MADONNA NATION.CZ - Životopis

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
16. dubna 2021 MADONNATION.CZ

Životopis

MADONNA NATION.CZ • ŽivotopisMADONNA NATION.CZ • ŽivotopisMADONNA NATION.CZ • ŽivotopisVítejte na webu MADONNATION.CZ, stránce věnované Madonně Louise Ciccone, nejprodávanější hudebnici všech dob! Původní specializací webu, jehož historie sahá až do roku 2003, i když vznikat začal ještě mnohem dříve, byla hudební tvorba a diskografie. Nyní je však zaměřený všeobecně na kompletní tvorbu a aktuální novinky. Ačkoliv původním jazykem je čeština, zhruba 90 % obsahu je již přeloženo také do angličtiny. A práce stále pokračují.
Životopis

Každý správný fanoušek by měl mít o svém oblíbeném umělci základní přehled, obzvláště jde-li o samotnou královnu pop-music Madonnu. Chcete-li se dovědět více o této světové hudební ikoně nevídaného formátu či si jen zopakovat důležité milníky její kariéry a života, čtěte pozorně následující odstavce, které z webu www.madonnation.cz kopírují i české a slovenské časopisy.

1958 - 1981
MADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - Životopis

Madonna se narodila jako Madonna Louise Ciccone 16. srpna roku 1958 v městečku Bay City u Detroitu ve státě Michigan v USA. Její­ otec Silvio (přezdívaný Tony) má italské kořeny a matka Madonna Louise (rozená Fortin) pochází­ z francouzské části Kanady. Madonna, pokřtěná jako Veronica, je třetí­ z celkem osmi dětí­, má dva starší­ bratry, dva mladší­ bratry a tři sestry. Madonnin otec pracoval jako inženýr u firmy Chrysler a maminka byla ženou v domácnosti. Dětem rodiny Cicconeových se dostávalo přísné katolické výchovy. V Madonniných pěti letech ji zasáhla zásadní­ životní tragédie, její­ maminka zemřela na rakovinu prsu. Madonna se pak jako nejstarší­ dcera musela s rostoucí­m věkem zhostit všech domácí­ch povinností­. Další­ ránu ji zasadil otec, když se znovu oženil, a to s domácí­ hospodyní­ Joan, kterou se Madonna nikdy nenaučila mí­t ráda.

Cicconeovi se později odstěhovali do Rochestru, kde Madonna v roce 1976 odmaturovala. Zí­skala stipendium na Michiganské univerzitě›, kde tři semestry studovala balet. Zde se také poprvé potkala se Stevem Brayem, budoucí­m spoluautorem několika její­ch velkých světových hitů. Její­ učitel baletu Christopher Flynn Madonnu často brával do gay klubů, kde spolu protancovali celé noci, a Madonna se tak rozhodla pro tanec jako svou uměleckou doménu, se kterou dobude svět.

V roce 1978 začíná Madonnina pohádková cesta za slávou, když pouze s pověstnými pětatřiceti dolary v kapse přesídlila do New Yorku. Živila se, jak se dalo. Prodávala třeba v Dunkin' Donuts nebo dělala serví­rku. Učila se také hrát na kytaru a na bicí­. Roku 1979 dostala nabí­dku odletět do Paříže a účinkovat jako doprovodná vokalistka disko zpěváka Patricka Hernandeze, což ji ale vůbec neuspokojovalo, a tak se vrátila po šesti měsících zpět do U.S.A., kde začala s bratry Edem a Danem Gilroyovými psát písničky. Založili spolu skupinu Tne Breakfast Club, od které ale Madonna záhy odešla pro neshody v produkčním směřování. Potom se Madonna potkala znovu se Stevenem Brayem a spolu prošli mnoha skupinami včetně nejznámější­ Emmy. I když se rozpadla nakonec i ta, oba spolu pracovali i nadále.

MADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - Životopis

Během této nejisté doby se snažila Madonna uživit také jako modelka a pózovala nahá studentům umění­ i pro časopisy Playboy a Penthouse, které jí­ nabí­dly mnohem ví­ce než další­ z její­ch krátkodobých brigád u Burger King. Prý údajně také jen pro pení­ze se Madonna objevuje v roce 1980 ve filmu Johna Lewickiho A Certain Sacrifice.

