MADONNA NATION.CZ - Rozhovory a články • Larry King Live

25. února 2020 MADONNATION.CZMADONNA NATION.CZ • Rozhovory a články • Larry King Live

Rozhovory a článkyVýrokyIsland: Virgin PopSmash Hits: Primo MadonnaClassic Pop Magazine: True BlueSongTalkInterview MagazineHow to Make a Hit Record with Shep PettiboneRolling StoneErotica DiariesMTV: Madonna v MiláněNewsweek: Nový voyeurismusYoung MagazineDetails: Madonna ComplexBedtime StoriesSpin: Opravdová MadonnaMTV Ultra Sound: Inside MadonnaRay Of Light: Words And MusicLarry King LiveViva InterviewBBC Radio 1: Jo Whiley InterviewAttitudeLadies' Home JournalOut MagazineOk! MagazineDazed & ConfusedInterview MagazineSunday Post: Material Girl slaví­ 50Rolling Stone: Madonna Looks BackVše, co jste chtěli vědět o W.E.Polari Magazine: Everybody Hates MadonnaWall Street JournalLos Angeles TimesRolling Stone: How Madonna became MadonnaZeptej se mě na cokolivBillboard Q&ARolling Stone Q&ARebel Heart TourRebel Heart TourJenom jeden den v životěLarry King Live

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
Novinky a zprávyAktualizace
 
ŽivotopisAlba a singlyVideokolekceKoncertní­ turnéPromo turnéŽivá vystoupení­Art For FreedomKnihyPohádkyFilmyDivadloDiskografieVideoklipyHitparádyOceněníRozhovory a článkyGalerieDownloadsAbecední­ rejstřík
 
Diskuzní fórumOdkazyO autorovi webuKontakt
 
CNN: Larry King Live rozhovor z 19.ledna 1999

Larry King: Jak jste, jak jste přišla k tomu jménu? Jakto že jste člověk jen s jední­m jménem?

Madonna: No, já se s tí­m jménem narodila. Byla jsem pojmenována po své matce. A myslí­m, že když jsem začala natáčet desky, Madonna Ciccone se mi zdálo pří­liš dlouhé a komplikované. Tak jsem uví­zla jen na Madonně.

Larry King: Kdy to vše začalo?

Madonna: To s tí­m jední­m jménem? Myslí­m, že když mi bylo asi dvacet tři. Takže jsem měla dvě jména až do věku dvaceti tří­ let.

Larry King: Ale vyžadovalo to hodně odvahy, že, vystupovat pod jední­m jménem, když jste dělala první­ desku?

Madonna: Ne. Zdálo se mi to naprosto přirozené. Myslela jsem, že... chci ří­ct, znamená to hodně věcí­. Ale připadalo mi to jako velmi dobré jméno k vystupování­. A každý si naví­c myslel, že je to jen umělecký pseudonym, který jsem převzala.

Larry King: Samozřejmě to zabí­rá.

Madonna: Ano, je to jméno, které se vžije.

Larry King: Byla jste zpí­vají­cí­ dí­tě? Byla jste dí­tě, které... byla jste ve sboru?

Madonna: Byla jsem spí­še tančí­cí­ dí­tě než zpí­vají­cí­ dí­tě. Chci ří­ct, že jsem zpí­vala ve školní­ch sborech a ve školní­ch muzikálech, ale ví­ce mě bavilo tancování­ než zpěv.

Larry King: Co se stalo? Stále tancujete, že ano?

Madonna: Určitě! Ale když jsem opustila Michigan a přijela do New Yorku, mým cí­lem bylo stát se profesionální­ tanečnicí­. Ale nějak jsem náhodou propadla zpí­vání­.

Larry King: Jak?

Madonna: No, tancovala jsem léta v hodně podnicí­ch v New Yorku a začala jsem si uvědomovat, že takhle budu celý zbytek života ží­t způsobem z ruky do úst.

Larry King: V podnicí­ch znamená na Broadwayi?

Madonna: Ach ne. Moderní­ tanec.

Larry King: Á, tak.

Madonna: Ano, moderní­ tanec. A, no ví­te, byl to, byl to vskutku tvrdý život, tak jsem se rozhodla začí­t chodit na nebroadwayské a broadwayské konkurzy, hlavně jako tanečnice. A začala jsem zpí­vat. Musela jsem na těch konkurzech zpí­vat. A potom, ví­te, lidi mě slyšeli zpí­vat. A ří­kali mi, hej, ty, tvůj hlas není­ vůbec špatný. A já na ně, ou, opravdu? Chci ří­ct, že jsem to nikdy netrénovala, nikdy jsem nechtěla být zpěvačkou.

Larry King: Chtěla jste být raději...

Madonna: Tanečnicí­?

Larry King: Ano.

Madonna: Ne, jsem šťastná, že se věci začaly takhle ubí­rat. Chci ří­ct... převtělila jsem se.

Larry King: Předpokládám ale, že tanec se také vyplatil.

Madonna: Jsem ráda, že to takhle dopadlo, protože jako zpěvačka můžu také zužitkovat své taneční­ dovednosti. A myslí­m, že zpěvem se dá lépe citově vyjadřovat.

Larry King: Je to... jste zpěvačka, která tančí­ a hraje, nebo jste herečka, která zpí­vá a tančí­? Kdo jste?

Madonna: Neví­m.

Larry King: Co jste? Jak o sobě uvažujete jako první­?

Madonna: Těžko ří­ct. Myslí­m, že o sobě uvažuji jako o vystupují­cí­m umělci. Nenávidí­m být nazývána popovou hvězdou. Nenávidí­m to. A... já neví­m. Myslí­m, že když mé původní­ zaměření­ bylo, bylo na tanec, tak se primárně považuji za tanečnici.

Larry King: Ale vystupují­cí­ umělec je dost dobré. Zahrnuje to hodně...

Madonna: Ano, mám to ráda, protože to zahrnuje všechno.

Larry King: Zahrnuje určitě hraní­.

Madonna: Zahrnuje všechno. A hrát musí­me pořád, ne?

