MADONNA NATION.CZ - Rozhovory a články • Billboard Q&A

6. července 2020 MADONNATION.CZMADONNA NATION.CZ • Rozhovory a články • Billboard Q&A

Rozhovory a článkyVýrokyIsland: Virgin PopSmash Hits: Primo MadonnaClassic Pop Magazine: True BlueSongTalkInterview MagazineHow to Make a Hit Record with Shep PettiboneRolling StoneErotica DiariesMTV: Madonna v MiláněNewsweek: Nový voyeurismusYoung MagazineDetails: Madonna ComplexBedtime StoriesSpin: Opravdová MadonnaMTV Ultra Sound: Inside MadonnaRay Of Light: Words And MusicLarry King LiveViva InterviewBBC Radio 1: Jo Whiley InterviewLadies' Home JournalAttitudeOut MagazineOk! MagazineDazed & ConfusedInterview MagazineSunday Post: Material Girl slaví­ 50Rolling Stone: Madonna Looks BackVše, co jste chtěli vědět o W.E.Polari Magazine: Everybody Hates MadonnaWall Street JournalLos Angeles TimesRolling Stone: How Madonna became MadonnaZeptej se mě na cokolivBillboard Q&ARolling Stone Q&ARebel Heart TourRebel Heart TourJenom jeden den v životěBlond Ambition 30Billboard Q&A

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
Novinky a zprávyAktualizace
 
ŽivotopisAlba a singlyVideokolekceKoncertní­ turnéPromo turnéŽivá vystoupení­Art For FreedomKnihyPohádkyFilmyDivadloDiskografieVideoklipyHitparádyOceněníRozhovory a článkyGalerieDownloadsAbecední­ rejstřík
 
Diskuzní fórumOdkazyO autorovi webuKontakt
 
Billboard Q&A

Billboard: Jak se máte?

Madonna: Mám se dobře. Mám se dobře. Týden jsem nespala, ale mám se dobře.

Billboard: Dovedu si představit, jaký týden asi máte za sebou.

Madonna: Bylo to hodně velmi hektických týdnů.

Billboard: Ale teď jste OK? Jak jen můžete být OK, pokud vezmeme v potaz, co se děje.

Madonna: Jo, chci říct, víte, nemám radost, že se dostala ven nevydaná dema a lidé je slyší, poslouchají, soudí atd. atd. Ale když už se to stalo, chtěli jsme dát věci rychle do pohybu. Za á zjistit, odkud ty úniky pocházejí a za bé vydat co nejdřív hudbu, která je hotová, aby se lidé zaměřili na ni namísto dem, která nebyla k poslechu určená. Takže kvůli tomu jsem nespala.

Billboard: Mělo to za následek, že jste někomu řekla "Bitch, I'm Madonna," toto se mně stát nesmí!

Madonna: Ne, řekla jsem: 'Do prdele, toto je doba, ve které žijeme.' Je to šílené. Chci říct, podívejte se, co se děje v Sony Pictures. To je prostě ta doba, ve které žijeme. Jsou to bláznivé časy. Internet může být konstruktivní a nápomocen ve sbližování lidí, stejně tak jako nebezpečný a lidem ubližovat. Je to dvousečná zbraň.

Billboard: Poněvadž říkáte, že byly ty písničky ukradeny, změnily nějak, jakým způsobem probíhá vaše dennodenní práce? Zřejmě se budete snažit věci lépe hlídat, ale myslím, že je jen málo, co můžete udělat, když je vše pouze virtuální. Změnilo to nějak váš každodenní režim při zacházení s albem a hudbou?

Madonna: No, už nedáváme nic na servery. Při ničem, na čem pracujeme, pokud děláme na počítačích, nepoužíváme WiFi, nejsme na internetu, nepracujeme stylem, aby by se každý mohl k těm informacím dostat. Disky s hudbou si předáváme z ruky do ruky. Nenecháváme hudbu se nikde válet. Focení nebo filmování probíhají tak, že každý musí nechat svůj telefon za dveřmi. Chci říct, bohužel, je to na houby, ale tak to je. Takhle dochází k únikům.