1982 - 1991

Madonna si stále více uvědomovala, že skutečnou hvězdou se nestane ani díky fotkám, ani díky baletu, ale díky hudbě. V této­ oblasti se se Stevem Brayem orientovali na stále populárnější­ taneční­ hudbu a méně na rock, kvůli čemuž také byli nuceni opustit Emmy. Rok 1981 strávila Madonna vystupováním se svými písněmi po klubech, kde se snažila potkat lidi z hudební­ho průmyslu, kteří­ by jí­ pomohli ke smlouvě s nahrávací­ společností­. Byly to kluby třeba jako legendární­ Roxy nebo Danceteria, kde Madonnu poznal Mark Kamins, kterému předala pásek s nahrávkami, které zplodili spolu s Brayem. Jední­m ze songů byl i budoucí­ první­ singl Everybody. Kamins přehrál skladby v klubu a přítomní­ byly unešeni. Stejně tak i prezident Sire Records Seymour Stein, který byl toho času v nemocnici, ale nechal si Madonnu pozvat klidně i tam. Ta ho tak ohromila, že smlouva byla jasnou věcí a v roce 1982 byl na světě první­ singl - Everybody, který ačkoliv nebyl mnoho prodáván, stal se velkým hitem po diskotékách. V červenci 1983 následuje první­ album s názvem prostě jen Madonna, pro které sama zpěvačka též napsala několik pí­sní­.

Již od samých začátků to kromě Madonniny hudby byla i její­ image, co na ni tolik upozorňovalo. V dobách svých začátků vsadila na přirozený look zlobivé holky z ulice, jejíž hlavní­mi módní­mi doplňky byly nepostradatelné velké kruhové náušnice, náramky a mašle všeho druhu. Často chodila Madonna ověšená kříži, které se staly její­mi talismany z dob dětství­. V tehdejší­ch mladých dí­vkách vyvolala Madonna svou image takové nadšení­, že se pro wannabies, které se jí­ chtěly co nejvíce podobat, oteví­rala i speciální­ obchodní oddělení­ s hadříky a tretkami, které napodobovaly ty Madonniny.

MADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - Životopis

A krátce po první­m albu je tu první­ opravdový film, Desperately Seeking Susan, kde dostala Madonna příležitost si po boku Rosanny Arquettové zahrát prakticky sama sebe a dostatečně se tak realizovat i na filmovém plátně›. Madonnina hvězdička stoupala.

Následoval veleúspěch spojený s albem a singlem Like A Virgin v roce 1984. Desku produkoval Nile Rodgers. S prvním singlem Madonna vystupovala na 1. ročníku MTV's Video Music Awards, a jelikož se jí zvrtl podpatek, strávila téměř celé vystoupení na zemi. I tak, anebo možná právě proto, sklidilo toto vystoupení ohromný úspěch, stejně jako singl.

Madonniným manažerem se v této době stává Freddy DeMann, bývalý manažer Michaela Jacksona. Následovalo první­ turné po Americe a vystoupení­ se třemi skladbami na benefičním koncertě Live Aid. V roce 1985 přišly Playboy a Penthouse s Madonninými starými fotografiemi. Všichni se báli, že to zničí­ její­ kariéru, ale ta byla rozjetá natolik, že ji již nic nemohlo ohrozit.

V den svých 27. narozenin se Madonna na pláži Malibu v Californii provdala za herce Seana Penna, se kterým se seznámila během natáčení­ videoklipu Material Girl. Fotografové snaží­cí­ se zachytit novomanžele za každou cenu i z vrtulní­ků rozzlobili vždy agresivní­ho Seana natolik, že v pláži před domem napsal do pí­sku ohromnými pí­smeny "Fuck off".

V roce 1986 natáčeli Pennovi společný film Shanghai Surprise a Madonna po první­ velké změně image s krátkými světlými vlasy vydává své další­ veleúspěšné album True Blue. Deska produkovaná se Stevenem Brayem a Patrikem Leonardem se stala jedničkou v osmadvaceti zemí­ch světa najednou.

