej se mě na cokolivBillboard Q&ARolling Stone Q&ARebel Heart TourRebel Heart TourJenom jeden den v životěMTV: Madonna v Miláně

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
Novinky a zprávyAktualizace
 
ŽivotopisAlba a singlyVideokolekceKoncertní­ turnéPromo turnéŽivá vystoupení­Art For FreedomKnihyPohádkyFilmyDivadloDiskografieVideoklipyHitparádyOceněníRozhovory a článkyGalerieDownloadsAbecední­ rejstřík
 
Diskuzní fórumOdkazyO autorovi webuKontakt
 
MTV: Madonna v Miláně

Steve: Vítejte v Miláně. V Americe teď vládne podivná moralistická nálada. Proč jste se tedy rozhodla natočit tak riskantní video?

Madonna: Protože v Americe teď vládne podivná moralistická nálada a mě to nepřinutilo sedět opodál a říkat si: "Ach, neměla bych to raději dělat, lidé budou mít hodně námitek." Ve skutečnosti je hodně věcí, kterými se zabývám ve své hudbě a v knize, přesně v rozporu s tím, co se děje v Americe, tak si myslím, že je nyní naopak ten pravý čas.

Steve: Do jaké míry si myslíte, že může video jako toto podnítit sexuální pestrost?

Madonna: Do jaké míry? To opravdu nevím. Myslím... Je opravdu hodně úzkoprsých lidí, a pokud můžu změnit cestu jednomu ze sta, potom jsem něco dokázala, ale opravdu neumím předpovědět, jak moc to může být, kolik lidí ovlivním a jak moc tolerance vzejde z poselství, které vkládám do své hudby.

Steve: Pozorujete nějaký rozdíl mezi tím, jak Amerika a Evropa reagují na věci, které děláte? Protože podle mého názoru my jsme mnohem tolerantnější jako společnost.

Madonna: V Anglii nebo v Evropě?

Steve: V Evropě, myslím hlavně v Evropě.

Madonna: Evropa je určitě mnohem tolerantnější. Abych řekla pravdu, cítím se jako v Evropě, lidé se opravdu zabývají aktuální hudbou a uměleckou hodnotou věcí, zatímco v Americe jsou příliš posedlí skandály a tak upjatí na jisté věci a nemohou si přejít vlastní komplexy, tak probírají... To víte, hudbu, film, knihu nebo cokoliv to je.

Steve: Takže si myslíte, že vaše sexuální morálka je spíš evropská než americká?

Madonna: Jo, myslím, že to bych měla říct.

Steve: Mnoho vaší práce obsahuje obrázek vašeho vlastního těla. Takže souhlasíte s tím, co řekla Camilla Paglia, která si je jistá tím, že ženská krása je jistou formou moci?

Madonna: Absolutně!

Steve: Tak jakým způsobem využíváte vy svou moc?

Madonna: Myslíte, že vám to mám říct? Jak využívám svou moc? Dělám to, co dělám.

Steve: Ale ona říká, že ženská krása je mnohem více cí-levědomě společensky mířená a že vy jste na předním místě.

Madonna: To záleží na tom, co děláte. Chci říct, můžete být krásná dívka a sedět celý den doma a pilovat si nehty, nebo můžete být krásná dívka, která venku něco říká, riskuje a snaží se změnit lidem způsob myšlení, což je to, co si myslím, že jsem. Ale krása závisí na oku pozorovatele. Je spousta lidí, kteří si myslí, že nejsem vůbec krásná, takže v tom případě jsou Camilliny myšlenky mimo mísu.

Steve: Myslíte si, že jste ovlivnila sexuální zvyklosti v Americe?

Madonna: Zapůsobila jsem na ně, ale hodně jiných lidí také.

Steve: Je to zapůsobení v užším významu vztahů nebo širším?

Madonna: Širším! Jenom celkově obecné přijetí jinakosti odlišných sexuálních preferencí jiných lidí.

Steve: Videoklip Erotica je ke zhlédnutí na MTV po celém světě a je shledáván půvabným. Do jaké míry jste chtěla opěvovat sex bez poselství bezpečného sexu?