Billboard: To je nepříjemné.

Madonna: Je! Chci jít na focení a přehrávat při tom svou hudbu skutečně nahlas a tancovat do ní a oslavovat ji a nemůžu.

Billboard: Víme, že hovadiny unikají pořád, dobře. Ale myslím, že tohle je už moc! Všechno si pečlivě naplánujete měsíce dopředu. Máte vše v hlavě. A najednou, něco tím procesem pořádně zamává. Nabraly tak věci rychlejší spád? Řekla jste si: 'Dobře, začněme s propagací singlu už teď'?

Madonna: No, donutilo nás to rozjet vše naplno. Musíme myslet jinak, dívat se na to z jiného úhlu. Neměla jsem v plánu desku vydat takhle. Chtěla jsem... plánuji vše v předstihu. Vydat singl, natočit video, začít o desce mluvit. A víte, připravit se na vydání celého alba a mít vše připravené. Chci říct, že taková já prostě jsem. Myslím si, že takhle je to nejlepší. Ale neměli jsme prostě na výběr.

Billboard: Ale video bude?

Madonna: Samozřejmě! Udělám všechno, co jsem měla v plánu udělat. Prostě, víte, lidé teď poslouchají šest hotových písní.

Billboard: A jsou to skvělé písně mimochodem!

Madonna: Děkuji!

Billboard: Bylo to úžasné překvapení. Povedlo se vám sebrat citrony, co po vás hodili, a udělat z nich Lemon Drop nebo limonádu. Nevím, vyberte si.

Madonna: Jo, to je to hloupé klišé, co spolu s Guyem Osearym pořád používáme. Dostali jsme citron a udělali jsme limonádu. A funguje to!

Billboard: Pojďme si povídat o hudbě. Nenapadlo vás vydat prvních šest písniček jako EP a pak vydat další EP? Nebo jste chtěla jistotu, že ty písničky zůstanou při sobě jako kompletní album Rebel Heart, umělecké dílo?

Madonna: Původně jsem chtěla vydat vše pohromadě. Mám doslova nadbytek písní a důvod, proč jsem chtěla nazvat desku Rebel Heart, byl ten, že jsem se cítila, jako bych prozkoumávala dvě stránky mé osobnosti. Tu rebelskou, odpadlickou stránku mě a pak tu romantickou. V hlavě jsem to měla téměř jako dvě různé desky. Takže máte tady hromadu písní a tady hromadu písní. To byl můj původní cíl. Jenže pak všechna ta dema unikla a tímhle směrem již nemůžu jít, takže jsem vydala první a pak, myslím, že další část vyjde někdy okolo Grammy. A zbytek alba vyjde v březnu a rebelská a romantická stránka mé osobnosti se smíchají.

Billboard: Zmínila jste Grammy. Úplně vás už vidím zpívat Living For Love na Grammy s různými hosty.

Madonna: Mmmmmm.

Billboard: Představuji si, jak úžasné by bylo na Grammy vystupovat.

Madonna: Jo, to by bylo skvělé. Třeba se tak stane. (Smích.)

Billboard: Třeba?

Madonna: Ano, třeba.

Billboard: Nemůžete ještě vše vyzradit?

Madonna: Ne.

Billboard: Chtěl bych se bavit o prvním singlu Living For Love. Měli jsme před několika měsíci na obálce Billboardu Dipla. Říkal, že ta písnička má asi 20 různých provedení. Přeháněl, když říkal 20, nebo je to pravda?