Následovalo světové turné v roce 1987 a stejnojmenný film a soundtrack k němu Who's That Girl. Ačkoliv Madonniny filmy pravidelně propadají­, skladby k nim se stávají­ se samozřejmostí­ Madonně vlastní­ hity číslo 1. První­ éra kariéry královny popu byla téže roku završena první­m výběrovým albem You Can Dance s remixy oblí­bených tanečních hitů.

Příští­ rok 1988 nebylo o Madonně téměř™ slyšet. Turné a celá dosavadní­ dráha byly pro ni­ příliš vyčerpávající­. Objevila se jen na Broadwayi ve hře Speed The Plow a opět ne jako blondýnka, ale jako černovláska.

MADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - Životopis

Na jaře 1989 tu byla nová Madonna. Rozvedená, ale silnější­ a odhodlanější­ než kdykoliv předtím. Album Like A Prayer, produkované opět pány Brayem a Leonardem, označované snad všemi fanoušky za jedno z nejlepší­ch bylo plné náboženských, rodinných a citových motivů. Ačkoliv za ví­ce či méně provokativní­ byla označována většina Madonniných videoklipů, tak to, co se stalo s Like A Prayer, nemělo obdoby. Mravný příběh bojují­cí­ proti předsudkům zůstal zcela nepochopen a označován za rouhačský, protože byl plný provokativní­ch záběrů. Pepsi dokonce zrušila z obav o pověst s Madonnou smlouvu, podle které měla sponzorovat její­ nastávají­cí­ turné oplátkou za reklamní­ šot pro limonádu. Oproti tomu druhý videoklip k této desce Express Yourself zase naopak šokoval svou sexualitou.

Rok 1990 byl také plný nových projektů. Madonna se po boku Warrena Beattyho objevila ve filmu Dick Tracy v roli Breathless Mahoney. Natočila k němu soundtrackové album, kam se dostal téměř™ jen náhodou i Madonnin nejúspěšnější­ singl Vogue, který produkoval Shep Pettibone, jenž Madonniny skladby do té doby jen remixoval. Následovalo ohromují­cí­ světové turné, beznadějně vyprodaná hudebně divadelní­ šou nazvaná Blond Ambition, během kterého vznikal i dokumentární­ film pro všechny, kdo se chtěli podí­vat do soukromí­ nejslavnější­ zpěvačky všech dob. Premiéru měl o rok později na filmovém festivalu v Cannes. Během turné si odskočila na předávání­ cen hudební­ stanice MTV zazpí­vat Vogue oblečená jako Marie Antoinetta a ukázala všem divákům, co nosí­ renezanční­ dámy pod šaty. Závěrem roku, který znamenal vrchol v Madonnině kariéře, Madonna vydala také album svých největších hitů The Immaculate Collection se dvěma novými skladbami. Videoklip k první­ z nich Justify My Love je jakýmsi krátkým černobílým lehce erotickým filmečkem, který byl vydán jako historicky první­ videosingl.

V roce 1991 se Madonna dostavila na předávání Oskarů po boku Michaela Jacksona a její­ píseňˆ k filmu Dick Tracy Sooner Or Later zí­skala Oscara. V roce 1992 napsala Madonna další­ hit This Used To Be My Playground pro film o Americké dívčí­ baseballové lize, ve kterém hrála spolu s Tomem Hanksem a Geenou Davis.

