MADONNA NATION.CZ - Rozhovory a články • Rebel Heart Tour

5. srpna 2020 MADONNATION.CZMADONNA NATION.CZ • Rozhovory a články • Rebel Heart Tour

Rozhovory a článkyVýrokyIsland: Virgin PopSmash Hits: Primo MadonnaClassic Pop Magazine: True BlueSongTalkInterview MagazineHow to Make a Hit Record with Shep PettiboneRolling StoneErotica DiariesMTV: Madonna v MiláněNewsweek: Nový voyeurismusYoung MagazineDetails: Madonna ComplexBedtime StoriesSpin: Opravdová MadonnaMTV Ultra Sound: Inside MadonnaRay Of Light: Words And MusicLarry King LiveViva InterviewBBC Radio 1: Jo Whiley InterviewLadies' Home JournalAttitudeOut MagazineOk! MagazineDazed & ConfusedInterview MagazineSunday Post: Material Girl slaví­ 50Rolling Stone: Madonna Looks BackVše, co jste chtěli vědět o W.E.Polari Magazine: Everybody Hates MadonnaWall Street JournalLos Angeles TimesRolling Stone: How Madonna became MadonnaZeptej se mě na cokolivBillboard Q&ARolling Stone Q&ARebel Heart TourRebel Heart TourJenom jeden den v životěBlond Ambition 30Rebel Heart Tour

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
Novinky a zprávyAktualizace
 
ŽivotopisAlba a singlyVideokolekceKoncertní­ turnéPromo turnéŽivá vystoupení­Art For FreedomKnihyPohádkyFilmyDivadloDiskografieVideoklipyHitparádyOceněníRozhovory a článkyGalerieDownloadsAbecední­ rejstřík
 
Diskuzní fórumOdkazyO autorovi webuKontakt
 
Rebel Heart Tour

Před sedmadvaceti lety vytvořila Madonna šablonu pro moderní popové koncerty - Blond Ambition Tour. Od hydraulického jeviště po ikonické kostýmy od Jean-Paula Gaultiera, nastavila tak laťku pro následující stadionové podívané. Teď po sedmi takových velkolepých světových turné by hvězda, jak prozradila BBC, chtěla v budoucnu rozvinout myšlenku menších šou.

"Mám za sebou tolik koncertů - světových turné, stadionů, sportovních arén a cítím, že je na čase styl koncertování obměnit," vysvětluje. "Dělám ráda intimní koncerty, kde můžete hovořit přímo s diváky. To to, co v tuhle chvíli zkoumám, myšlenku připravit šou, která necestuje po světě, ale zůstane na jednom místě a spojí ne jen humor a hudbu v mnohem intimnějším prostředí, ale zahrne i hudbu jiných lidí a další zábavu. Takové otáčivé jeviště s úžasnými, obdařenými a jedninečnými lidmi - tanečníky, hudebníky, zpěváky, komiky, se mnou, a legrací. Nevím. Zkoumám tyhle všechny myšlenky teď dohromady."

Takové koncerty se pravděpodobně budou podobat šou Tears of a Clown ve varietním stylu, kterou Madonna představila v roce 2016 už dokonce dvakrát - jednou jako dárek pro fanoušky v Austrálii a podruhé za účelem vybrat peníze pro charitativní organizaci Raising Malawi. Tato umírněná vystoupení představila Madonnu oblečenou coby klauna na tříkolce povídajícího si s diváky, vyprávějícího vtípky, když zrovna nezpívala obnažené předělávky svých oblíbených skladeb. Záběry z australského koncertu jsou zahrnuty jako bonus na novém DVD dokumentujícím Rebel Heart Tour z let 2015 až 16, které vyšlo v pátek 15. září.

MADONNA NATION.CZ - Rebel Heart TourMADONNA NATION.CZ - Rebel Heart TourMADONNA NATION.CZ - Rebel Heart Tour

Mark Savage: Dříve než začneme, potřebuju vědět jednu věc. Dal vám FedEx nakonec váš balíček?

Madonna: Ha ha! Ano, dali mi ho. FedEx obviňuje celníky, celníci FedEx. Nikdy se nedovíme, co se opravdu stalo. Ale už ho mám.

Mark Savage: Takže, viděl jsem Rebel Heart tour, když jste byla v Londýně, a DVD velmi dobře zachycuje to vzrušení v hledišti. Jak se vám to podařilo?

Madonna: Byla jsem stále při tom, každý den, měsíce a měsíce. Zachytit skutečnou atmosféru a nadšení a horko a krev, pot a slzy je opravdu těžké. Jsem spokojená s tím, jak se vše povedlo.

Mark Savage: V True Blue je jedna konkrétní opravdu dojemná scéna, kde se všichni diváci navzájem objímají.

Madonna: Ano, vím, je to sladké, jeden z dojemných okamžiků šou. Ani jsem to nečekala, ale když se dívám na DVD, téměř mi to vhání slzy do očí, všichni se zdají být zamilovaní.

Mark Savage: Jak skládáte šou, jako je tahle? Kde berete nápady?

Madonna: Vše se odvíjí od výběru písniček. Takže nejprve si procházíme s kapelou katalog mých skladeb a začínáme pracovat na věcech, které mě v danou chvíli zaujaly a inspirovaly. Jsou i písničky, kterými už jsem znechucená a nechci je dělat. U jiných si řeknu: 'Ne, tohle jsem zpívala na minulém turné. Nechci zase znovu.' Takže chci věci obměnit a chci, aby setlist odrážel mou současnou náladu, co cítím, co mě inspirovalo umělecky i vizuálně, politicky, filozoficky. Snažím se dát k sobě písničky, které mají nějaké společné téma, které dohromady dají příběh. A pak dělám vizualizace. Je to celý proces.