Madonna: Opět si nejsem jistá, co míníte půvabem, ale myslím, že bude dost lidí, kterým se nebude zdát vůbec půvabný. Budou si myslet, že je odporný nebo hnusný nebo něco. Nevím. A... Ve videu nikde neukazuji žádný druh nechráněného sexu. Tudíž nepropaguji nechráněný sex. Pokud mě někdo oblékne do popruhů a jezdí na mně okolo jako na zví-řeti, pak to ale nepovažuji za nechráněný sex. Pokud s někým sdílím lízátko, tak to nepovažuji za nechráněný sex. Ale co se týká mé práce, řekla jsem už tolik věcí o bezpečném sexu, že si myslím, že lidé vědí, že je to něco, v co věřím. A ještě něco: Je to fantazie! Celé video je fantazie, má kniha je fantazie, já ve skutečnosti neříkám: "Tohle je to, co byste měli jít ven dělat." Já ukazuji fantazii. Ne něco, co se opravdu stalo. Pokud se podíváte na video a udělá to na vás dojem nebo vás vzruší, potom je to ta nejbezpečnější forma sexu pro každého.

Steve: Jsou ta kniha a video vaše osobní fantazie nebo obecné sexuální fantazie?

Madonna: Myslím si, že je to kombinace mnoha věcí. Když někdo něco napíše, je kousek autora v jejich práci, v jejich fikci. Takže jsou v tom nějaké moje myšlenky, jsou v tom myšlenky i jiných lidí. A myslím si, že by bylo nemožné najít řádku, kde by bylo vše fikce. Myslím, že je to absolutní kombinace toho všeho.

Steve: Jak jste získala lidi, aby se objevili na fotkách?

Madonna: No, většina lidí v knize jsou přátelé mí nebo Stevena Meisela, fotografa.

Steve: Dost scén ve videu vypadá jako domácí video. Probíhalo natáčení také v té době a věděli o tom ti lidé?

Madonna: Samozřejmě! Každý o tom věděl. Všichni, kdo se podíleli na knize a na videu, věděli, že budou součástí obojího. Získali jsme jejich souhlasy a řekli jim o tom. Chci říct, samozřejmě o tom věděli. Natáčeli jsme

film na Super 8 a všechno bylo přenosné. Takže to má takový ten nádech domácího videa. Má to více intimní, osobní nádech, šmírácký nádech. Víte, Super 8 má zrnité filmy, jsou počárané a vypadají anticky.

Steve: Videoklip obsahuje humor, který se mi líbí, a také v knize je jeden záběr, na kterém stopujete na Miami Beach. Co řidiči dělali, když vás míjeli?

Madonna: Myslím, že si všichni mysleli, že mají halucinace nebo tak něco. Většina z nich trochu zpomalila, podívali se na mě a pokračovali v jízdě. Věří-m, že si mysleli, že špatně vidí, pravděpodobně druhý den navštívili očaře. Nevím.

Steve: Co se vám při tom honilo hlavou?

Madonna: Nemohla jsem se vynasmát. Nemohla jsem se zastavit. Bylo to velmi uvolňující. Celou dobu jsem se kvůli tomu, co jsem dělala, pořád hihňala. Bylo to krajní tabu, protože není dovoleno se na veřejnosti objevovat bez oblečení. Jenom dětem je dovoleno být na veřejnosti bez oblečení. Bylo to osvobozující, cítila jsem se opět jako dítě. Jenom tak běhat v ulicích, nahá.

Steve: S kabelkou?

Madonna: Ano, samozřejmě. Holka nemůže jít nikam bez bot a bez kabelky. Nebo bez knížky do kapsy.

(Smích.)

Steve: Byly některé obrázky pro knihu, které jste si vymyslela a nechtěla nikdy zveřejnit?

Madonna: Ne, dělala jsem vše, co jsem chtěla dělat. Absolutně.

Steve: A vydavatel za vámi nepřišel a neurčil žádná pravidla?

Madonna: Na úplném začátku, když jsme všichni domlouvali tu knihu, Warneři mi dali svá pravidla. Řekli, že nechtějí ukazovat žádné obrázky s... Sex s dětmi, zvířaty a žádné zostuzující a náboženské předměty. Ale žádné z těchto věcí nejsou v mých sexuálních fantaziích, takže to pro mě nebyl problém. Nemusela jsem nic cenzurovat.