Larry King: Ano. No ne? Užila jste si dostatečně veškerou slávu, kterou jste zí­skala? Zřejmě jste ji chtěla, že ano? Nevyberete si takovouhle práci, aniž byste nechtěla být dobře známá. Nechci si domýšlet. Jak to bylo?

Madonna: Je to pravda. Ale na druhou stranu, dří­ve než se stanete slavným, neví­te, do čeho jdete, a nepoznáte to do té doby, než se octnete uprostřed toho všeho, o co jste si svým způsobem ří­kali.

Larry King: Co je na tom to nejhorší­?

Madonna: Nejhorší­ na slávě? Myslí­m, že je to... ví­te, myslí­m, že je to to, co každý ří­ká, nedostatek soukromí­ a ten pocit, že skutečně nesmí­te dělat chyby, a všechno co děláte, je pozorováno pod mikroskopem.

Larry King: Proto se skrýváte?

Madonna: No...

Larry King: Jako, řekněme, se skrýval pan Presley.

Madonna: On se skrýval?

Larry King: Ano, skrýval. Jackie Gleason mu ří­kala, aby se neskrýval, nebo skončí­ úplně sám. Aby šel ven.

Madonna: Ne. Já se neskrývám. Určitě se neskrývám. Chci ří­ct, já chodí­m ven, chodí­m na procházky. Chodí­m do kina. Ne, já jen...

Larry King: Jste nebo nejste ráda poznána?

Madonna: Když mám nějaký pupí­nek, nejsem ráda poznána. Chci ří­ct, že to opravdu záleží­ na náladě, jakou mám. Někdy chcete jí­t na procházku a nebýt sledován. Chcete být prostě anonymní­ a splynout. Obzvláště když cestuji se tak cí­tí­m, protože to opravdu nemůžu jí­t ven a prohlédnout si město, jako to dělají­ jiní­ lidé, a o hodně tak přichází­m.

Larry King: Nemůžete být turistkou?

Madonna: Ano. Ráda bych pozorovala a ne byla jen pozorována.

Larry King: A co je na tom to nejlepší­?

Madonna: Oblečení­ zadarmo.

Larry King: Dostáváte oblečení­ zadarmo?

Madonna: Ano, je to skvělé.

Larry King: Návrháři vám dávají­ šaty, které nosí­te na...

Madonna: Všude. I na tenhle rozhovor.

Larry King: Tohle vám dali?

Madonna: Ano. Mám na sobě Gucciho koženou bundu úplně zadarmo.

Larry King: A jim se to vyplatí­?

Madonna: Ano. Ale ví­te... je to, chci ří­ct, je to privilégium, je to výhoda.

Larry King: Byla jste chudé dí­tě?

Madonna: Neřekla bych, že jsme byli chudí­. Ale určitě jsme... řekla bych, že jsme byli nižší­ střední­ tří­da, a pochází­m z velmi velké rodiny.

Larry King: Osm dětí­.

Madonna: Osm dětí­.

Larry King: Byla jste nejstarší­?

Madonna: Ne. Jsem nejstarší­ holka a mám dva starší­ bratry.

Larry King: Máte ráda velké rodiny?

Madonna: Ano, mám. Chci mí­t osm dětí­? Ne.

Larry King: Ne? Nejúžasnější­ věc o vašem vyrůstání­ - neměli jste hodně peněz - proč se dostávám k penězům, je, jaké je to nemí­t pení­ze na všechno, co vidí­te v obchodech.

Madonna: No, pravda je, že mám stále takový umí­rněný středotří­dní­ pří­stup a opravdu nechodí­m nakupovat všechno, co chci. Jsem pří­liš... mám k tomu pří­liš vyhraněný postoj.

Larry King: Jste stále ve střehu, když jsou slevy?

Madonna: Ne, ne. To mě nebere, slevy. Neobchází­m výlohy. Ale jsem také, ví­te, neřekla bych, že jsem rozhazovačná.

Larry King: I přes to, že si to můžete dovolit?

Madonna: Ano. Trochu oběas zapomí­nám, že mám pení­ze.

MADONNA NATION.CZ - CNN: Larry King Live rozhovor z 19.ledna 1999MADONNA NATION.CZ - CNN: Larry King Live rozhovor z 19.ledna 1999MADONNA NATION.CZ - CNN: Larry King Live rozhovor z 19.ledna 1999

Larry King: Máte neobvyklý život.

Madonna: Mám neuvěřitelný život. Jsem vskutku požehnaná.

Larry King: V zásadě to má spí­še plusy nebo mí­nusy?

Madonna: Určitě. Chci ří­ct, už jsme tu mluvili o slávě a je na tom spousta nepří­jemného, ale nevyměnila bych svůj život za život někoho jiného.

Larry King: Svatba s Seanem Pennem, přitáhla hodně pozornosti, a jak ho znám, nelí­bilo se mu to.

Madonna: Ne.

Larry King: Vám se to lí­bilo?

Madonna: Ne, nelí­bilo se mi, ví­te, to sledování­ našeho manželství­. Mám ráda pozornost, když se jedná o práci, ne o vztahy.

Larry King: A jemu se to také nelí­bilo?

Madonna: Ne, nenáviděl to. Ne.

Larry King: Jste přátelé?

Madonna: Ano, jsme.

Larry King: Byl... máte radost z toho, jakým směrem se jeho kariéra ubí­rala?

Madonna: Ach ano, myslí­m, že je skvělý herec, a myslí­m, že si vedl velmi dobře. Jsem, no, cí­tí­m se poctěna tí­m, že ho znám.

Larry King: Takže ta část vašeho života, i když asi neskončila, jak byste si představovala, byla spí­še plusem, když se podí­váte zpátky a řeknete si, jsem ráda, že jsem to zkusila. Někteří­ lidé by byli rádi, jiní­ ne.

Madonna: Ne, já se hodně naučila a, ví­te, když je to... á, nemůžu hýbat rukou.

Larry King: To ne. Kdybyste hýbla rukou, vypadl by vám mikrofon z bundy od Gucciho.