1992 - 1999

Pojem Madonny jako sexsymbolu byl vystupňován v roce 1992. Jako překvapení­ se objevila coby modelka na přehlídce Jeana-Paula Gaultiera a v odvážném modelu ukázala všem svou hruď. V říjnu 1992 nejen že vydává album s příznačným názvem Erotica, ale i fotografickou knihu Sex o svých erotických fantazií­ch. Videoklip Erotica připomíná reklamu na erotický salónek a televize ho odmí­tly vysí­lat. Album, které produkoval spoluautor hitu Vogue Shep Pettibone, se v přesexované době setkalo s nezájmem a oproti jiným deskám relativně propadlo a stalo se tak Madonniným dodnes velmi podceněným uměleckým počinem. Ještě ví­ce než v Sexu nebo na desce, se Madonna odhalila ve filmu Body Of Evidence, soudní­m dramatu, které opět beznadějně propadl. Po neúspěšném roce se Madonna vydala na úspěšné turné The Girlie Show. Ačkoliv bylo také plné erotiky, bylo to ví­ce než popové koncertní­ turné, spí­še kabaretní­ představení­, ve kterém všechny skladby zí­skaly nový zají­mavý kabát.

MADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - Životopis

Rok 1992 není­ však ve znamení­ jen Madonny bohyně sexu, ale i Madonny obchodnice. Uzavřela totiž šedesátimilionovou smlouvu s Time Warner Inc., mateřskou společností­ Sire Records, smlouvu na vlastní­ multimediální­ společnost Maverick věnující­ se hudební­, televizní­ a filmové produkci a v její­m čele vstala jako generální­ ředitelka. Zároveňˆ v té době prodloužila smlouvu na své desky na další­ch sedm let s tí­m, že jí­ náleží­ pět milionů za album a 20 % z každého prodaného nosiče.

Po zasloužené přestávce po turné následovalo zhodnocení­ uplynulého období­, které vyústilo roku 1994 v další­ razantní­ změnu vzhledu, vystupování­ i hudební­ho směru. Ačkoliv novou desku začala Madonna připravovat opět s Shepem Pettibonem, vše nakonec dopadlo úplně jinak. Na Bedtime Stories později začali pracovat takové osobnosti jako Dallas Austin, Nellee Hooper nebo Babyface a vzniklo příjemné album připomínající­ hip hop a r'n'b.

V této době se také již definitivně chystalo natáčení muzikálu Evita podle známé rockové opery. Madonna si na roli dělala zálusk už od konce osmdesátých let a byla ochotná pro ni udělat cokoliv. Napsala režisérovi Alanu Parkerovi naléhavý šestistránkový dopis, kde mu detailně vylíčila své důvody, proč ona jediná může roli hrát, a postava Evy Duartové Peronové, manželky argentinského prezidenta a miláčka lidu, byla její­.

V trvají­cí­ snaze působit jako seriózní­ umělkyně vydala Madonna v roce 1995 sbí­rku svých nejlepší­ch balad a romantických melodií­ s názvem Something To Remember a natočila pro něj i tři zcela nové songy. Rock 1996 byl pak ve znamení­ natáčení Evity v Maďarsku, Anglii nebo hlavně v Argentině›, kde byly štáb a obzvlášť Madonna vystaveni častým útokům Argentinců, kteří­ brali film jako znesvěcení­ jejich hrdinky. Během filmování­ se Madonna dověděla, že je těhotná se svým osobní­m trenérem Carlosem Leonem a rozhodla se po několika dřívějších potratech dí­tě si nechat, protože touhu po miminku dávala poslední­ dobou stále ví­ce najevo. Během filmování­ těhotenství­ Madonna tajila, ale když skončilo, byla mluvčí­ Liz Rosenberg pověřena oznámit situaci světu a 14.ř™í­jna porodila Madonna dceru Lourdes Maria Ciccone Leon. Na premiéru sní­mku v Los Angeles přišla Madonna v doprovodu přítele Carlose. Evita se stala filmovým trhákem. Zí­skala mnoho nominací­ na cenu Zlatý globus, kterou si dokonce odnesla domů i Madonna. Nominace na Oscara se však k překvapení všech Madonna nedočkala. Sošku zí­skala jen skladba You Must Love Me.

MADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - Životopis

Po práci na Evitě chtěla Madonna opět produkovat svoji vlastní­ hudbu. Na její­ práci se odrazilo mateřství­ a v roce 1998 byla vydána deska Ray Of Light, nejosobnější­ deska produkovaná Williamem Orbitem je označovaná kritikou za nejlepší­ dí­lo popové královny. Úspěch se dostavil i v podobě mnoha cen MTV a dokonce poprvé za Madonninu kariéru i celkem čtyři ceny Grammy včetně té za nejlepší­ album z šesti nominací­. Přicházejí­ i zprávy o novém světovém turné, ale následuje odvolání­ odůvodněné Madonninou snahou věnovat se ví­ce dceři, což jí­ fanoušci rádi odpustí­. V době raného mateřství se Madonna začíná zají­mat i o východní­ nauky, učí­ se Kabbalu a cvičí­ jógu. V letech 1999 a 2001 Madonna vydala dva soundtrackové singly Beautiful Stranger a American Pie pro svůj další­ opět neúspěšný film The Next Best Thing.

2000 - 2009

S blí­ží­cí­m se rokem 2000 se začaly objevovat v novinách spekulace, že Madonna se sblí­žila s mladým britským filmovým režisérem jménem Guy Ritchie, kterého Madonně představila Stingova manželka Trudy. A v únoru je již vztah oficiální­ a oba se velmi milují­. Že by Madonna našla po letech toho pravého muže svého srdce? Během roku dokončuje Madonna své další­ album a v březnu přichází­ šok: Madonna je tři měsíce těhotná.

Natáčení­ desky Music s Orbitem a nově i Mirwasiem Ahmadzaiem bylo poznamenáno nepříjemnou komplikací­, kdy několik týdnů před zveřejněním titulní­ skladby se dostala po ukradení­ přímo ze studia ve formátu mp3 na internet. Madonna a její­ vydavatelská společnost Warner Bros. pak podnikají­ právní­ kroky k postihu serverů s programy na sdí­lení­ mp3 jako třeba Napster.

11. srpna se Madonně a Guyovi narodil syn Rocco Ritchie, tři týdny před očekávaným porodem. Říkalo se, že oba - matka i syn - byli v ohrožení­ života, ale oficiálně bylo prý vše v pořádku. Oba se brzy zotavili a slavná maminka je připravená v plné sí­le na vydání­ alba Music. Album je jako předcházející­ deska opět megaúspěšné a v USA se od dob Like A Prayer vyšplhalo na 1.mí­sto albové hitparády. Stejně tak si vedl i singl Music, který byl v USA první­m hitem číslo 1 po šesti letech. V rámci propagace uspořádala Madonna dva minikoncerty v New Yorku a v Londýně›, kde zazpí­vala pět písniček z nové desky. Vstupenky se nedaly nikde koupit, pouze vyhrát v soutěžích. Byla to po sedmi letech první­ příležitost vidět Madonnu zpí­vat živě›, a tak se u překupníků dalo dostat ke vstupence za částku tří­ tisí­c amerických dolarů. Londýnský koncert bylo pak možno sledovat online na internetu a překonán byl i rekord v takovémto živém přenášení­ koncertu internetem. Ke konci roku si 22.prosince 2000 řekli Madonna a Guy své ano ve skotském Scibo Castle. Fotografové byli jako ší­lení­, aby sehnali nějaké obrázky ze svatby, ale pár nesvolil. Rok 2001 pak zaznamenal první­ spolupráci novomanželů, když Guy reží­roval Madonnin videoklip k remixu What It Feels Like For A Girl z poslední­ho alba. Ačkoliv to byl klí­pek spí­še vtipný než brutální­, byl na hudební­ch kanálech zakázán. Proto byl opět vydán na videosinglu.

MADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - Životopis

V dubnu bylo po dlouhém osmiletém čekání­ oznámeno světové turné The Drowned World Tour, kde Madonna zazpí­vala zejména písničky z poslední­ch alb, hrála na kytaru a vůbec dělala věci, které nikdy zatí­m na jevišti nedělala - třeba i létala. K překvapení všech se turné věnovalo jen Evropě a Severní­ Americe, což značně zklamalo fanoušky v Asii, Austrálii a Jižní­ Americe. Koncem roku následovalo vydání­ další­ho výběrového alba s názvem GHV2 (Greatest Hits, Volume 2), na kterém čekalo fanoušky velké zklamání­ z nepřítomnosti novinkových skladeb. Přitom potenciál hitů z alb Erotica, Bedtime Stories, Ray Of Light a Music byl veliký.