MADONNA NATION.CZ - MTV: Madonna v MiláněMADONNA NATION.CZ - MTV: Madonna v MiláněMADONNA NATION.CZ - MTV: Madonna v Miláně

Steve: Mluvili jsme hodně o image. A hudba je někdy přehlížena, obzvláště tiskem. Dnes jsem poslouchal album a je na něm hodně dost dobré hudby. Pro vás, co je prvotně důležité? Je to hudba?

Madonna: Nejdůležitější jsou věci, které chci říct. V hudbě nebo v čemkoliv to vyjádření je. Ať je to psaní knihy nebo psaní písniček nebo hraní nebo cokoliv. Důležitá věc je, že se cítím naplněná jako umělec, a konec konců co z toho svět získá a co si vybere vidět. Neumím to kontrolovat nebo předvídat a samozřejmě vždy doufám, že to lidé uvidí a projdou i tím, co považují za skandál nebo image. To je něco, co stvořila média. Nemám vůbec žádnou kontrolu nad médii. Mám kontrolu jen nad tím, co dělám jako umělkyně a když řeknu, co chci říct, potom cítím zadostiučinění. Odpověděla jsem na vaši otázku?

Steve: Jo, myslím, že jo. Jak léčebné je psaní písně?

Madonna: Extrémně!

Steve: Na albu je skladba, kterou jste napsala o lidech, které jste znala a kteří zemřeli na AIDS. Je proces psaní také způsobem ventilace emocí?

Madonna: Nedá se říct, že vše, co napíšu, se stalo přesně mně. Myslím, víte, každý druh uměleckého vyjádření může být citovým vyjádřením vás samých. Jestli vezmete štětec a začnete malovat skvrny červené nebo modré nebo napíšete báseň nebo kus hudby, je to určitě léčebné.

Steve: Když píšete píseň, jaký je skutečný proces?

Madonna: To je pokaždé jiné. Je to opravdu pokaždé jiné. Někdy mám hudební nápad v hlavě, a protože nehraji na žádný nástroj, pracuji s několika rozdí-lnými hudebníky, tak jdu za jedním z nich a řeknu mu: "Slyším tohle, zahraj to na piano, cokoliv a nahraj to." Někdy mi lidé ukáží svoji hudbu a to mě inspiruje k napsání slov.

Steve: Zvuk alba je poměrně surový. Jak jste toho docí-lili?

Madonna: Nepřehnaným produkováním. Pracovala jsem na tom albu se Shepem Pettibonem a Andre Bettsem, dvěma rozdílnými muži. Udělali jsme všechno na osmistopých demech a v podstatě jsme je ponechali velmi podobná naší původní inspiraci. Namísto toho, abychom vzali tyhle skladby do čtyřiadvacetistopé úrovně. Řekli jsme si, že takhle je to dobré dost. Udělali jsme sice několik drobných předělávek, ale spíše než to, dost z toho, co slyšíte na albu, je to, co bylo v demu každé písničky. To je možná to, co tomu dává surový zvuk.

Steve: Být umělkyní úspěšnou během celé té doby MTV, jak moc cítíte, že je MTV ve vašem úspěchu?

Madonna: Myslím, že je velmi důležitá, protože MTV je tak moc o image a vizuální prezentaci. A protože miluji film, je mi dána velká šance vyjádřit se a udělat film ke každé z mých písní. Takže velmi důležitá.

Steve: Poslední dobou se stalo obtížným ukazovat vaše videa, jako to současné. Myslíte, že na MTV už nezáleží? Nebo chcete jen vyjádřit to, co chcete, a nezajímá vás, zda budete...

Madonna: Akceptována MTV? Dobře MTV, nepopírám, jak pomocná byla v dobách začátků mé kariéry. Ale, víte, MTV hraje pro obrovské publikum a velká část z něj jsou děti a mnoho z témat, kterými se zabývám ve své práci, není vhodných pro děti. Já rozumím, když říkají, že to nemohou ukázat, a akceptuji to. Ale tady jsem teď ve svém životě. Není to tak, že bych říkala: "Už vás nepotřebuji, screw off." Víte, co myslím? Vůbec to tak není. Je to prostě tak, že toto jsou témata pro dospělé, děti se na ty pořady dívají, tudíž samozřejmě to nemůžete v nich hrát. Akceptuji to.