Madonna: Samozřejmě, dělá to hodně hluku, ta Gucciho bunda. Má se to tak, že on... hodně jsem se naučila. Je to neuvěřitelný člověk. Je inteligentní­, je talentovaný. Ačkoliv nám to nevyšlo v manželství­, nelituji, že jsem si ho vzala ani na chví­li.

Larry King: A mateřství­?

Madonna: No toho určitě nelituji.

Larry King: Myslí­m to tak, jako jestli je to takové, jaké jste si představovala?

Madonna: Je to mnohem silnější­, než jak jsem si to představovala.

Larry King: Tisk, všichni poukazovali na to, že jste někoho hledala. Zoufale jste vybí­rala otce. Bylo to tak, je na tom něco pravdy?

Madonna: Absolutně ne. Měla jsem už dvouletý vztah s Carlosem předtí­m, než jsem otěhotněla, a byla jsem do něj bláznivě zamilovaná. To je opravdu směšně obvinění­. Neví­m, kde to sebrali. Ale, ví­te, není­ to fér. Není­ to fér vůči mně a není­ to fér vůči němu.

Larry King: Je dobrým otcem?

Madonna: Je skvělým otcem!

Larry King: Ví­dá dí­tě? Je to její­ táta, je to její­ taťka.

Madonna: Ach, ano.

Larry King: Co se vám nejví­ce lí­bí­ na mateřství­? Rodila jste později, ne? Bylo vám třicet sedm.

Madonna: Třicet osm ve skutečnosti, když jsem rodila, ano. Co na tom mám nejraději? Jenom, chci ří­ct, že každý den jsem z ní­ v naprostém úžasu a ráda se ráno probouzí­m. Miluji, když přijde do pokoje a lí­bá mě a probouzí­ mě. Ráda se jí­ dí­vám do očí­. Miluji sledovat, jak roste. Miluju sledovat, jak vní­má život kolem sebe.

Larry King: Jak ji vidí­te, je docela hezká?

Madonna: í“, ano, je roztomiloučká, kdybych mohla něco ří­ct.

Larry King: Ale vedete také uspěchaný život, létáte sem, létáte tam, vystupujete na jevišti.

Madonna: Ano, ale ona jde všude, kam jdu já.

Larry King: Co budete dělat, až půjde do školy?

Madonna: No, zůstanu na jednom mí­stě a budu pracovat tam, kde bude mí­t školu. Až jí­ budou čtyři, nebudu nikde cestovat, zatí­mco ona bude ve školce. ř˜ekněme, že budu muset někam odjet na ví­kend nebo tak něco, tak bych ji musela opustit, ale nechci ji brát ze školy a nechci být od ní­ pryč na dlouhou dobu.

Larry King: Jsou jí­ nepří­jemné dva?

Madonna: Ano, hodně záchvatů vzteku. Má, ano, má dva roky, dělá dvě věci, jako když třeba, když něco nemůže mí­t, hází­ sebou na podlahu a začí­ná...

Larry King: A tak jí­ to dáme, nebo ne...

Madonna: Ne, nedáme jí­ to.

Larry King: í, to je středozápad - nedáme jí­ to. ř˝idé - dáme jí­ to.

Madonna: Opravdu?

Larry King: Co jiného? Proč byste...

Madonna: Nemůžete, to není­ dobré...

Larry King: Já ví­m, žena mi ří­ká, že to není­ správné. Ale jakto že ne, jakto že ne, dí­tě o něco prosí­.

Madonna: Protože musí­te, musí­te mí­t autoritu. Musí­te je naučit pravidlům. Musí­te jim ukázat, kdo rozhoduje. Kdybyste jim vždy dali to, co chtějí­, přerostli by vám přes hlavu. No tak, Larry.

Larry King: Není­ to ale těžké, popravdě? Obzvláště jste-li starší­, tí­m nemyslí­m, že třicet osm je moc.

Madonna: Dám jí­, když si řekne, že chce žvýkačku bez cukru. Pak řeknu ano, ale nesmí­ sledovat televizi.

Larry King: Nesmí­ sledovat televizi?

Madonna: Ne, tenhle rozhovor neuvidí­.

Larry King: Proč ne?

Madonna: Protože nechci, aby byla závislá. Děti jsou na televizi závislé.

Larry King: Barney?

Madonna: V její­m životě není­ žádný Barney.

Larry King: ř˝ádný Barney.

Madonna: Ne.

Larry King: To je ale sprosté.

Madonna: Ne, to není­. Taky jsem se nedí­vala na televizi, když jsem vyrůstala. Ráda si čte, ráda využí­vá svou představivost. Je velmi hovorná. Má skvělou paměť. Nic z toho by podle mého neměla, kdyby pořád jen koukala na televizi.

Larry King: Nemáte pocit, když vidí­te Barneyho nebo když o něm slyší­te, že ji o něco ochuzujete? Né, dělám si legraci.

Madonna: Ne, nebaví­ mě, ta velká fialová věc. Nezí­skala si mě.

Larry King: Ani mě ne. Je to velká fialová věc.

Madonna: Je to fialová věc, ano? Nepamatuji se. Nebo je to žlutá věc?

Larry King: Fialová.

Madonna: Ne, to je Velký pták, ok.

Larry King: Když lidé pomyslí­ na Madonnu, vybaví­ si zpěvačku, herečku, talent, ale také sex. A to bylo něco, co jste propagovala, ne? Chci ří­ct, napsala jste o tom knihu.

Madonna: No, nenapsala jsem knihu o sexu. Napsala jsem knihu, vydala jsem knihu, která byla jaksi svým způsobem ironickým esejem poukazují­cí­m na společnost.

Larry King: To beru.

Madonna: Tak jo.

Larry King: A zabralo to, zřejmě. Prodávalo se to a lidé na to reagovali.

Madonna: A taky to hodně lidí­ nasralo.

Larry King: To ano. Jak to, jak to ovlivnilo vaši kariéru jako celek?

Madonna: No, pravděpodobně, myslí­m, že všechno, co jsem udělala, ovlivnilo mou kariéru.

Larry King: Myslí­m negativně. Myslí­te, že lidé ří­kali, člověče, tohle neměla dělat.