V roce 2002 se Madonna podruhé objevila v divadle, tentokrát ve hře Up For Grabs, a následoval druhý společný projekt s manželem Guyem, pod jehož vedení­m hrála ve filmu Swept Away. Ačkoliv byly Ritchieovy filmy vždy poměrně úspěšné, podle Madonniny tradice tento opět katastrofálně neuspěl. Ke konci roku pak natočila Madonna úvodní­ skladbu k filmu o agentu Jamesi Bondovi s názvem Die Another Day, která byla doprovázena zvěstmi o připravovaném další­m albu. To spatřilo světlo světa na jaře 2003 a nese název American Life. Videoklip k pilotní­mu singlu, kde se objevil i napodobitel prezidenta George Bushe jr., reaguje na válečné tažení­ USA proti tzv. teroristickým státům západní­ Asie. Plný válečných scén byl několikrát sestříhán a nakonec zcela stažen někde ještě před samotnou premiérou. V celé Madonnině kariéře to byl první­ skandál, který vzala zpět. Skandální­, i když na zcela jiné úrovni, bylo i vystoupení­ Madonny, Britney Spears, Christiny Aguilery a Missy Elliott s medley skladeb Like A Virgin / Hollywood / Work It na 20.roční­ku MTV's Video Music Awards, kde se Madonna s popovými princeznami polí­bila. Začátek tohoto představení byl také televizní­ premiérou Madonniny dcery Lourdes coby družičky. Druhé děvčátko byla Honour Norman, dcera Madonniny někdejší­ manažerky Caresse Henry a režiséra Paula Normana.

Další­ sen se Madonniným fanouškům splnil v roce 2004, kdy po mnoha zvěstech bylo oznámeno další­ světové turné Re-Invention. A Madonna splnila přání­ snad každému, když zpí­vala své největší­ hity jako třeba Like A Prayer, Vogue, Deeper And Deeper, Music a samozřejmě i Ohlídaly, jež nevynechala zatí­m na žádném ze svých koncertů. Rok byl však poznamenán i soudní­mi spory s Warner Music, kteří údajně neplnili smlouvu s Maverick Records a nevěnovali se propagaci jeho umělců, mezi které patří­ třeba Alanis Morisette nebo The Prodigy. Vše skončilo tí­m, že Madonna svůj podí­l v Maverick Records prodala Warner Music.

MADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - Životopis

A jako opravdový workoholik, hned po skončení­ turné se Madonna pouští­ do práce na svém další­m albu. Jmenuje se Confessions On A Dance Floor a je plné taneční­ hudby. Hlavní­m producentem je Stuart Price, hudební­ režisér Madonniných předchozích turné. Deska debutovala na první­ch příčkách hitparád po celém světě včetně U.S.A. a Velké Británie. Na tehdejší­ poměry se prodávala fantasticky. S novým albem zaznamenal změnu i Madonnin management. Madonniným manažerem se stává její­ partner z Mavericku Guy Oseary. Podporovat novou desku se v létě 2006 Madonna vydá opět na světovém turné. Jméno dostalo podle alba - The Confessions Tour. A k velké radosti všech českých fanoušků zaví­tá Madonna i do Prahy. Kromě toho se Madonna se svým stopadesátičlenným týmem stala tváří­ nové reklamní­ kampaně Madonna & crew love H&M. A v roce 2006 se též aktivně podí­lela na vzniku nové charitativní­ organizace Rising Malawi podporují­cí­ sirotky v Africe. Na své říjnové cestě do Lilongwe s manželem Guyem adoptovali syna jménem David.

