MADONNA NATION.CZ - Pohádky

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
16. dubna 2021 MADONNATION.CZ

Pohádky

MADONNA NATION.CZ • PohádkyMADONNA NATION.CZ • PohádkyMADONNA NATION.CZ • PohádkyVítejte na webu MADONNATION.CZ, stránce věnované Madonně Louise Ciccone, nejprodávanější hudebnici všech dob! Původní specializací webu, jehož historie sahá až do roku 2003, i když vznikat začal ještě mnohem dříve, byla hudební tvorba a diskografie. Nyní je však zaměřený všeobecně na kompletní tvorbu a aktuální novinky. Ačkoliv původním jazykem je čeština, zhruba 90 % obsahu je již přeloženo také do angličtiny. A práce stále pokračují.
Pohádky

THE ENGLISH ROSES (15. září 2003)
MADONNA NATION.CZ • The English Roses NapsalaMadonna Ritchie IlustraceJeffrey Fulvimari

Počínaje zářím roku 2003 není Madonna jen slavnou zpěvačkou a herečkou, ale také autorkou úspěšných pohádkových knížek pro ty nejmenší děti. První z pětidílné série publikací nesla název Anglické růže a přeložena byla do třiceti sedmi světových jazyků včetně češtiny. Vydána byla v neuvěřitelných sto deseti zemích. Madonna v ní citlivě a barvitě líčí příběh o čtyřech nerozlučných kamarádkách - Anglických růžích. Je to vyprávění o rivalitě, přátelství a žárlivosti.

Anglické růže se staly nejrychleji prodávanou knížkou pro děti v historii, v USA se první týden po vydání prodalo 57 tisíc kusů, ve Velké Británii 10 tisíc. V žebříku prodejnosti dětské literatury The New York Times debutovaly Anglické růže na první příčce, kde se udržely celých sedm týdnů. V Británii se Růže staly po Harry Potterovi druhou nejprodávanější publikací pro děti vůbec.

V rámci propagace uspořádala Madonna v obchodě Barnes & Noble v New Yorku 29.září autogramiádu, kde také z knížky četla a podepisovala ji fanouškům.

Slovo Madonny: "Mnoho lidí si myslí, že jsem svou kariéru založila na nečekaných věcech, a svým způsobem mají pravdu. Během svého života jsem se chopila několika věcí, ale psaní knížek pro děti mezi ně nikdy nepatřilo. Takže jak k tomu došlo? Ta myšlenka pochází od mého učitele kabbaly, který mě navedl, abych své duchovní moudrosti, které jsem získala právě studiem kabbaly, vložila do psaní příběhů pro děti. A potom tu jsou i moje vlastní děti. Vychováváním děcka každý, včetně mě, dospěje. Činí nás to více zodpovědnými a více přemýšlíme o svých činech a jejich důsledcích. Když svým dětem večer předčítám, je to ideální čas učit je též něco nového o životě, lásce a štěstí."

"Anglické růže jsou o závisti, žárlivosti a o tom, kolik utrpení mohou tyto city způsobit v našich životech. A též bych si přála, abych si právě o tomto mohla přečíst, když jsem já sama byla malá."

MADONNA NATION.CZ - PohádkyMADONNA NATION.CZ - Pohádky
MR. PEABODY'S APPLES (10. listopadu 2003)
MADONNA NATION.CZ • Mr. Peabody's Apples NapsalaMadonna Ritchie IlustraceLoren Long

Hlavní postavou druhé Madonniny knížky pro děti je pan Peabody, srdečný a milovaný učitel a kapitán baseballového mužstva na základní škole v americkém městečku Happville, který se stane terčem pomluv. Madonna v příběhu vypráví o síle slov a o tom, jak bychom je měli pečlivě vážit, abychom neublížili ostatním, a jak těžké je někdy takové škody napravit.

Tuto knížku věnovala Madonna všem učitelům. Vybraným třiceti dětem kalifornské Community Magnet School pak z ní sama v rámci propagace předčítala. I Mr. Peabody's Apples debutovala v žebříčku The New York Times na prvním místě.

YAKOV AND THE SEVEN THIEVES (21. června 2004)
MADONNA NATION.CZ • Yakov And The Seven Thieves NapsalaMadonna Ritchie IlustraceGennady Spirin

Základem třetí Madonniny pohádkové knížky se stal tři sta let starý ukrajinský příběh o vážně nemocném chlapci Michailovi a jeho rodičích Jakovovi a Olze. Ti hledají pomoc u moudrého starce, který umí obměkčit nebesa. Jeho modlitby však tentokrát na nemoc nestačí, a tak si na pomoc s Michailovou nemocí zavolá sedm loupežníků.

Yakov And The Seven Thieves je po English Roses druhou Madonninou dětskou publikací, která byla vydána i v českém jazyce, a to opět nakladatelství Albatros.

Knížka je tentokrát věnována všem zlobivým dětem.

Slovo Madonny: "Tato kniha je inspirována téměř tři sta let starým příběhem, který mi vyprávěl můj učitel kabbaly. Uchovávala jsem ho v sobě dlouhou dobu, a když jsem začala psát knížky pro děti, rozhodla jsem se, že se podělím o jeho půvab v jedné z nich."

THE ADVENTURES OF ABDI (30. listopadu 2004)
MADONNA NATION.CZ • The Adventures of Abdi NapsalaMadonna Ritchie IlustraceOla Dugina & Andrej Dugin

Hlavním hrdinou čtvrté Madonniny pohádky, jejíž děj se odehrává v dávných dobách daleko odsud, je malý chlapec Abdi, jenž dostane velký úkol, donést královně nejskvostnější náhrdelník na světě. Během své cesty je však okraden a poté králem uvržen do hladomorny. Ani tak však neztrácí naději a víru ve šťastný konec.