Madonna: Ano, myslí­m, myslí­m, že bylo hodně lidí­, které jsem tí­m vyděsila, ano.

Larry King: A co vaše dcera, až vyroste a uvidí­ to?

Madonna: No, ona vidí­ moje nahé tělo téměř každý den. Nemyslí­m, že ji to nějak sebere. Já...

Larry King: Vy si ne... vy si nemyslí­te, že se tí­m bude nějak zabývat?

Madonna: Ne, vůbec ne. A kromě toho, pokud to opravdu čtete a znáte mě a můj smysl pro humor, tak vám dojde, že to nemá vyzní­t jako... nikdy to nemělo vyzní­t jako ta nejžhavější­ kniha těch nejúžasnější­ch sexuální­ch fantazií­. Takhle ne, takhle jsem to nemyslela.

Larry King: Byla to vlastně parodie?

Madonna: Ano, mělo to být vtipné a ironické... já ví­m, že mě pochopí­. Vysvětlí­m jí­ to.

Larry King: Fakt, že jste se sbližovala s mnohými? Lí­bí­ se vám to? Jako slavní­ muži? Lidé si vás vybavují­ s Denisem Rodmanem a Warrenem Beattym a...

Madonna: Chodila jsem stejně s neslavnými muži jako se slavnými.

Larry King: Ale bavilo vás to spojování­? Je to dobré pro slávu, když jste ví­dána venku s někým známým?

Madonna: Nepotřebuji nikoho z těch lidí­, aby mi pomáhali s kariérou. A docela jistě, ví­m, že to nedělali. Myslí­m, že vše, co jsem udělala, udělala jsem sama. Ví­te, někdy si řeknete, řeknete si, že je snazší­ být s někým, kdo je slavný, protože se nebojí­, že budou fotografováni...

Larry King: Ano.

Madonna: A nebojí­ se, že se o nich bude psát a tak dál. Jenže na konci dne, je to těžké pro každého a ví­te, slavný nebo ne, pro každého je těžký vztah s někým ze zábavní­ho průmyslu.

Larry King: Chtěla byste se znovu vdát?

Madonna: Neví­m. Neví­m, jak to cí­tit.

Larry King: Jak to?

Madonna: No, protože někdy se sama sebe ptám, ví­te, co to znamená manželství­. Co přesně? Co je jeho smysl. Vypadá to jako opravdu...

Larry King: Hezká tradice, třeba, ne? I kdyby to byla jen tradice svázání­.

Madonna: Já určitě... jsem romantik a věří­m v opravdovou lásku a... ví­te, celé to, ví­te, hledání­ své spří­zněné duše a všechny ty věci, ale prostě nechápu celé to o manželství­. Chci ří­ct, jaký je skutečný smysl?

Larry King: Neví­te, jaký je smysl?

Madonna: No, nejsem si jistá. Chci ří­ct, že neví­m, jak se k tomu stavět. Jsem opravdu na rozpací­ch, protože jedna moje část si myslí­, že... že je to jako posvátný rituál a krásný zvyk, a potom je tu druhá část, která si myslí­, že to bylo... že to pochází­ z doby, kdy, kdy ženy, kdy to byl obchod, že jaksi do něj žena vstupovala, když se nedokázala postarat sama o sebe a potřebovala muže, aby ji zabezpečil, takže já, no ví­te, mám z toho hodně smí­šených pocitů.

Larry King: Vaše katolická část asi chce, ne?

Madonna: Moje katolická část, ano je... Opravdu mám v sobě něco staromódní­ho, svou romantickou část, ale...

Larry King: Není­ to tak... předpokládejme, že jste někoho potkala, zamilovala jste se a on si vás chtěl vzí­t.

Madonna: Dobře, přejdeme přes ten most, až k němu dorazí­me.

Larry King: Dobrá odpověč.

MADONNA NATION.CZ - CNN: Larry King Live rozhovor z 19.ledna 1999MADONNA NATION.CZ - CNN: Larry King Live rozhovor z 19.ledna 1999MADONNA NATION.CZ - CNN: Larry King Live rozhovor z 19.ledna 1999

Larry King: Mimochodem zají­máte se o politiku?

Madonna: Ach ano, velmi.

Larry King: A podporujete kandidáty? Máte kontroverzní­ názory?

Madonna: V jistém smyslu. Chci ří­ct, ví­te, když jsem tázána, tak určitě podpoří­m prezidenta Clintona.

Larry King: Co si.. co si myslí­te, že dostal...

Madonna: že dostal špatnou práci? Ano...

Larry King: Ale on si to zavinil sám, myslí­m.

Madonna: No, on si to zavinil? Jak... myslí­m...

Larry King: No, chci ří­ct, žádná akce, žádná reakce.

Madonna: No, to je pravda v jistém smyslu. Ale chci ří­ct, ví­te, není­ to první­ prezident, který měl, cizoložní­ vztah. Tak bych řekla, že je to kombinace jeho chování­ a, ví­te, lyněování­ republikánské strany.

Larry King: Jste překvapena, že je veřejnost na jeho straně?

Madonna: Ne, vůbec ne.

Larry King: Protože se předpokládá, že jsme velmi puritánští­ ohledně sexu.

Madonna: No, to nejsme, nebo ano? A dí­ky Bohu. Chci ří­ct, že nakonec, si myslí­m, ví­te, i když si myslí­te, že udělal správně nebo špatně nebo cokoliv, myslí­m, že většina lidí­ chce prostě jí­t dál. Vraťme k důležitější­m otázkám a já si myslí­m, že lidem už je z toho špatně.

Larry King: Filmy, uží­váte si natáčení­ filmů?

Madonna: Ano, uží­vám.

Larry King: Jako divadlo, viděl jsem, že ano. Dělala jste něco jiného než...

Madonna: Dělala jsem dvě hry. Dělala jsem hru Davida Mameta a hru Davida Raye. A milovala jsem obě dvě. A moc ráda bych ještě hrála. Myslí­m, že živé vystupování­ je mnohem lepší­ než filmy. Určitě.