V roce 2007 se Madonna odhodlala k další­mu kroku ve své pestré kariéře - začala reží­rovat film - krátkou komedii s názvem Filth And Wisdom. K tomu natáčí­ ještě další­ písničky s Justinem Timberlakem, Timbalandem a Pharrellem Williamsem. Nové album bylo dokončeno v listopadu. Deska je zároveňˆ spojena s koncem Madonnina kontraktu u Warner Music. V polovině října se totiž královna popu podepsala pod smlouvou s Live Nation, organizátorem svých předchozích koncertní­ch turné, za kterou zí­skala 43 milionů dolarů - 18 milionů v hotovosti a 25 v akcií­ch. Další­ch 17 dostane za každé nové album natočené během příštích deseti let. Fanoušci se mají­ na co těšit. Ještě v šedesáti letech bude Madonna točit nové desky.

V roce 2008 byly bulvární­ noviny a časopisy plné zpráv o manželské krizi Ritchieových. Madonna byla kvůli návštěvě basebalového utkání­ ještě naví­c nařčená z poměru s Alexem Rodriguezem. Ona i Guy Ritchie v médií­ch ale jakékoliv rozepře ve vztahu popí­rali. Až v polovině října byla vlna zpráv o konci manželství­ tak silná, že i Madonnina mluvčí­ Liz Rosenbregová nakonec musela vše přiznat a 15.ř™í­jna potvrdila, že se pár po téměř™ osmiletém sňatku rozchází­. Rozvod proběhl 21.listopadu. Všechny tři děti byly v březnu svěřeny do péče matce.

Na začátku roku 2009 bylo oznámeno nečekané prodloužení­ Sticky & Sweet Tour, se kterým Madonna v srpnu zaví­tá také opět do Prahy. Na přelomu března a dubna se pak Madonna vydala zpět do Malawi, aby tam zažádala o adopci děvčátka Chifundo (anglicky Mercy) James. Její­ žádost však byla i přes kladné doporučení­ tamní­ vlády Vrchní­m soudem v Lilongwe překvapivě nejprve zamí­tnuta. Odvolací­ soud v dubnu rozhodl v Madonnin prospěch, a tak se na pokračování­ světového turné vydala zpěvačka již jako čtyřnásobná matka.

MADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - Životopis
2010 - 2017

Po vyčerpávajícím turné se Madonna v roce 2010 vrátila ke své nové vášni - filmové režii. Romantické drama W.E. (Wallis Simpson & Edward VIII.) se natáčelo od 5. července v Londýně, Francii, Itálii a Spojených státech. Se scénářem Madonně pomáhal Alek Keshishian, režisér dokumentu Truth Or Dare / S Madonnou v posteli (1991). Distributory pro svůj snímek hledala Madonna již na Berlínském filmovém festivalu v únoru 2011. Zájem o něj projevily The Weinstein Company (U.S.A.), Optimum Releasing (U.K.) a Village Roadshow (Austrálie a Nový Zéland). Oficiální premiéra pak proběhla 1. září 2011 na Filmovém festivalu v Benátkách a film se promítal i na festivalu v Torontu. Ačkoliv recenze byly, stejně jako na víceméně všechny Madonniny filmové počiny kromě Evity, vlažné, balada Masterpiece získala Zlaý globus pro nejlepší původní filmovou píseň. Na Oskara skladba nominována nebyla, neboť začíná až minutu po začátku závěrečných titulků.

Roky 2011 i 2012 byly pro Madonnu více než hektické. Kromě dokončování filmu nahrávala také nové album, známé dnes jako MDNA, inspirované mimojiné vztekem i nostalgií z druhého rozpadlého manželství. Nedostatek času pro více souběžných projektů je na něm podle některých fanoušků velmi zřejmý. A pro fanoušky, kteří žili přes dva roky bez jakékoliv Madonniny nové hudby, přišlo na jaře 2012 další zklamání. Kromě vystoupení v poločase Superbowlu 5. února na Lucas Oil Stadium v Indianapolisu, které bylo sledováno ještě více než samotný nejsledovanější fotbalový zápas, nepřišla s novou deskou žádná další propagace, žádná televizní vystoupení, žádné minikoncerty ani autogramiády a Madonna vyrazila hned na další světové turné. The MDNA Tour, jehož oficiální název byl dlouhou dobu tajen pro případnou podobnost s MDMA, bylo ovšem velkolepé, i když tentokrát Prahu Madonna minula.

