MADONNA NATION.CZ - Filmy

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
16. dubna 2021 MADONNATION.CZ

Filmy

MADONNA NATION.CZ • FilmyMADONNA NATION.CZ • FilmyMADONNA NATION.CZ • FilmyVítejte na webu MADONNATION.CZ, stránce věnované Madonně Louise Ciccone, nejprodávanější hudebnici všech dob! Původní specializací webu, jehož historie sahá až do roku 2003, i když vznikat začal ještě mnohem dříve, byla hudební tvorba a diskografie. Nyní je však zaměřený všeobecně na kompletní tvorbu a aktuální novinky. Ačkoliv původním jazykem je čeština, zhruba 90 % obsahu je již přeloženo také do angličtiny. A práce stále pokračují.Ačkoliv si svým herectvím Madonna ne vždy vysloužila pozitivní recenze, patří její filmy mezi neodmyslitelné součásti její více než dvacetileté kariéry. Možná se nedá Madonna označit za herečku, ale za filmovou hvězdu určitě. Na následující stránce se můžete ve zkratce dovědět něco málo o jejích filmových snímcích.MADONNA NATION.CZ • W.E.
W.E. (2011)
RežieMadonnaProdukceMadonna, Kris ThykierHerciAndrea Riseborough, James D'Arcy, Abbie Cornish, Oscar Isaac a dalšíZajímavostiSkutečný životní příběh krále Edwarda VIII., který v roce 1936 dal přednost sňatku s dvakrát rozvedenou Američankou Wallis místo setrvání na britském trůnu, zaujal Madonnu natolik, že se ho rozhodla zfilmovat ve vlastní režii, a to s odpovídajícím rozpočtem v řádu desítek milionů dolarů. Plně se oddala studiu historických faktů a dokonce prý zakoupila pár cenných artefaktů z pozůstalosti páru. Scénář, ve kterém se dějová linka o Edwardovi a Wallis umně prolíná s neméně jímavým příběhem fiktivní Wally Winthropové ze současného New... Čtěte více... Yorku, s Madonnou napsal Alek Keshishian, mimo jiné režisér S Madonnou v posteli (Truth Or Dare). Natáčení snímku W.E. (iniciály Wallis a Edwarda, tvořící také anglické slovo we, tedy "my") začalo v létě 2010. Velkou pozornost tvůrčí tým věnoval dobové výpravě, například šperkům, z nichž některé patřily skutečné Wallis. Kostýmní práce byly svěřeny Arianne Phillips, Madonnině dlouholeté spolupracovnici. Štáb pod vedením maximálně soustředěné a nadšené Madonny postupně pracoval v Anglii, Francii, Itálii a ve Spojených státech. Jako skladatel byl angažován Abel Korzeniowski. Premiéra filmu se měla uskutečnit v květnu 2011 na proslulém festivalu v Cannes, ale postprodukce se protáhla až do léta. Pod finálním sestřihem W.E. je podepsán Danny Tull, který pro Madonnu předtím stříhal záznam The Confessions Tour. Hotový snímek byl slavnostně představen 1. září 2011 na filmovém festivalu v Benátkách, limitovaná premiéra v kinech, podmínka pro potencionální nominace na ceny za daný rok, následovala v prosinci, do široké distribuce film vstoupil až na počátku roku 2012. Doba, kterou Madonna prací na filmu strávila, byla dlouhá. Přesto se nejednalo o čas, kdy by zcela zapomněla na hudbu. Právě pro W.E. totiž spolusložila a nazpívala krásnou baladu Masterpiece, za kterou 15. ledna 2012 získala Zlatý globus pro nejlepší filmovou píseň. K radosti fanoušků ji následně zařadila do svých bezprostředně navazujících hudebních projektů, tedy na album MDNA a stejnojmenné turné. Snímku samotnému se bohužel tolik nedařilo. Citlivě odvyprávěná komornější romance nepřilákala do kin tolik diváků, aby se výroba W.E. zaplatila, a jako už tolikrát v minulosti, Madonnin pozoruhodný počin nedokázala ocenit ani většina kritiků. Akademie, která uděluje Oscary, nominací na sošku ohodnotila pouze práci Arianne Phillips, jiné poroty zaujal alespoň Korzeniowskiho soundtrack. Své věrné obdivovatele si ovšem Madonnin výjimečný film našel a přidala jím další zajímavý kamínek do bohaté mozaiky své celoživotní tvorby. Skrýt
MADONNA NATION.CZ • Filth And Wisdom
Filth And Wisdom (2008)
RežieMadonnaProdukceNicola DoringHerciStephen Graham, Richard E. Grant, Eugene Hutz a dalšíZajímavostiFilth And Wisdom je název nízkorozpočtové komedie, která má s Madonnou hodně co do činění, ale od všech snímků zmíněných níže se podstatně liší. Madonna nesehrála svoji roli před kamerou, ale za kamerou, a to na postu nejvyšším - režisérském. Práce na přísně utajovaném projektu začaly v dubnu roku 2007. Premiéru měl snímek na německém mezinárodním filmovém festivalu Berlinale v únoru 2008.