Larry King: Takže byste raději hrála divadlo?

Madonna: Ano, určitě ano.

Larry King: Byla Evita náročná?

Madonna: í“, ano. To je slabé slovo.

Larry King: Protože...?

Madonna: No...

Larry King: Kvůli davovým scénám?

Madonna: Bylo to náročné, bylo to náročné z mnoha důvodů. Bylo to těžké, protože jsme, ví­te, filmovali jsme v Argentině. A dělali jsme film o ženě, která byla kontroverzní­ politickou osobností­. Takže jsme naráželi na davy lidí­, kteří­ nechtěli, abychom dělali ten film, a davy lidí­, kteří­ chtěli, abychom dělali ten film. A potom to teplo a tisí­ce další­ch věcí­, no, ví­te, cestovali jsme kolem světa do různých zemí­. A byla jsem těhotná. A ví­te, bylo to dlouhé natáčení­. A dělali jsme muzí­kál. Chci ří­ct...

Larry King: Bylo to těžší­, když... byla to vlastně opera.

Madonna: Ano.

Larry King: ř˝ádné mluvené slovo.

Madonna: Ne doopravdy, ne. Bylo to, myslí­m, ví­te, myslí­m, že Alan byl opravdu... ví­te, všichni jsme dělali něco a nebyli jsme si jistí­ způsobem.

Larry King: Alan...

Madonna: Alan Parker, ano. Chci ří­ct, myslí­m, že každý věřil tomu, co děláme, a každý to proží­val, ale nikdo z nás ještě před tí­m takovýhle film nedělal, takže to byl risk.

Larry King: Byla jste překvapená, jak dobře Banderas zpí­vá?

Madonna: Byla. Byla jsem velice překvapená. Má rozkošný hlas.

Larry King: Pracovala jste s ní­m ráda?

Madonna: Milovala jsem práci s ní­m. Je skvělý. Opravdu je.

Larry King: Dobrý pří­tel?

Madonna: Ano. Výborný herec, skvělý zpěvák, okouzlují­cí­ muž, velmi šlechetný. Ano. Byl báječný.

Larry King: Dělala jste ještě jeden film, který si ale nevedl dobře.

Madonna: Který?

Larry King: O vraždě... kde jste byla vražedkyní­.

Madonna: Co jsem byla?

Larry King: Byla jste vrahem.

Madonna: Ach, myslí­m, že jsem byla vražedkyní­ ve ví­ce filmech.

Larry King: S...

Madonna: Oh, ano. Tělo jako důkaz.

Larry King: Tělo jako důkaz s Willemem Dafoem a...

Madonna: A...?

Larry King: ... Rayem...

Madonna: Ne, počkejte minutku. Můj kolega ze Speed The Plow. í“, Bože. Joe Mantegna.

Larry King: Joe Mantegna.

Madonna: Ano, ano. Ten je taky skvělý.

Larry King: Takže ale filmy jsou až druhotné za divadlem. Jenom by mě zají­malo...

Madonna: Dobře, jenom v tom smyslu, že si ho ví­c uží­vám. Ale ví­te, to je... stále bych velice ráda natočila ještě jeden skvělý film. V žádném jsem nehrála od doby Evity, protože jsem nenarazila na nic, pro co bych se nadchla. Ale během pár měsí­ců se na něco chystám.

Larry King: Něco veselého jako Dick Tracy?

Madonna: To bylo veselé. To určitě bylo veselé. Opravdu jsem se při tom dobře bavila.

Larry King: A máte ráda Warrena?

Madonna: Mám. Opravdu.

Larry King: Já taky.

Larry King: Jste teč na titulní­ stránce Harper's Bazaaru v novém looku. Jak byste to popsala? Je to gejša-look?

Madonna: Gejša.

Larry King: Gejša, gejša.

Madonna: Ano, inspirovaný knihou... četla jsem knihu Memoirs of geisha, která má...

Larry King: Skvělá kniha.

Madonna: Ano. čŒetl jste ji?

Larry King: Skvělá kniha.

Madonna: Neuvěřitelná. Byla tam postava v té knize, jmenovala se Hatsu Momo a byla mou múzou poslední­ch šest měsí­ců. Tak neví­m.

Larry King: Podí­vám-li se na vaše fotky a videa, prochází­te hodně postavami, že ano?

Madonna: Ano.

Larry King: Proč?

Madonna: Proč ne?

Larry King: Většina lidí­ se mění­, ale ne tak dramaticky. Vy jste dramatická.

Madonna: Proto jsem ráda nazývána předvádějí­cí­m umělcem, protože to, co dělám, je svým způsobem něco jako... sbí­rám myšlenky, ať je to obraz nebo film nebo literatura nebo historická postava. Svým způsobem si věci přivlastřˆuji a... Neví­m.

Larry King: A... neomrzí­ vás to po chví­li? Je omrzet správné slovo? Dí­váte se do zrcadla a ří­káte si, tohle už mě nebaví­. Nechci blond, nechci být Hillary.

Madonna: Hillary? Ale né. Ona mění­ hodně vzhled svých vlasů?

Larry King: Ano, mění­.

Madonna: Neměla by. Protože já jsem umělkyně. Cí­tí­m se jako, ví­te, mám mnohem ví­ce svobody si dělat, co chci, být čí­mkoliv chci.

Larry King: Ale není­ to jen vrtoch? Podí­váte se někdy do zrcadla a řeknete si "dneska změna"?

Madonna: Ano, to dělám pořád. Určitě. Potom, co natočí­te několik videoklipů, vidí­te se v televizi, nafotí­te několik fotek, už se vám to znechutí­. Musí­te jí­t dál.

Larry King: Podí­vejme se na nějaké telefonáty pro Madonnu. Cleveland.

Telefonát: Ahoj Madonno. Zají­malo by mě, jak se vidí­te nebo co budete dělat za deset let.

Madonna: Na to se mě každý ptá.

Larry King: Ano, v padesáti. Co budete dělat v padesáti?