První polovinu roku 2013 strávila Madonna nejen stříháním záznamu z turné, ale i přípravou tajného projektu se Stevenem Kleinem - krátkého filmu s názvem Revolution Of Love, jehož cílem bylo dodat lidem odvahu v boji za svobodu a proti bezpráví a diskriminaci. V polovině prosince pak oznámila Madonnina mluvčí, že se Madonna po těch letech rozešla se svým o sedmadvacet let mladším přítelem a tanečníkem Brahimem Zaibatem, který účinkoval i na jejím The MDNA Tour.

MADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - ŽivotopisMADONNA NATION.CZ - Životopis

Po "tajném projektu" reagujícím na omezování lidských práv, se kterým se Madonna setkala nejen v zemích, které navštívila se svým MDNA Tour, přišlo na řadu další album, druhé pod tzv. 360° kontraktem s Live Nation. Éra Rebel Heart trvala včetně příprav a turné téměř tři roky a vynikala celou řadou nej. Nejdelší doba nahrávání, největší tým spolupracovníků, nejvíce písniček, nejvíce navštívených zemí, nejvíce koncertů a určitě byste přišli na další. Se světovým turné se královna koncertů podívala opět do Prahy a téměř vyprodala dva koncerty v O2 Aréně. Zatím co si Madonna profesionálka očividně užívala každý koncert od Ameriky po Austrálii, kam se konečně znovu podívala po téměř 23 letech, tak Madonna žena trpěla. A to nejen negativními články, které ji vykreslovaly coby alkoholičku nezvládající pracovní vypětí. Po svém boku neměla dlouhou dobu žádného muže, který by ji podporoval, a ten nejdůležitější - syn Rocco, vyhledával spíše otcovu společnost a usiloval o svěření do péče právě jemu. Souboj dvou bývalých manželů se stal jedním z ústředních témat komorního vystoupení Tears of a Clown pořádaného v australském Melbourne, kterým Madonna poděkovala tamním fanouškům za věrnost a výdrž. K šou, jež snoubila hudbu a mluvené slovo, by se Madonna dle svých slov v budoucnu ráda vrátila.

Madonnino sbližování s fanoušky a její sestup z pomysleného piedestálu byl patrný nejen dlouhými debatami během koncertů, které je tak prodlužovaly hodně přes dvě hodiny, Madonna si během nich začala zvát na jeviště i fanoušky, i když pečlivě vybrané předem. V Paříži si 9. prosince 2015 zazpívala téměř jako lidová písničkářka s přítomnými na náměstí Republiky, které tam svolala prostřednictvím Instagramu, aby společně uctili oběti teroristických útoků. A podobným způsobem proběhl i koncert na podporu prezidenstké kandidátky Hillary Clintonové 7. listopadu 2016 v newyorském Washington Square Parku.

Ani na charitu Madonna teď nezapomíná. S hercem Seanem Pennem k sobě našli bývalí manželé opět cestu díky charitativní pomoci přírodními katastrofami zmítaném ostrovním státě Haiti, v Malawi pak Madonna buduje dětskou nemocnici s první jednotkou intenzivní péče v zemi.

A co přinese rok 2017? Madonna by ráda natočila další film...

Novinky a zprávyAktualizace
 
ŽivotopisAlba a singlyVideokolekceKoncertní­ turnéPromo turnéŽivá vystoupení­Art For FreedomKnihyPohádkyFilmyDivadloDiskografieVideoklipyHitparádyOceněníRozhovory a článkyGalerieDownloadsAbecední­ rejstřík
 
Diskuzní fórumOdkazyO autorovi webuKontakt
 
Poslední zprávaBedtime Story • remixové EP právě vychází • před 28 dny Nové fotkyInstagram • před 15 dny Alba a singlyGhosttown • CD-R Diskuzní fórumMadame X TourSlunečnice • před 23 dny 
Poslední projektyMadame Xdiskografiestránka
Madame X Tourgaleriestránka
I Don't Search I Findstránka
MADONNA NATION.CZ © Miki Hider 2003 - 2021
Web není podporovaný Warner Bros., Live Nation ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]