Madonna: Hmm... (Dlouhá pomlka.) Dvacet bude možná příliš. Ale určitě více než 10. Měli jsme představu, že chceme udělat taneční nahrávku. Ale však víte, taneční hudba je příliš široký pojem a existuje celá řada kategorií houseu. Tudíž, probíhalo to asi tak: 'Jaká bude basová linka? Obnažená a prořídlá, nebo nabušená? Bude to Chicago house? Nebo to bude house z U.K.? Bude v něm jedna vokálová linka? Nebo bude celou dobu zpívat sbor?' Takže jsme experimentovali a zkoušeli různé věci. Všechno ale znělo dobře, ale ve výsledku jsme chtěli, aby to znělo též nadčasově. Ne jen jako něco ze současnosti.

Billboard: Zpívá v písničce MNEK?

Madonna: Věci se mají tak, že jsme skutečně natočili verzi, ve které zpívá MNEK. Původně píseň, když jsme ji s Diplem začali psát, počítala se zpěvákem, se kterým Diplo vždy pracuje, který zní jako MNEK. Takže určitě budou s MNEKem remixy, ale ta jedna konkrétní verze, která je venku teď, tam MNEK není. A pak je tady jedna vokalistka, jmenuje se Annie, která zpívá v London Community Gospel Choiru a která nahrávce rovněž propůjčila svůj hlas. A jen tak mimochodem, já jsem obrovskou fanynkou MNEKa.

Billboard: Myslel jsem, že s vámi v té skladbě zpívá Alicia Keys, ale spletl jsem se tedy, není to ona.

Madonna: Ach, to ne, Alicia Keys v ní nezpívá, ta tam hraje na klavír.

Billboard: Okej. Džízis, škoda. Je těžké vše sledovat.

Madonna: Já vím! (Smích.) Alicia hraje na klavír a ten ženský hlas je Annie. Existují verze Living For Love, ve kterých zpívá i MNEK, a vydáme je, ale ne hned.

Billboard: Obsahuje vyváženou směsici soulu a houseu. Je to ta správná kombinace obou, dokázala jste odhadnout tu správnou míru, aby nezněla jako nějaké natřásání se. Opravdu to vše k sobě sedí.

Madonna: Zní jako stará já a nová já smíchané obě do sebe.

Billboard: Ano, jste v tom celá vy! Všechny verze vaší osobnosti.

Madonna: Jo, přesně. Ano.

Billboard: Další nová písnička Ghosttown je prostě cool. Vzbuzuje tolik dojmů. Má tak krásný text. V duchu si vždy představuji město duchů, zimu, dvě duše, všichni lidé jsou pryč. Napsala jste tu písničku s Evanem Bogartem, Seanem Douglasem an Jason Evigan, nebo se k vám dostala již hotová?

Madonna: Né.

Billboard: Takže jak vznikla?

Madonna: Byli jsme spolu v jedné místnosti. Začali hrát akordy, a tak jsme začali přemýšlet. Když píši s lidmi, snažíme se vždy vymyslet téma. 'O čem chceme psát?' Takže tahle bude o městě po armageddonu, vyhořelém městě, rozpadajících se domech a kouři, co se nerozplývá. Rozumíte, co chci říct? Moc lidí nezbylo. Jak sesbíráme střepy a půjdeme dál? Trochu drama. (Směje se.) Ale v této době ne zase tak nemožné.

Billboard: No, dobře, když se dnes věci mají, jak se mají.

Madonna: Přesně. Člověk musí být realista a na všechno připravený.

Billboard: Člověk musí být realista. Protože, víte, za několik let, se můžeme všichni sejít v nějakém vypáleném městě plném duchů.

Madonna: Ano, přesně! A budeme v našem Ghosttownu a opuštění. A o tom ta píseň je.

Billboard: Určitě už máte v hlavě představu o videu.

Madonna: Jo! Určitě!

Billboard: Připomíná mi to, když vyšel Gang Bang. Ten byl také tak filmový.

Madonna: Vizuální.

Billboard: Vidíte. Povídejme si teď o Unapologetic Bitch. Nazval vás tak někdy někdo?...

Madonna: Ach, ne.

Billboard: ... a vy jste si řekla, že odpovíte písničkou?

Madonna: Né.

Billboard: Nikdo vás tak nenazývá.