Autogramiádu Madonna tentokrát uspořádala v londýnském knihkupectví Selfridges, odkud si knížku i s podpisem odneslo dvě stě šťastlivců.

LOTSA DE CASHA (2. června 2005)
MADONNA NATION.CZ • Lotsa De Casha NapsalaMadonna Ritchie IlustraceRui Paes

Pátá Madonnina pohádková knížka Lotsa De Casha, vydána v 37 světových jazycích a 110 zemích světa, pojednává o nejbohatším muži planety jménem Lotsa De Casha. Bez ohledu na to, jak rozlehlé jsou jeho zámky, jak rychlí jsou jeho koně a jak pestré jsou jeho sendviče, zůstává Lotsa De Casha stále starým morousem. Až do té doby, než zažije fantastický příběh, díky kterému objeví největší poklady života.

THE ENGLISH ROSES: TOO GOOD TO BE TRUE (24. října 2006)
MADONNA NATION.CZ • The English Roses: Too Good To Be True NapsalaMadonna Ritchie IlustraceJeffrey Fulvimari

Jak již název napovídá, English Roses: The Good To Be True má leccos společného s Madonninou první dětskou knížkou z podzimu 2003. Jedná se o volné pokračování příběhu pěti kamarádek, které si říkají Anglické růže. Jejich přátelství musí obstát v těžké zkoušce spojené s příchodem nového studenta jménem Domonic de la Guardia, jehož přitažlivé pohledy a vytříbené způsoby vyvolaly mezi dívkami rivalitu.

Kromě běžné šedesátičtyřstránkové knížky vydali Callaway Editions před Vánocemi ještě limitovanou edici v miniaturním provedení a s Madonniným podpisem. Veškerý zisk se rozhodla Madonna věnovat dobročinné nadaci Raising Malawi, ve které se sama velmi angažuje.

MADONNA NATION.CZ - PohádkyMADONNA NATION.CZ - PohádkyMADONNA NATION.CZ - Pohádky
THE ENGLISH ROSES: FRIENDS FOR LIFE (13. září 2007)
MADONNA NATION.CZ • The English Roses: Friends For Life NapsalaMadonna Ritchie IlustraceJeffrey Fulvimari

THE ENGLISH ROSES: GOODBYE, GRACE? (13. září 2007)
MADONNA NATION.CZ • The English Roses: Goodbye, Grace? NapsalaMadonna Ritchie IlustraceJeffrey Fulvimari

THE ENGLISH ROSES: A ROSE BY ANY OTHER NAME (13. září 2007)
MADONNA NATION.CZ • The English Roses: A Rose By Any Other Name NapsalaMadonna Ritchie IlustraceJeffrey Fulvimari

THE ENGLISH ROSES: THE NEW GIRL (13. září 2007)
MADONNA NATION.CZ • The English Roses: The New Girl NapsalaMadonna Ritchie IlustraceJeffrey Fulvimari

THE ENGLISH ROSES: BIG-SISTER BLUES (29. května 2008)
MADONNA NATION.CZ • The English Roses: Big-Sister Blues NapsalaMadonna Ritchie IlustraceJeffrey Fulvimari

THE ENGLISH ROSES: BEING BINAH (17. července 2008)
MADONNA NATION.CZ • The English Roses: Being Binah NapsalaMadonna Ritchie IlustraceJeffrey Fulvimari

THE ENGLISH ROSES: HOORAY FOR THE HOLIDAYS! (11. září 2008)
MADONNA NATION.CZ • The English Roses: Hooray For The Holidays! NapsalaMadonna Ritchie IlustraceJeffrey Fulvimari

THE ENGLISH ROSES: A PERFECT PAIR! (26. prosince 2008)
MADONNA NATION.CZ • The English Roses: A Perfect Pair! NapsalaMadonna Ritchie IlustraceJeffrey Fulvimari

THE ENGLISH ROSES: RUNWAY ROSE (16. dubna 2009)
MADONNA NATION.CZ • The English Roses: Runway Rose NapsalaMadonna Ritchie IlustraceJeffrey Fulvimari

THE ENGLISH ROSES: READY, SET, VOTE! (9. července 2009)
MADONNA NATION.CZ • The English Roses: Ready, Set, Vote! NapsalaMadonna Ritchie IlustraceJeffrey Fulvimari

THE ENGLISH ROSES: AMERICAN DREAMS (15. října 2009)
MADONNA NATION.CZ • The English Roses: American Dreams NapsalaMadonna Ritchie IlustraceJeffrey Fulvimari

THE ENGLISH ROSES: CATCH THE BOUQUET! (24. prosince 2009)
MADONNA NATION.CZ • The English Roses: Catch the Bouquet! NapsalaMadonna Ritchie IlustraceJeffrey Fulvimari

Novinky a zprávyAktualizace
 
ŽivotopisAlba a singlyVideokolekceKoncertní­ turnéPromo turnéŽivá vystoupení­Art For FreedomKnihyPohádkyFilmyDivadloDiskografieVideoklipyHitparádyOceněníRozhovory a článkyGalerieDownloadsAbecední­ rejstřík
 
Diskuzní fórumOdkazyO autorovi webuKontakt
 
Poslední zprávaBedtime Story • remixové EP právě vychází • před 28 dny Nové fotkyInstagram • před 15 dny Alba a singlyGhosttown • CD-R Diskuzní fórumMadame X TourSlunečnice • před 23 dny 
Poslední projektyMadame Xdiskografiestránka
Madame X Tourgaleriestránka
I Don't Search I Findstránka
MADONNA NATION.CZ © Miki Hider 2003 - 2021
Web není podporovaný Warner Bros., Live Nation ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]