Steve: Čím se vyjadřujete teď, jak moc jste uvažovala o turné a vyjádření se na jevišti?

Madonna: Přemýšlím o turné, ale opravdu nemám přesné datum. Pravděpodobně to bude příští rok. Ale nemám určitě žádnou představu o tom jak, co, kdy, kde, nic, jak bych to udělala. Ale... Jsem si jistá, že to dříve nebo později přijde.

Steve: Řekla jste, že ráda kontrolujete vše kolem vás. Ale když hrajete, nemůžete režírovat film.

Madonna: To je také důvod, proč bych chtěla být režisérkou.

Steve: A režírovat sebe?

Madonna: Ne.

Steve: Proč ne?

Madonna: Protože to je příliš komplikované. Nechci běhat za a před. Protože být režisérem je kontrolovat a být herečkou je nechat běžet. A vyžaduje to příliš mnoho hrát obě role.

Steve: Je to také důvod, proč jste založila Maverick, nahrávací společnost? Protože jste chtěla mít kontrolu nad svým územím?

Madonna: No, víte, kontrola je slovo, které padá všude kolem moc často, a já si myslím, že to mu dává negativní význam. Když řeknu, že chci mít něco pod kontrolou, znamená to, že mám sen, mám vizi a chci ji uskutečnit. Když jste hudebník, když jste zpěvák, hodně z toho, co jsem udělala, bylo s myšlenkou, kterou jsem měla od začátku do konce. A to je moje vize. A jako herečka vykonáváte sen někoho jiného. Jediná vize, která je vykonávána, je režisérova. V tom je rozdíl. Tam, kam Maverick, firma, sahá... Mám firmu, protože mě zajímá průzkum, výchova a rozvoj jiných talentovaných lidí, dalších hudebníků, dalších zpěváků, dalších herců, dalších režisérů, každého. Ráda o tom uvažuji jako o uměleckém počinu, když jdu ven a najdu mladého a nezkušeného talenta a sblížím lidi a něco objevím. Je to druh experimentu. A má to do činění méně s kontrolou a více s výchovou lidí.

Steve: Je to také dobrý způsob, jak získávat nové nápady? Jste obklopena mnoha různými lidmi, kteří dělají různé věci.

Madonna: Ale já vždy získávala nápady od různých lidí. Myslím, že to je ten nejlepší způsob jak být jako umělkyně inspirována, být s lidmi. Jestli jdete po ulici nebo stojíte uprostřed nákupní horečky nebo se jen tak poflakujete se skvělými lidmi. S čím více skvělými lidmi se potloukáte, tím více inspirace získáte. Tak prostě jen chci být s talentovanými lidmi.

Steve: Jeden z prvních singlů, který bude vydán Maverickem je "Queen's English", je to tak, že je dvou vašich tanečníků?

Madonna: Jo, Joseho a Luise.

Steve: Jak to s ním vypadá? Bude vydán?

Madonna: Ano, bude na kompilaci s mnoha umělci, všichni z New Yorku, taková uzavřená společnost. Housová hudba. Právě teď je dáváme dohromady pro tuto desku, která vyjde příští rok.

Steve: A k této skladbě jste přispěla i vokály?

Madonna: Jo, zpívám doprovod. Jo! (smích)

Steve: Jak vám připadají fanoušci za vašim oknem v hotelu?

Madonna: Tady?

Steve: Jo.

Madonna: No, v noci, když se snažím usnout, jsou otravní. Tak mi připadají. Chci říct, velmi mi to lichotí, ale po půlnoci by měli jít domů. (smích)

Steve: Říkáte jim něco? Radíte jim, proč odtamtud nevypadnou?

Madonna: Ne, protože by se na mě vrhli, kdybych vyšla před hotel. Takže si nemyslím, že by byla příležitost k diskuzi. Nebo co jim řeknu teď z televize?

Steve: Ne, myslím to tak, že lidé čekají před vaším domem. Tak proč nevyjdete a neřeknete jim, že mají jít pryč. Protože to, co dělají, není tvůrčí.