Madonna: Dobře. No, doufám, no, doufám, že, ví­te, ráda bych měla ví­ce dětí­, takže si snad budu uží­vat s rodinou a... chci ří­ct, že... neví­m. Jsem si jistá, že určitě budu herečkou. Jsem si jitá, že budu psát hudbu, kdoví­, možná budu mí­t galerii umění­. Neví­m.

Larry King: Budete hrát charakterní­ role?

Madonna: Ano. Ano, určitě.

Larry King: Což by vás vůbec nebavilo nebýt femme fatale?

Madonna: Ne. Vůbec ne.

Larry King: Bez úmyslu?

Madonna: Dobře, chci ří­ct, že co je špatného na charakterní­ roli?

Larry King: Někteří­ lidé se vždy domní­vají­, že hrát miloučkou postavu...

Madonna: Dobře, nechci vždy být miloučká, to si ujasněme.

Larry King: Stárneme.

Madonna: To ano.

Larry King: Proč jste pojmenovala svou dceru Lourdes? To je nějaké mí­sto, že?

Madonna: Z mnoha důvodů. Ano, Lourdes je město ve Francii a je... no, je to léčivé město. Jsou tam léčivé prameny. Je to mí­sto, kde se dějí­ zázraky. Tak z toho důvodu, protože ona byla zázrak a je zázrak. A také jsme ji tak pojmenovali, protože je z poloviny kubánské národnosti a je to velmi populární­ kubánské jméno.

Larry King: Takže na Kubě je to běžné.

Madonna: Ano.

Larry King: Jakou má přezdí­vku, Lourdy?

Madonna: Né, Lola. Lola, neví­m, kde jsme to vzali.

Larry King: To nedává smysl.

Madonna: Dobře, protože se mi jméno Lola také velice lí­bí­. Lola.

Larry King: Cokoliv Lola chce.

Madonna: Lola nedostane.

Larry King: Nedostane.

Madonna: Ano. Přesně tak. Lola Montez - slyšel jste o ní­ někdy?

Larry King: Ne.

Madonna: Je známá. No dobře, nebyla to známá žena. Složila bavorského krále. Nikdy jste neslyšel o Lole Montez?

Larry King: Kdy se to stalo?

Madonna: V osmnáctém století­.

Larry King: Dří­vější­ Lewinská.

Madonna: Ne, byla... nechte toho.

Larry King: Jenom si dělám legraci.

Madonna: Byla tanečnicí­. Něco uměla. Ne, ale byla... narodila se jako Irka a vdala se... Je to dlouhý pří­běh, ale velmi zají­mavý. Existuje film Lola Montez, který byste si měl půjčit a vidět. Je pěkně fascinují­cí­, ale ona se úplně změnila, protože si vzala toho muže v Indii. Rodiče ji provdali velice zamlada.

Larry King: Takže jste chtěla dát dceři jméno Lola?

Madonna: No, milovala jsem to jméno a milovala jsem jméno Lourdes, tak jsem ji pojmenovala Lourdes a ří­kám jí­ Lola.

Larry King: Vyprávějte mi o kabbale.

Madonna: Co byste chtěl vědět?

Larry King: Jak začal váš zájem, to je...

Madonna: Mystika.

Larry King: Teč jsem žid. Nevzpomí­nám si, že bych se o tom jako dí­tě něco učil.

Madonna: Protože se kabbala neučí­... obecně jsou za lidi, kteří­ se smějí­ učit kabbale, považování­ jen muži ve věku přes čtyřicet dva. Protože je to považováno...

Larry King: Takže je to ortodoxní­ sekta.

Madonna: Ano, obvykle, ale chci ří­ct, že kořeny má v ortodoxní­m judaismu, ale uvažujme historicky, myslí­m, že skupinka rabí­nů a, ví­te, učřˆů se odloučila a řekla si, podí­vejme, pokud jsou tyhle věci osvěcují­cí­ a důležité a mohou pomoci i jiným lidem, tak proč je omezovat jen na muže, židovské muže, kteří­ jsou starší­ než čtyřicet dva let? Takže lidé, učitelé, ví­te, začali jakousi větev a otevřeli centra.

Larry King: A přitáhli vás?

Madonna: Jedna moje pří­telkyně, která je židovka a... která není­ moc pobožná chodila na lekce a vracela se na další­ a vyprávěla mi o tom a o charismatickém rabí­novi a všechny tyhle úžasné pří­běhy, tyhle pohádky, které vyprávěl a kam se ubí­rali. A já nemohla nikdy... šlo to jední­m uchem tam a druhým ven a já nemohla pochopit, o čem to vlastně mluvila. Ale nakonec jsem ze zvědavosti šla na jednu lekci v Los Angeles. Byla jsem tehdy asi šest a půl měsí­ců těhotná a byla jsem tí­m velice pohnuta. A vůbec nezáleželo na tom, kdo jsem, ví­te, jako katolička nebo spí­š nežidovka, cí­tila jsem se velmi pří­jemně a ráda jsem tam byla v té tří­dě anonymně a bylo to velmi krásné učení­.

Larry King: Připadáte si teč, jako že jste...

Madonna: čŒestná židovka?

Larry King: čŒestná židovka nebo... je také výraz pro... jste kabbalistkyně?

Madonna: Jsem kabbalistka. Ano, chtěla bych. Určitě existuje kabbalistické pojetí­ života. Kabbalistický pohled na věci, ale není­ to moc jiné od jiných učení­. Studuji hinduismus, studuji buddhismus, taoismus.

Larry King: Věří­te ve vyšší­ bytí­?

Madonna: Určitě. A také věří­m, že všechny cesty vedou k Bohu.

MADONNA NATION.CZ - CNN: Larry King Live rozhovor z 19.ledna 1999MADONNA NATION.CZ - CNN: Larry King Live rozhovor z 19.ledna 1999MADONNA NATION.CZ - CNN: Larry King Live rozhovor z 19.ledna 1999

Larry King: Huston, Texas, haló.

Telefonát: Ano, Madonno, chci se jen zeptat, po tom, co jste vše udělala a dokázala, jak byste chtěla, aby na vás lidé vzpomí­nali, jaké dědictví­ byste chtěla zanechat?