MADONNA NATION.CZ • I'm Going To Tell You A Secret
I'm Going To Tell You A Secret (2005)
RežieJonas AkerlundProdukceSusan Applegate, Angela Becker, Shelli JuryHerciMadonna, Guy Ritchie, Silvio Ciccone, Stuart Price, Donna De Lory, Siedah Garret a dalšíZajímavostiI'm Going To Tell You A Secret je volným pokračováním snímku S Madonnou v posteli (1991), který pojednává o The Re-Invention Tour (2004), sleduje život nové Madonny na cestě z Los Angeles přes New York, Londýn, Paříž a do Tel Avivu a pod heslem "Re-Invent Yourself" předává fanouškům její poselství vyzývající k budování lepšího světa. V dokumentu se objeví i úryvky skladeb The Beast Within, Vogue, Nobody Knows Me, American Life, Like A Prayer, Mother And Father, Holiday, Music, Lament a Imagine z mapovaného turné.
MADONNA NATION.CZ • Die Another Day
Die Another Day (2002)
RežieLee TamahoriProdukceMichael Gregg Wilson, Barbara BroccoliHerciPierce Brosnan, Halle Berry a dalšíZajímavostiV bondovce, k níž Madonna napsala a natočila i titulní melodii, se objevila jen na chviličku jako učitelka šermu Verity.
MADONNA NATION.CZ • Swept Away
Swept Away (2002)
RežieGuy RitchieProdukceMatthew VaughnHerciMadonna, Adriano Giannini a dalšíZajímavostiFilm, k němuž napsal scénář a režíroval Madonnin druhý manžel Guy, byl jejich prvním a také i posledním společným filmem. Vypráví o bohaté arogantní ženě Amber, která tráví dovolenou s přáteli na jachtě ve Středomoří, kde se potkává s komunistickým námořníkem. Ten nemá rád její neustále špatnou náladu a protivné chování. Když se však ocitnou sami bezradní na poušti opuštěného ostrova, vzplane mezi nimi vášnivá láska.