Madonna: Určitě. Vůbec tomu nerozumím. Je to nepochopitelné chování. Neumím si představit, že bych měla... Vždy jsem si myslela, že mladí lidé mají krátké vedení, ale neumíte si představit, jak dlouho ti lidé sedí před domem, kde bydlím, v New Yorku od sedmi ráno do dvou ráno, nebere to konce. A to jenom civí na tu budovu. Chci říct, jak šílené to je.

Steve: A zřejmě tam jsou stále, zatímco vy jste v Miláně.

Madonna: Jo, čekají na mě, až se vrátím. (smích)

Steve: Máte oficiální fanklubový časopis Icon, jaký je váš podíl na něm?

Madonna: Dobře, víte, dostávám haldy pošty od fanoušků a místo toho, abych měla svou sekretářku, která by je četla a posílala jim podepsané fotografie a jiné věci, tato žena a muž ke mně přišli a řekli mi, že by chtěli mít na starosti můj fanklub. Že by vydávali časopis každých pár měsíců a já bych do nich psala vzkazy pro mé fanoušky. Moje mluvčí s nimi běžně hovoří a informuje o tom, co právě dělám. Dost se na tom podílíme a mám ty lidi ráda.

Steve: Takže tohle je způsob, jak fanoušky...

Madonna: Uvědomit.

Steve: A udělat je šťastnými...

Madonna: Určitě! Jo!

Steve: Myslíte si, že jste příliš slavná a příliš otevřená na to udržet si úspěšný vztah?

Madonna: Ne.

Steve: Je to osobní?

Madonna: Co je osobní? Dobře, zaprvé nejsem otevřená tomu mluvit o čemkoliv a vy jste se mě neptal úplně na všechno. Hovořila jsem otevřeně o tom, co jste se ptal. Kdybyste se mě zeptal na něco, o čem bych nechtěla mluvit, pak bych řekla, že o tom nechci mluvit. A má čest nemá nic do činění s úspěšným vztahem.

Steve: Ale fakt, že jste tak známá ale může v řadě mužů vyvolat strach.

Madonna: To je jejich problém.

Steve: Hodně lidí se mě ptá, kam Madonna směřuje.

Madonna: Co to mění? Před rokem to o mně také každý říkal. Jsou tak posedlí tím, kam mířím. Nepřemýšlím o tom. Je to jen maličkost a lidé, kteří se ptají, kam směřuji, jsou lidé, které zajímá jen skandální stránky všeho, co dělám, a ne skutečně to, co říkám... poselství toho, co říkám. Myslím, že je to hloupá otázka.

Steve: Je to to, co chcete? Respekt od lidí? Mládež vás respektuje, protože zná vaše písně, zná vaši hudbu. Ale tisk zná jen úhel pohledu veřejnosti... ten povrchní, ne to, co je za tím. Chtěla byste být respektována jako umělkyně?

Madonna: Myslím, že každý chce respekt a porozumění.

MADONNA NATION.CZ - MTV: Madonna v MiláněMADONNA NATION.CZ - MTV: Madonna v MiláněMADONNA NATION.CZ - MTV: Madonna v Miláně

Přeloženo z vysílání hudební stanice MTV. Madonnu zpovídal legendární VJ Steve Blame.

Poslední zprávaI Don't Search I Find • #1 • před 11 dny Nové fotkyMadame X Tour • Londýn • před 2 dny Alba a singlyI Rise • 12" 0602508245459Diskuzní fórumI Don't Search I Find
iku • před 12 hodinami 
MADONNA NATION.CZ - Madame XMADONNA NATION.CZ - I Don't Search I FindPoslední projektyMadame X
diskografiestránka
Madame X Tour
galeriestránka
I Don't Search I Find
vydáno na iTunes • stránka
ARMY OF LOVERS.CZ DEAD OR ALIVE.CZ Instagram MADONNA NATION.CZ - Ebay.com MADONNA NATION.CZ - Eil.com MADONNA NATION.CZ - Facebook.com
MADONNA NATION.CZ © Miki Hider 1992 - 2020
Web není podporovaný Warner Bros., Live Nation ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]