Madonna: Nikdy jsem neslyšela, že by o mně někdo mluvil takhle. Prostě to přišlo ze vzduchu.

Billboard: Když jste ji psala...

Madonna: Ne, je to jakési rozvedení... Na začátku mé kariéry, když vyšly v Playboyi moje fotky, každý čekal, že se budu někde krčit hanbou. A já místo toho řekla: 'Já se nestydím! Nemám co skrývat. A ničeho nelituji.' Je to moje vlastní Je Ne Regrette Rien.

Billboard: Zřejmě nemáte žádný důvod se kát.

Madonna: No, určitě ne v tomto případě. (Směje se.)

Billboard: Ano, všem je nám jasné, že jsou různé věci, za které by se měl člověk stydět, ale za jistá umělecká rozhodnutí...

Madonna: To určitě. Ano, člověk by se měl umět kát za jistých okolností. Ale ne v těchto.

Billboard: Na této desce jste pracovala s mnoha lidmi. Celý rok jsme vás sledovali na Instagramu. Milion lidí.

Madonna: V kuchyni bylo hodně kuchařů.

Billboard: Hodně vašich alb bylo vždy psáno a produkováno s nějakým pevným jádrem lidí. Bylo to těžké, když jste měla nyní ukočírovat tolik osob?

Madonna: Ano. Velmi těžké. Velmi, velmi, velmi, velmi těžké. Bylo pro mě ohromně náročné pracovat s tolika mladými deejayi, kteří nemůžou zůstat v jednom městě déle než pět dní. Takže jsme nikdy nestihli nic dokončit. A tak jsem potom začala pracovat s jednou skupinou lidí a pak zase s jinou, a když měli ti odjet z města, přijeli zase tamti. Byl v tom chaos. Dostáváte hodně nápadů, ale ve všem je zmatek. Bylo náročné udržet s někým započatou linku ve zvuku a směřování desky, když lidé přicházeli a odcházeli, když se brána kreativity právě otevírala. Takže jsem nakonec stála uprostřed toho s podložkou na psaní křičíc: 'Ok!' (Smích.) Něco jako učitelka ve škole.

Billboard: Diplo je na albu hodně zaangažovaný. Fungoval jako nějaký hlavní výrobní kvazi-producent?

Madonna: Né.

Billboard: Pracoval na více než třech vydaných písničkách?

Madonna: Vytvořili jsme více než tři songy. Ale nenazvala bych ho hlavním výrobním producentem, i když měl při vzniku alba důležité slovo. Spolupracovali jsme na skutečně velkém množství hudby. Víte, on si poslechl další skladby a řekl mi, co se mu líbí a co ne. Ale nenazývám ho hlavním producentem výroby.

Billboard: Tak já také nebudu.

Madonna: Je to badass deejay a má skvělé nápady.

Billboard: Jste s psaním a nahráváním již hotová?

Madonna: Hmm. S psaním jsem hotová. S nahráváním téměř. Skoro hotová. Ještě doladit pár detailů. Ale nejdřív se musím postarat o těch šest písníček.

Originál článku najdete na webu www.billboard.com.

Poslední zprávaMadame X Tour v plné délce • před 37 minutami Nové fotkyMedellín • před déle než měsícem Alba a singlyMusic • Limitovaná edice CD 9362−47883−2Diskuzní fórumConfessions On A Dance Floor
Mychal • včera
MADONNA NATION.CZ - Madame XMADONNA NATION.CZ - I Don't Search I FindPoslední projektyMadame X
diskografiestránka
Madame X Tour
galeriestránka
I Don't Search I Find
vydáno na iTunes • stránka
ARMY OF LOVERS.CZ DEAD OR ALIVE.CZ Instagram MADONNA NATION.CZ - Ebay.com MADONNA NATION.CZ - Eil.com MADONNA NATION.CZ - Facebook.com
MADONNA NATION.CZ © Miki Hider 2014 - 2020
Web není podporovaný Warner Bros., Live Nation ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]