MADONNA NATION.CZ • The Next Best Thing
The Next Best Thing (2000)
RežieJohan SchlesingerProdukceHerciMadonna, Rupert Everett, Benjamin Bratt a dalšíZajímavostiHořká komedie Příští Správná Věc vypráví o nejlepších přátelích Abbie a gayi Robertovi, které spojuje nešťastný milostný život. Po společné noci plné veselí a alkoholu uzavrřené sexem Abbie otěhotní. Oba dva se nakonec rozhodnou dítě společně vychovávat, ale jen do té doby, než se Madonna po pěti letech zamiluje. A tahanice o syna můžou začít. A nyní pár zajímavostí. Původní název filmu byl A Red Curtain. Stejně jako v Evitě, nosila Madonna při natáčení umělý zub, aby zakryla mezírku mezi svými vlastními přednímu zuby. A další... Čtěte více... zajímavostí je, že její postava neměla být původně učitelkou jógy, ale plavání, což Madonna odmítla hrát, aby si nepoškodila vlasy, a navrhla jógu, kterou se sama intenzivně zabývá. Skrýt
MADONNA NATION.CZ • Evita
Evita (1996)
RežieAlan ParkerProdukceRobert Stigwood, Alan Parker, Andrew G. VajnaHerciMadonna, Antonio Banderas, Jonathan Pryce a dalšíZajímavostiUž od osmdesátých let se hovořilo o filmovém zpracování muzikálu o životě chudého děvčátka, které se po svatbě s argentinským diktátorem stalo miláčkem národa pro své sociální zásluhy pro lid. A že bylo hodně zájemkyň o hlavní roli z řad slavných hereček a zpěvaček. Elaine Page, Patti LuPone, Bette Midler, Meryl Streep, Barbra Streisand, Liza Minnelli, Olivia Newton-John, Cyndi Lauper, Michelle Pfeiffer, Gloria Estefan, Mariah Carey, Jennifer Lopez a mnoho dalších - ty všechny připadaly za ta léta v úvahu jako možné představitelky Evy Duarté. Ale... Čtěte více... byla to Madonna, která o roli tak moc usilovala, že napsala vlastní rukou dokonce několikastránkový dopis Alanu Parkrovi, kde mu vysvětlila, že je to právě ona, kdo je pro roli stvořen. A dostala ji. Dlouhé měsíce před vlastním natáčením ale musela absolvovat hodiny s učitelkou zpěvu, díky které prý objevila partie hlasu, o kterých vůbec sama nevěděla. Během filmování pak vystřídala 85 kostýmů, za které se dostala do Guinessovy knihy rekordů, a 42 různých účesů, nosila hnědé kontaktní čočky. Práci filmovému štábu pak v samotné Argentině komplikovaly četné protesty proti tomu, aby Madonna znesvěcovala postavu svaté Evity. Kromě Buenos Aires se natáčelo také v Budapešti. A film měl úspěch, Madonna sama získala první ocenění za herectví - Zlatý globus. Skrýt
MADONNA NATION.CZ • Girl 6
Girl 6 (1996)
RežieSpike LeeProdukceSpike LeeHerciTheresa Randle, Spike Lee, Isaiah Washington, Naomi Campbell, Madonna a dalšíZajímavostiV dalším slabším filmečku se Madonna mihne v roli majitelky erotických telefonních linek.
MADONNA NATION.CZ • Four Rooms
Four Rooms (1995)
RežieAllison AndersProdukce Lawrence BenderHerciMadonna, Jennifer Beals, Marisa Tomei, Tim Roth, Antonio Banderas a dalšíZajímavostiV prvním ze čtyř příběhů snímku Čtyři pokoje hraje Madonna jednu z čarodějnic na společné seanci. Film byl označován kritiky až jako šokujícně špatný.
MADONNA NATION.CZ • Blue In The Face
Blue In The Face (1995)
RežiePaul Auster a Wayne WangProdukceHerciHarvey Keitel, Lou Reed, Roseanne Barr, Michael J. Fox, Jim Jarmusch a dalšíZajímavostiV komedii z Brooklynu bez klasického scénáře Blue In The Face, která byla natočená za pouhých pět dní, se Madonna objevila jen velmi krátce jako "zpívající telegram".
MADONNA NATION.CZ • Dangerous Game / Snake Eyes
Dangerous Game / Snake Eyes (1993)
RežieAbel FerraraProdukce Mary KaneHerciMadonna, Harvey Keitel, James Russo, Nancy Ferrara, Reilly MurphyZajímavostiV tomto snímku hraje Madonna filmovou hvězdu. Ačkoliv ve filmu předvede v dramatických scénách snad nejpřesvědčivějí herecký výkon, dílo katastrofálně propadlo. Celý snímek byl totiž ve finále natolik přestříhán, že zcela změnil původní tvář a Madonna se dala do breku, když ho viděla, a litovala, že ve filmovém průmyslu nemá takovou moc jako v hudebním, protože tohle by prý nikdy nedopustila. Podle jejích vlastních slov je film špatný, ale ona v něm dobrá.