Madonna: V první­ řadě a nejví­c bych chtěla, aby na mě bylo vzpomí­náno jako na dobrou matku.

Larry King: To není­ špatné. Lawrence, Kansas, haló.

Telefonát: Ahoj, Madonno, jen by mě zají­malo, co shledáváte vaší­ největší­ zodpovědností­ jako svobodné matky.

Larry King: To je velmi dobrá otázka. Hodně lidí­ se s tí­m potýká.

Madonna: Můj nejtěžší­ úkol byl, ví­te, opravdu jen zhodnotit svůj život a nají­t si čas na, ví­te, trávit hodně času se svou dcerou a opravdu tu být pro ni kdykoliv. Ví­te, ona mě potřebuje a také abych já byla šťastná a také pokračování­ mé kariéry a chod mé práce, pokračování­ mých přátelství­, navázání­ vztahu, všechny tyhle kejkle, ale...

Larry King: Jsou časy, kdy si ří­káte: "přála bych si, aby tu byl chlap"?

Madonna: Ano, ach ano. Jsou časy, kdy chci to dí­tě někomu předat, ví­te.

Larry King: Myslí­te, že je těžší­ zí­skat muže, když máte dí­tě? Ví­te, muž může ří­ct...

Madonna: Ne.

Larry King: Ne.

Madonna: Děkuju.

Larry King: Tampa, Florida, haló.

Telefonát: Ahoj Madonno. Moje otázka zní­, kdo byl váš hudební­ a taneční­ vzor, když jste vyrůstala.

Madonna: Mé hudební­ vzory... Uau. Od Karen Carpenter přes The Supremes až po Led Zeppelin. To byly moje hudební­ vzory a...

Larry King: Taneční­?

Madonna: Taneční­: Martha Graham, Rudolph Nureyev.

Larry King: Byla jste dobrou baletní­ tanečnicí­?

Madonna: Ne, nebyla. Chci ří­ct, byla jsem dobrou tanečnicí­, ale problém byl v tom, že abych byla dobrou baletní­ tanečnicí­, musela bych začí­t v sedmi nebo osmi, a já nezačala dří­v než ve dvanácti nebo ve třinácti, což se považuje za až moc. Byla jsem dobrou tanečnicí­ ale...

Larry King: Když se podí­váte, jako, na starý film Freda Astairea a jak tančí­ s Ginger Rogersovou...

Madonna: Jsem v nebi.

Larry King: ř˜í­káte si sama pro sebe: "to můžu udělat taky"?

Madonna: Já to umí­m udělat.

Larry King: To je váš styl... vy umí­te tancovat?

Madonna: Určitě. Bez problémů.

Larry King: Takže kdyby tady někde byl Astaire, zatančila byste si s ní­m.

Madonna: Tancovala bych po zdech.

Larry King: Dří­ve než se pustí­me do další­ch telefonátů, je tohle nejví­c Grammy, na které jste kdy byla nominována?

Madonna: Určitě.

Larry King: A největší­ Grammy, které jste... vyhrála jste Grammy před léty, že ano?

Madonna: Vyhrála jsem Grammy, ale netýkalo se to desky. Bylo to něco jako dlouhé video nebo tak něco.

Madonna: Jste nervózní­?

Larry King: Jsem nervózní­ z toho vystoupení­. Nemám strach z toho celého předávání­ cen. Chci ří­ct, že jsem vzrušená. Drží­m si palce.

Madonna: Uvádí­ to vaše kamarádka Rosie.

Larry King: Ano, mám z toho radost.

Larry King: Jste úvodní­ čí­slo, že?

Madonna: Ano.

Larry King: Cí­tí­te tak ještě větší­ nátlak?

Madonna: Je to dobré mí­sto. Je to dobré.

Larry King: Všichni se budou dí­vat.

Madonna: Ano.

Larry King: Dobře. Když otevřou tu obálku, pravdu... čekáte, že vyhrajete?

Madonna: Neřeknu. Nechci se ztrapnit.

Larry King: Dobrá. Kdo je ten, koho se nejví­c obáváte?

Madonna: Kdo je můj...

Larry King: Když nemůžete hlasovat pro sebe, komu byste dala hlas, album roku?

Madonna: Ach, to je obtí­žné. ř˜ekněte mi kdo je nominován.

Larry King: Neví­m, nemám...

Madonna: Asi Lauryn Hill. Ona je můj... ona je můj soupeř, myslí­m. Je úžasná.

Larry King: Na desku roku taky?

Madonna: Myslí­m. Ano, ano.

Larry King: Atlanta, Georgia pro Madonnu. Haló.

Telefonát: Ahoj, Madonno, kdyby vaše dcera byla dostatečně stará, dovolila byste jí­ pracovat jako asistentka v Bí­lém domě pod Billem Clintonem?

Madonna: Kdyby na to měla věk? Určitě.

Larry King: I teč? Byla by v bezpečí­? Dovolila byste to?

Madonna: Ach, dobře. Moje dcera by nikdy... moje dcera by si nikdy nezačala nic se ženatým mužem, protože bych ji zabila, kdyby ano.

Larry King: Začala jste si vy někdy něco se ženatým mužem?

Madonna: Ne.

Larry King: Bylo to jako vaše pří­sné pravidlo?

Madonna: Nikdy si nic nezačí­nej s mužem, který má něco s někým jiným. Ano.

Larry King: Nemohla byste být na druhém mí­stě.

Madonna: Ne, ne, ne, ne.

Larry King: Ví­m, že jste vždy hrála velkou roli v boji proti AIDS, ale také přispí­váte do newyorkské charity, Opus, že? Co je za tí­m?

Madonna: No, dobře, je to organizace, kterou založila žena Roberta Gespari Tavaris, možná jsem to řekla špatně, řekla? Je to neuvěřitelná žena a já ji loni poznala. Učí­ děti hrát na housle v centru města a aktivně se zabývala kampaní­ na zisk peněz, hledala pení­ze pro ty děti, aby se mohly učit umění­ a hudbě ve školách. A bohužel, kvůli tomu všemu, ví­te, kvůli mezerám ve školském systému, to je první­ mí­sto, kam jí­t. A já osobně, moje ví­ra je, že hudba a umění­ je ta nejdůležitější­ věc, které by se měly děti učit, takže...