Mark Savage: Jaké to jsou písničky, které nechcete už zpívat?

Madonna: No, mám tendenci nedělat písničky, které jsem zpívala na předchozím turné. Takhle to myslím. Takže pokud dělám Material Girl na přechozím turné, nebo Express Yourself na předchozím turné, řeknu si: 'Ok, to už jsem hrála 88 koncertů. Nemůžu to zpívat zase.'

Mark Savage: Jak se dá udržet zdravá rovnováha mezi novými skladbami a starším katalogem?

Madonna: Vyplyne to z hraní na zkouškách. Pro mě je to náročné, hlavně se staršími skladbami, dělat je v původním aranžmá. Protože po 33 letech, po tak dlouhé době, musíte věci obměňovat. A to dělám. A mě baví vzít popovou písničku z 80. let a udělat z ní salsu nebo sambu nebo z rychlé skladby baladu.

Mark Savage: Hlavním tématem bylo rebelství. V intru říkáte: 'Fašističtí diktátoři si pro vás přijdou slušně oblečeni.' Že musíte vstát a postavit se jim. Je tento vzkaz namířený proti současné politické garnituře?

Madonna: Jo, tento proslov jsem vytvořila pro krátký film zvaný Secret Project. Mám pocit, jako by předznamenával věci, které přijdou, jako věštba.

Mark Savage: Cítila jste něco ve vzduchu?

Madonna: Tehdy ano. A lidi si mysleli, že jsem až příliš dramatická a že přeháním, ale já měla už na předchozím turné pocit, že jsem svědkem začátku. A samozřejmě, podívejte se, co se teď děje ve světě. Je to šílené.

Mark Savage: Před sedmadvaceti lety se snažil zakázat vaše koncerty i papež. Teď vám v šou tančí jeptišky u tyče a nic se neděje. Je to pokrok?

Madonna: Pokrok? No dobře, v jistém směru se to dá nazvat pokrokem. Když jsem vydala knihu Sex, myšlenka stát spoře oděná na ulici byla krajně pobuřující. Ale podívejte se dnes na sociální sítě a do médií. Vůbec o nic nejde. Lidé si na věci zvykají, ale já bych to nenazývala pokrokem. Co nazývám pokrokem je, že se lidé stávajícvíce otevření, že chápou rozdíl mezi uměním a vykořisťováním. Když mě papež zakázal, pohrávala jsem si s tématy náboženství a sexuality, která se obvykle drží odděleně. Sex je považován v katolické církvi za hřích. A já tento úhel pohledu zpochybňovala, protože s tím, jak je známo, nesouhlasím. Takže dnes, když kvůli jeptiškám u tyče nikdo ani nemrkne, neznamená to, že by Vatikán a církev zpytovaly svědomí nebo zkoumaly, zda učinily správná rozhodnutí. Nemyslím si, že by si lidé mysleli, že se nemají sexualita a Bůh míchat dohromady. Tohle by byl pro mě pokrok.

Mark Savage: DVD obsahuje i něco z Tears of a Clown, šou, s kterou jste vystoupila v Melbourne. Byla to jen jedna svého druhu nebo zkouška pro nový typ Madonniných koncertů?

Madonna: Intimní představení dělám ráda a ráda mluvím s diváky. Hrát si s nimi a používat humor, patos a podělit se s nimi o svůj život i smyšlenými historkami. Miluji na nich tu svobodu a komornost. Chtěla bych je v budoucnu více rozvinout.

Mark Savage: Co trvalé angažmá?

Madonna: Ano, trvalé angažmá. Když se ohlédnu zpět za Rebel Heart tour, moje nejoblíbenější část je až ta úplně poslední, když jen sedím na jevišti a hraji na ukulele a zpívám La Vie en Rose a povídám si s publikem. Bylo to celé více intimní. Lidé se mohli více zapojit a spojit s ostatními. Po tomhle toužím stále víc a víc.

Mark Savage: Bylo tak více prostoru pro improvizaci?

Madonna: Ano, měla jsem naprostou svobodu a mohla jsem dělat chyby. To je další věc na Tears of a Clown - když pokazím začátek písničky, prostě jen zatroubím tů tů, otočím se a řeknu: 'Stop! Začneme znovu!' Když děláte šou v arénách, jste vázáni na video, nemůžete přestat. Jakmile se vlak jednou rozjede, nemůžete z něj vyskočit. Je to adrenalin, ale na chyby tu není prostor. Takže se mi myšlenka chyb a volné stylu zamlouvá. Možnost upadnout. Tohle mě nadchává právě teď.

Přeloženo z www.bbc.com ze září 2017.

Poslední zprávaDua Lipa & Madonna & Missy Elliott • před 8 dny Nové fotkyMedellín • před déle než 2 měsíci Alba a singlyMusic • Limitovaná edice CD 9362−47883−2Diskuzní fórumDua Lipa
kocil • před 6 hodinami 
MADONNA NATION.CZ - Madame XMADONNA NATION.CZ - I Don't Search I FindPoslední projektyMadame X
diskografiestránka
Madame X Tour
galeriestránka
I Don't Search I Find
vydáno na iTunes • stránka
ARMY OF LOVERS.CZ DEAD OR ALIVE.CZ Instagram MADONNA NATION.CZ - Ebay.com MADONNA NATION.CZ - Eil.com MADONNA NATION.CZ - Facebook.com
MADONNA NATION.CZ © Miki Hider 2017 - 2020
Web není podporovaný Warner Bros., Live Nation ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]