MADONNA NATION.CZ • Body Of Evidence
Body Of Evidence (1993)
RežieUli EdelProdukceDino De LaurentiisHerciMadonna, William Dafoe, Joe Mentegna, Anne Archer, Julianne Moore a dalšíZajímavostiV dramatu plném erotických scén Tělo jako důkaz zosobnila Madonna Rebeccu Carlsonovou, ženu souzenou za smrt svého starého milence s nemocným srdcem, který zemřel během jejich společné noci. Madonna o snímku řekla, že se v něm zklamala, ale nelituje, že v něm hrála. Jen ji mrzí, že se kritika chová, jako kdyby ona byla jediným člověkem, který film napsal, režíroval a jako jediný v něm hrál.
MADONNA NATION.CZ • A League Of Their Own
A League Of Their Own (1992)
RežiePenny MarshallProdukceElliot Abbott, Robert GreenhutHerciTom Hanks, Geena Davis, Madonna, Lori Petti, Rosie O'Donell a dalšíZajímavostiPůsobivý fiktivní příběh komediálního dramatu A League Of Theirn Own vypráví o skutečné americké dívčí basebalové lize (All-American Girls Professional Baseball League, AAGPBL), která založena Philipem K. Wrigleyem existovala v letech 1943 - 1954. Madonnina postava Mae Bordabito v něm provokovala kouřením, pitím a pronásledováním mužů. Předlohou pro tuto postavu byla hráčka RockFord Peaches Dottie Ferguson Key.
MADONNA NATION.CZ • Shadows And Fog
Shadows And Fog (1991)
RežieWoody AllenProdukceRobert GreenhutHerciWoody Allen, Mia Farrow, John Malkovich, John Cusack, William H. Macy, Madonna a dalšíZajímavostiStíny a mlha je název bezpointového filmu, kde se Madonna objevila jako cirkusová akrobatka.
MADONNA NATION.CZ • In Bed With Madonna / Truth Or Dare
In Bed With Madonna / Truth Or Dare (1991)
RežieAlek KeshishianProdukceHerciMadonna, Warren Beatty, Niki Harris, Donna DeLory a dalšíZajímavostiS Madonnou v posteli je dráždivý název pro dokumentární film plný exkluzivních záběrů ze zákulisí turné Blond Ambition, ze kterého obsahuje i několik jinak neviděných vystoupení, a Madonnina soukromého života během celé koncertní šňůry.
MADONNA NATION.CZ • Dick Tracy
Dick Tracy (1990)
RežieWarren BeattyProdukceWarren BeattyHerciMadonna, Warren Beatty a dalšíZajímavostiPoměrně úspěšné bylo filmové zpracování komiksu o detektivovi jménem Dick Tracy, ve kterém si Madonna zahrála postavu Breathless Mahoney, jež dala název i soundtrackovému albu. Na to byl zařazen i v té době vzniklý hit Vogue.
MADONNA NATION.CZ • Bloodhound Of Broadway
Bloodhound Of Broadway (1989)
RežieHoward BrooknerProdukceSamuel Benedict, Chris Brigham, Howard Brookner, Colman deKay, Kevin Dowd, Lindsay LawHerciMadonna, Jennifer Grey, Rutger Hauer, Tony Longo a dalšíZajímavostiGangsterská komedie z dvacátých let založená na čtyřech krátkých povídkách.
MADONNA NATION.CZ • Who's That Girl
Who's That Girl (1987)
RežieJames FoleyProdukceRosilyn Heller, Bernard WilliamsHerciMadonna, Giffin Dunne, Haviland Morris, John McMartin a dalšíZajímavostiRomantická komedie "Kdo je ta holka?" vypráví příběh o Nikki Finn, která je odsouzena za zločin, který nespáchala, a po svém propuštění se snaží mstít pravému pachateli. Původní název filmu však byl Slammer, ale Madonna měla problém s napsáním stejnojmenné písně pro film, tak došlo k jeho změně.