Larry King: Atlanta, Georgia, haló.

Telefonát: Ahoj. Ztratila jsem bratra, když jsem byla velice mladá. A nyní­ vychovávám svoje děti. Ví­m, že Madonna ztratila maminku, když byla také velice mladá. Jen mě zají­má, jak si myslí­, že to ovlivní­ její­ výchovu.

Larry King: Dobrá otázka.

Madonna: Jaké rozdí­ly by to mohlo způsobit, kdybych měla matku?

Larry King: Ano, myslí­te... a teč že... ví­te... jak byla vaše matka stará?

Madonna: Bylo jí­ třicet jedna.

Larry King: Přežila jste ji o devět let a máte dí­tě. Ona jich měla osm.

Madonna: No, měla jich šest. Můj otec se znovu oženil. Myslí­m ale, je těžké ří­ct, jaké by to bylo, kdybych... kdyby moje matka žila. Jsem si jistá, že bych byla jiná. A v jistém smyslu si myslí­m, že jsem, ví­te... myslí­m... myslí­m, že lidé, kteří­ vyrůstají­... dí­vky bez matky se ví­ce snaží­ zí­skat to, co nikdy neměly. A myslí­m, že se stávají­ velmi dobrými rodiči.

Larry King: Když ztratí­te rodiče jako mladý. Taky jsem to zažil. Můj otec zemřel, stále jako by něco scházelo.

Madonna: Ano, chodí­te jakoby s dí­rou v srdci.

Larry King: Ano.

Madonna: Pocit prázdnoty a samoty, který, ví­te, a... myslí­m, že mnohokrát, proto se stanete tak úspěšným, ví­te, snaží­te se...

Larry King: Ukázat.

Madonna: Ano.

Larry King: Jste si blí­zcí­ s bratry a sestrami?

Madonna: Ano.

Larry King: Vaše rodina udržuje kontakty? Nerozdělili jste se?

Madonna: í“, ano, určitě.

Larry King: Máte starší­ bratry?

Madonna: Mučili mě celé prázdniny.

Larry King: Máte starší­ bratry? Jsou stále vašimi... stále k nim vzhlí­ží­te?

Madonna: Dobře, mí­... mí­ starší­ bratři, ví­te, měli na mě zají­mavý vliv, obzvláště můj nejstarší­ bratr. Chci ří­ct, on byl... úplně, jako, zí­skal mě pro všechny ty zvrhlé věci, když jsem byla dí­tě, ví­te, jako když...

Larry King: Taktika.

Madonna: Ne. On mě... stala jsem se vegetariánkou kvůli svému nejstarší­mu bratrovi. Býval... Ukázal mi Charlese Bukowskeho a Richarda Brautigana. Ví­te, oni byli celá ta, ví­te, LSD drogová kultura... ví­te, byla jsem z nich úplně vystrašená. A oba žili velmi dobrodružné životy.

Larry King: Stále?

Madonna: Ano.

Larry King: A co vaše sestry?

Madonna: Jsem si velice blí­zká s několika svými sestrami. Jsem si vlastně blí­zká se všemi svými sestrami, ale zvláště s jednou z nich, která žije v Los Angeles a má děti. A měla děti přede mnou.

Larry King: Jste dobrá teta?

Madonna: Ráda bych si to myslela.

Larry King: Je sťastně vdaná?

Madonna: Je šťastně vdaná. Má úžasnou rodinu. A já... je pro mě velkým vzorem, i když je to moje mladší­ sestra.

Larry King: Vyhrajete Grammy... řekněme. Předví­dám.

Madonna: Prosí­m, Bože.

Larry King: Vaše prosbička k Bohu?

Madonna: Ano.

Larry King: Opravdu chcete vyhrát, že ano? Mimochodem není­ to nic špatného. Proč nechtí­t vyhrát?

Madonna: Proč ne? Přesně. Samozřejmě že chci vyhrát.

Larry King: Nějaké koncertní­ turné na cestě?

Madonna: Ano. Vaše prosbička k Bohu.

Larry King: Letos?

Madonna: Ano.

Larry King: Chystáte se na něj?

Madonna: Ano.

Madonna: A co další­ film?

Madonna: Ano, budu natáčet v dubnu... ano, v dubnu... za pár měsí­ců. A potom budu cvičit na turné. A pak budu asi hrát až do Nového roku.

Larry King: Co je to za film?

Madonna: Ten film se jmenuje Pří­ští­ správná věc s Rupertem Everettem. Hraje v tom se mnou.

Larry King: Rup. Miluju ho.

Madonna: Ano. Není­ skvělý?

Larry King: Vás taky miluju. Děkuju, že jste přišla.

Madonna: Děkuju mnohokrát.

MADONNA NATION.CZ - CNN: Larry King Live rozhovor z 19.ledna 1999MADONNA NATION.CZ - CNN: Larry King Live rozhovor z 19.ledna 1999MADONNA NATION.CZ - CNN: Larry King Live rozhovor z 19.ledna 1999
Poslední zprávaI Don't Search I Find • #1 • před 11 dny Nové fotkyMadame X Tour • Londýn • před 2 dny Alba a singlyI Rise • 12" 0602508245459Diskuzní fórumI Don't Search I Find
iku • před 12 hodinami 
MADONNA NATION.CZ - Madame XMADONNA NATION.CZ - I Don't Search I FindPoslední projektyMadame X
diskografiestránka
Madame X Tour
galeriestránka
I Don't Search I Find
vydáno na iTunes • stránka
ARMY OF LOVERS.CZ DEAD OR ALIVE.CZ Instagram MADONNA NATION.CZ - Ebay.com MADONNA NATION.CZ - Eil.com MADONNA NATION.CZ - Facebook.com
MADONNA NATION.CZ © Miki Hider 1999 - 2020
Web není podporovaný Warner Bros., Live Nation ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]