MADONNA NATION.CZ • Shanghai Surprise
Shanghai Surprise (1986)
RežieJim GoddardProdukceJohn Kohn, George HarrisonHerciMadonna, Sean Penn, Paul Freeman, Philip Sayer a dalšíZajímavostiŠanghajské překvapení je filmem, který si novomanželé Pennovi vybrali jako svou první společnou práci. Vypráví o misionářce, která shání opium pro své pacienty. Neúspěch u diváků připisuje Madonna režisérovi, který vůbec prý nevěděl, co dělá, a navíc sestříhal film tak, aby Madonna vypadala jako holka bez charakteru. Filmu chybí spád a i pointa je nejasná.
MADONNA NATION.CZ • A Certain Sacrifice
A Certain Sacrifice (1985)
RežieStephen Jon LewickiProdukceCine Cine ProductionsHerciJeremy Pattnosh, Madonna, Charles Kurtz a dalšíZajímavostiPoprvé se Madonna před kamerou objevila tři roky před tím, než jí vyšla první deska. A Certain Sacrifice se ale snad ani nedá označit za film, ale spíše jen za sled záběrů nízké úrovně o dívce z ulice jménem Bruna. Někdy bývá označován za lehké porno, nicméně zcela účelově, neboť se v něm objeví jen párkrát nějaká ta bradavka. Madonna dostala za účinkování prý zaplaceno 100 dolarů. S režisérem se po úspěšném nastartování své hudební kariéry soudila proti vydání, kterému však nezabránila, a od roku 1985 se snímek dočkal mnoha reedic.
MADONNA NATION.CZ • Desperately Seeking Susan
Desperately Seeking Susan (1985)
RežieSusan SeidelmanProdukceSarah Pillsbury, Midge SanfordHerciRosanna Arquette, Madonna, Aidan Quinn, Mark Blum a dalšíZajímavostiPrvním skutečným Madonniným filmem byl až snímek s českým názvem Hledám Susan, značka zoufale, ve kterém vdaná žena Roberta touží po zajímavějším životě, což se jí začne plnit ode dne, kdy najde v novinách mezi inzeráty vzkaz pro Susan (Madonna) od jejího přítele. Film byl doprovázen Madonniným velkým hitem Into The Groove, který se však ke snímku dostal takřka náhodou, když Madonna během natáčení přehrávala jeho demo verzi, která se režisérce filmu velice líbila. Titulní skladba od Madonny a Stephena Braye Desperately Seeking Susan zůstává nezveřejněná.
MADONNA NATION.CZ • Vision Quest
Vision Quest (1985)
RežieHarold BeckerProdukceJon Peters, Peter GuberHerciMatthew Modine, Linda Fiorentino, Madonna a dalšíZajímavostiZde si Madonna zahrála jen barovou zpěvačku zpívající své dva soundtrackové hity Crazy For You a Gambler. Kromě těchto dvou měla Madonna zpívat původně i Lies In Your Eyes a Warning Signs, ale plány zůstaly nakonec neuskutečněny.
Novinky a zprávyAktualizace
 
ŽivotopisAlba a singlyVideokolekceKoncertní­ turnéPromo turnéŽivá vystoupení­Art For FreedomKnihyPohádkyFilmyDivadloDiskografieVideoklipyHitparádyOceněníRozhovory a článkyGalerieDownloadsAbecední­ rejstřík
 
Diskuzní fórumOdkazyO autorovi webuKontakt
 
Poslední zprávaBedtime Story • remixové EP právě vychází • před 28 dny Nové fotkyInstagram • před 15 dny Alba a singlyGhosttown • CD-R Diskuzní fórumMadame X TourSlunečnice • před 23 dny 
Poslední projektyMadame Xdiskografiestránka
Madame X Tourgaleriestránka
I Don't Search I Findstránka
MADONNA NATION.CZ © Miki Hider 2003 - 2021
Web není podporovaný Warner Bros., Live Nation ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]